Pogled na smrt

Sve što ima početak,ima svoj kraj.Tako i život(ako neke vrste životinja)dolazi do svog svršetka,na bilo koji način-bilo prirodno ili na neki drugi način.Kako gledate na smrt i na (mogući) zagrobni život?Kako ste se borili sa tim,ako ste izgubili nekoga,bilo člana porodice ili druga?
Sve sto pocne nema kraj ali kada je rec o zivotu on ima kraj.
Smrt je smrt,tu nema nikakvog raja,pakla,reinkarnacije itd. samo telo i kovceg koji nestanu vremenom i to je to smrt je kraj a price o raju andjelima paklu itd. sluze da se lakse podnese necija smrt.
Umrla je osoba koja je bila divna prema meni ceo zivot,a retko ko je takav prema meni,sutra je sahrana,rekla sam njenoj cerki da cu doci u kapelu ali ja to ne mogu.
Plakala sam 4 sata kad sam cula da je umrla,nisam uopste deset sati mogla da se smirim,sad vidim umrlicu placem,lose mi je.
 
Uopste ne razmisljam o smrti i cak mislim da ljudi generalno ne treba o njoj da razmisljaju. Bilo da neko veruje u zivot posle smrti ili ne, razmisljanjem o njoj ili ocekivanjem, nista se ne postize.
 
Постоји нешто што се колоквијално назива пакао, али није представљено онако како га капирају католици, а и неки кругови наше СПЦ. То је оно чувено карикатурално-буквалистичко схватање пакла, као једног ужасно врелог места у којем се људи кувају у лонцу, а нека зла бића у црвеним пиџамама их муче трозупцима и наслађују се њиховим мукама.
Право схватање пакла се може наћи у схоластици, где је пакао (не)стање душе која се сепаратисала од изворишта вечне љубави, мудрости, лепоте, савршености. То стање неки сматрају нирваном, или једноставно ништавилом (нихил), а нихилисти се труде да управо достигну тај ниво, да закораче у амбис.
 
Постоји нешто што се колоквијално назива пакао, али није представљено онако како га капирају католици, а и неки кругови наше СПЦ. То је оно чувено карикатурално-буквалистичко схватање пакла, као једног ужасно врелог места у којем се људи кувају у лонцу, а нека зла бића у црвеним пиџамама их муче трозупцима и наслађују се њиховим мукама.
Право схватање пакла се може наћи у схоластици, где је пакао (не)стање душе која се сепаратисала од изворишта вечне љубави, мудрости, лепоте, савршености. То стање неки сматрају нирваном, или једноставно ништавилом (нихил), а нихилисти се труде да управо достигну тај ниво, да закораче у амбис.

U raju ne znam kako je, ali pakao je upravo ovo kao što reče kolega. Pakao je NIŠTA.
 

Back
Top