Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
divan tekst mog dragog prijatelja



Dragi prijatelji, pišem onom delu vas, muških, koji možda imate ideju da držite dijetu, popravite liniju, smršate...kako god da se to zove.
Kao neko ko je sa trocifrene kilaže doterao do one od pre 20 godina, kvalifikovan sam da vam uputim nekoliko preporuka:
1. Manite se gluposti
2. Ne budalite
3. Zajebite to
4. Odmah pojedite nešto nezdravo, što volite i što goji

Obrazloženje ovih preporuka je jednostavno.
-Namučićete se kao niko, stalno ćete biti gladni i sve više postajati svesni da ćete uvek biti gladni.
-I dalje nećete imati šta da obučete, samo ovoga puta zato što vam je veliko...jer, ne zavaravajte se, ne smanjuju se samo oni delovi tela koje vi želite da smanjite.
-Iz ionako jadnog budžeta počećete da odvajate novac za nešto što vas najmanje zanima i u čemu nema ni šrafova ni čipova-garderobu.
-Omiljena žena će vas i dalje gledati kao i pre - onako kako to ona želi i kako joj ćefne
-Za klinke ćete i dalje biti matorac. Samo nećete biti "onaj debeli matorac", nego "onaj nosati" ili "ušati matorac"
-Umesto Maldiva ili Alpa sanjaćete Karneks paštetu
-Više sporta nećete moći da upražnjavate jer i dalje nećete imati vremena a i škljocaće vam kolena i dalje.
-U fudbal ili basket sa klincima ćete se upustiti samo jednom, pre bolnice.
-Dok svi oko vas krkaju i krompir i knedle i meso iz paprikaša (sa hlebom, naravno) koji ste skuvali društvu u kotliću, vi ćete srkati supicu i krišom gricnuti parče mesa više. Uveče ćete se izjesti od nerviranja zbog tog zalogaja mesa više.
-Na žurci kod prijatelja vam niko neće reći da ste lepši nego da ste smršali.
-Nećete biti zdraviji nego kilaviji.
-Shvatićete da pojačano znojenje nema veze sa kilažom nego sa krštenicom.
-Nećete riknuti od gojaznosti nego od stresa i kretena koji nam zagorčavaju živote, zbog čega se i onako umire.
-Za večeru, kad se drznete na istu, gozba će vam biti dole priloženo sranje.

Ima toga još ali, dosta za večeras.
Prijatno.
 
Ti nemas viska, pa je s te strane u redu...kad samo odrzavas kilazu. Zdravo, balansirano... :)

Kad se nabaci veci br kg (ja 9), hleb bi trebalo da bude na out listi bar neko vreme...
Inace, kad sam discipilovana i kad nemam vise od 3kg viska, to mi je cesto dorucak. Samo ne kupujem-ne verujem mnogo deklaracijama, iako je Bakina tajna druga prica... Dzem smuckam sama. Jedino tako znam sigurno sta stavljam.
Ove godine sam napravila divan, ali ceka bolje, tj. mrsavije dane :)...Brzinski se pravi, nema puno posla-stapni mikser/blender odradi svoje, pa mi se dalo...a vocke divlje, plus hrpa cimeta, rogaca-svasta jos u dzemu-ustvari, vise je marmelada...

Ali, ali...moj organizam je prica za sebe. Dzaba sto ne jedem smece (gazirano, grickalice i sl.), meso i mesne preradjevine vec 10 god., samo ribu, slatko od rodjendana do rodjendana,...cim se malo opustim, skupo placam.
Sporo sagorevam, stitna ne radi i pored lekova, mislim da su mi hormoni napravili dodatno haos. Pa povreda ramena krajem avgusta, mesec dana strogog mirovanja-atrofirali misici, posle magneti, laser i ostala cuda, pa fizikalna-"penzionerske vezbe", pa dobijem amen da mogu trcanje, pa tresnem i poderem koleno, i tako...
Sad samo setnju forsiram, uz brdo sto vise...vezbe koje smem sa max opterecenjem, cak po 0, 5 kg. :lol: U feb/martu cu smeti i sa po 1kg. I tako...pa polako...nema mi druge. :)

Jasno, razumem te...sve sto si napisala menja pricu...
...ne znam sta i kako savetuju lekari...ne znam ni koga da slusas, vrlo sam skepticna prema balkanskim specijalistima, mozda neke americke sajtove da procesljas, oni su mahom spakovani u "uradi sam"...
...pazi se samo...setnja je sjajna, pisala sam o trcanju, mene ono vise nece videti, samo bol, zilavljenje, ispijenost...shvatila sam da brzi hod sagoreva bezmalo jednako kao dzoging a daleko je manji stres za organizam...ne volim ni tegove, tezina tela svakog od nas je dovoljno opterecenje, gde ces bolju vezbu za ruke i grudi od uspravnog skleka uz zid...bojim da sve to vestacko, tegici i jak udar o tlo, mogu da ostete zglobove, tetive, misice...ti ces, naravno, uraditi kako smatras da je dobro za tebe ali eto, ja vise ne koristim trcanje i tegove...

...za razliku od DonaMilevinog vica:lol:, verujem da je dijeta (nacin ishrane) bitna stavka...sada sam u smece fazi, grickalice, kafe i slatkisi ali vec mi ne prija...mogle bismo ovde i neke recepte staviti...
 
Jasno, razumem te...sve sto si napisala menja pricu...
...ne znam sta i kako savetuju lekari...ne znam ni koga da slusas, vrlo sam skepticna prema balkanskim specijalistima, mozda neke americke sajtove da procesljas, oni su mahom spakovani u "uradi sam"...
...pazi se samo...setnja je sjajna, pisala sam o trcanju, mene ono vise nece videti, samo bol, zilavljenje, ispijenost...shvatila sam da brzi hod sagoreva bezmalo jednako kao dzoging a daleko je manji stres za organizam...ne volim ni tegove, tezina tela svakog od nas je dovoljno opterecenje, gde ces bolju vezbu za ruke i grudi od uspravnog skleka uz zid...bojim da sve to vestacko, tegici i jak udar o tlo, mogu da ostete zglobove, tetive, misice...ti ces, naravno, uraditi kako smatras da je dobro za tebe ali eto, ja vise ne koristim trcanje i tegove...

...za razliku od DonaMilevinog vica:lol:, verujem da je dijeta (nacin ishrane) bitna stavka...sada sam u smece fazi, grickalice, kafe i slatkisi ali vec mi ne prija...mogle bismo ovde i neke recepte staviti...

Nisam ni ja fan teretane, velikog opterecenja, ni brzog trcanja (lagano ok), posto mi doktor rece, kosti/zglobovi/tetive sve pamte, pa hop odjednom nesto se "pokvari", a ustvari nagomilane mikrotraume. I ranije sam sa malom kilazom, ma smesno, sa po 3-5kg x2 vezbala, tj. 6-10 kg ukupno, sad sa max 1 kg. :lol:
Zadati rezim:samo odredjene vezbice istezanja+setnja. Bicikl ceka prolece... :) Plivanje valjda na leto, i to je na listi-ne smem. :(

Mene je vic rastuzio, posto je taj dan umro jedan covek od srca, sa kojim je imao problema od kad se udebljao bas, naravno vecina u predelu stomaka.
Kad vidim bas debelog coveka, znam da ima neki problem. Meni je to prvo pitanje zdravlja (i fizickog i mentalnog), pa onda estetike.

A recepti...ja sam u fazi sto manje obradjene hrane, salate (zimske-sveza cvekla, mrkva, celer, rotkva, kupus...), variva, na vodi-leblebija/slanutak,pasulj, socivo, heljda, karfiol, kelj, brokula, prokulice..., pa hladno cedjena ulja. I semenke u sve zivo (susam, suncokret, lan...). nekad i na gril, mada mi to mrsko, vise posla.Voce 1x dnevno-jabuka, kruska i najcesce 5 kom. kostunjavog, otprilike...Nemam napade gladi. Cekam neki ozbiljniji napredak pa da upisujem, ovako -2kg, ali dok se to ustali, treba jos, mada se vec malo vidi.

Sa kafom preterujem, tj. ne prija mi, ali mi se pije. :( (2-3 solje dnevno instant smece samo sa vodom, gorka, probala steviu, meni bljak).
Da, i povremeno popijem casu vina ili piva.:rumenko: E, to mi prija, totalno "dijetalno"...

Radim i onu vezbu istezanja, peskir pod ledja, meni prija...a kazu da utice i na struk. :lol:
Imam jos 15 dana do neke feste, pa mi je trenutni motiv...i raspisah se posteno...
 
...kada pazim, istovetno se hranimo...a od danas sam pocela da pazim...saglasna sam i da nije pitanje estetike vec preke potrebe, ukoliko obradjujemo hranu na odredjen nacin stvaramo kancerogenu hranu (przenje, rostilj), u telu svakog od nas se stvaraju kancerogene celije ali ih organizam savlada ako je jak, te iste kancerogene celije za energiju koriste secer tako da...u pravu si, crni je to humor.

...pokusavam sve da stavim na papir i u rernu...preko polovine dnevnog unosa mi otpada na povrce i integralno brasno...voce volim manje ali se trudim da uzmem...
...ne preporucujem kupljen razeni, integralni hleb zbog emulgatora...u mojoj kifli sam prebrojala pet E varijanti:lol:
...dosta jedem integralnu pastu u koju dodam smrznuto povrce brokoli, karfiol, sargarepu, uz kuvani paradajz i mocarelu...
...hladno cedjena ulja menjam, trenutno suncokretovo organsko ali uzimam i laneno, bundevino, maslinovo...
...svakodnevno gledam da pojedem kuvano jaje, najbolje je rovito ali ja ne mogu...posto ne jedem meso nije precesto, trebaju mi proteini...
...pravim bademovo mleko u blenderu, sasvim je jednostavna procedura...
...domaci mi je humus, kukuruz i sve sto bi pojele koke jedem i ja, zrnevlje...
...ribu ruckam redovno ali tunu ne uzimam precesto zbog zive, lososa takodje jer su misljenja nekih podeljena, sardele se cesto nadju u pasti i salati...
...manje vise, moja ishrana je jednostavna hrana siromasnog, kritskog moreplovca...

...pobesnim kada skrenem sa puta a cesto skrecem, evo sada nekim dvadeset dana sam jela kao gladna godina...ali ono, svest i ne dam se...pazim koliko mogu...najvise me nervira to sto moram stalno da imam na pameti i to sto nema u jednoj radnji sve vec moram da lovim namirnice po gradu...
 
divan tekst mog dragog prijatelja



Dragi prijatelji, pišem onom delu vas, muških, koji možda imate ideju da držite dijetu, popravite liniju, smršate...kako god da se to zove.
Kao neko ko je sa trocifrene kilaže doterao do one od pre 20 godina, kvalifikovan sam da vam uputim nekoliko preporuka:
1. Manite se gluposti
2. Ne budalite
3. Zajebite to
4. Odmah pojedite nešto nezdravo, što volite i što goji

Obrazloženje ovih preporuka je jednostavno.
-Namučićete se kao niko, stalno ćete biti gladni i sve više postajati svesni da ćete uvek biti gladni.
-I dalje nećete imati šta da obučete, samo ovoga puta zato što vam je veliko...jer, ne zavaravajte se, ne smanjuju se samo oni delovi tela koje vi želite da smanjite.
-Iz ionako jadnog budžeta počećete da odvajate novac za nešto što vas najmanje zanima i u čemu nema ni šrafova ni čipova-garderobu.
-Omiljena žena će vas i dalje gledati kao i pre - onako kako to ona želi i kako joj ćefne
-Za klinke ćete i dalje biti matorac. Samo nećete biti "onaj debeli matorac", nego "onaj nosati" ili "ušati matorac"
-Umesto Maldiva ili Alpa sanjaćete Karneks paštetu
-Više sporta nećete moći da upražnjavate jer i dalje nećete imati vremena a i škljocaće vam kolena i dalje.
-U fudbal ili basket sa klincima ćete se upustiti samo jednom, pre bolnice.
-Dok svi oko vas krkaju i krompir i knedle i meso iz paprikaša (sa hlebom, naravno) koji ste skuvali društvu u kotliću, vi ćete srkati supicu i krišom gricnuti parče mesa više. Uveče ćete se izjesti od nerviranja zbog tog zalogaja mesa više.
-Na žurci kod prijatelja vam niko neće reći da ste lepši nego da ste smršali.
-Nećete biti zdraviji nego kilaviji.
-Shvatićete da pojačano znojenje nema veze sa kilažom nego sa krštenicom.
-Nećete riknuti od gojaznosti nego od stresa i kretena koji nam zagorčavaju živote, zbog čega se i onako umire.
-Za večeru, kad se drznete na istu, gozba će vam biti dole priloženo sranje.

Ima toga još ali, dosta za večeras.
Prijatno.

Potpuno tacno

Ali da se pohvalim: kilogram manje, ukupno 5 do sad ( od pre 2-2,5 meseca ) . Nisam na dijeti tako sto brojim kalorije vec sam pocela da setam, skoro svaki dan oko sat vremena, i ne jedem svaki put kad i moj dragi ako nisam gladna - naime do sad ja kad zove da jedemo a nisam gladna resim da mu pravim drustvo i uzmem zalogaj/dva pa onda se zahuktam i pojedem vise od njega. Recimo jedemo slaninu pa mi pretekne hleba, uzmem jos jedno parce slanine, onda mi pretekne slanine pa uzmem hleb i to ponovim i vise puta :dash:
 
Potpuno tacno

Ali da se pohvalim: kilogram manje, ukupno 5 do sad ( od pre 2-2,5 meseca ) . Nisam na dijeti tako sto brojim kalorije vec sam pocela da setam, skoro svaki dan oko sat vremena, i ne jedem svaki put kad i moj dragi ako nisam gladna - naime do sad ja kad zove da jedemo a nisam gladna resim da mu pravim drustvo i uzmem zalogaj/dva pa onda se zahuktam i pojedem vise od njega. Recimo jedemo slaninu pa mi pretekne hleba, uzmem jos jedno parce slanine, onda mi pretekne slanine pa uzmem hleb i to ponovim i vise puta :dash:

to ja zovem namestaj.stalno namestas i kako da potrefis da sve nestane u isto vreme

- - - - - - - - - -

1477372_773173786043002_849415403_n.png
 
Ja moram da se pohvalim da sam skinula 5 kg u poslednjih 25 dana. Bila sam na medicinskoj dijeti (neki je jos zovu dijeta 15 dana, dvopek dijeta i sl). To je visak koji mi je preostao posle porodjaja. Medjutim, mislim da je to ipak bilo previse za moj organizam jer sam se neki dan onesvestila i od tada imam strasno nizak pritisak. Krvna slika mi je odlicna ali se osecam bas lose. Tako da ima nesto u gore napisanom Milevinom vicu...nećete biti zdraviji nego kilaviji...:confused:
 
Ja moram da se pohvalim da sam skinula 5 kg u poslednjih 25 dana. Bila sam na medicinskoj dijeti (neki je jos zovu dijeta 15 dana, dvopek dijeta i sl). To je visak koji mi je preostao posle porodjaja. Medjutim, mislim da je to ipak bilo previse za moj organizam jer sam se neki dan onesvestila i od tada imam strasno nizak pritisak. Krvna slika mi je odlicna ali se osecam bas lose. Tako da ima nesto u gore napisanom Milevinom vicu...nećete biti zdraviji nego kilaviji...:confused:

Jeste brzo...znam dijetu-meni je cisto zlo.
Nije ni cudo za malaksalost...ali, dobro, svako svoje razloge i nacine zna...ali opet je uspeh, ako si ti zadovoljna, super. :) Sad malo po vitaminima, mineralima...da se vrati snaga.

Ja sam na -3kg ... jos "samo" 6...Idem polako.
Sad sam iz setnje, pretezno "brdske" 15km...
Ne osecam glad, bas nemam napade otkako sam ubacila svakodnevno semenke i kostunjavo, ali se osecam umorno. Tako i izgledam u licu, drugarica mi danas rece da se manem dijete, izgledam kao duh. Ali, krvna slika ok.Hebucka me neredovan san, uglavnom.
 
samo da se skinem sa kiki bobona, samo da se skinem sa kiki bombona :sad2:
pa...prestani da ih kupujes? :lol:

Jedini uspesan metod "skidanja", bezati od slabosti/napasti (bar u mom slucaju)...ili citaj neki tekst da ti se zgade. Npr. od cega se prave, koje smece, bojice, hemija, odose zubici...pa zamisli jos da nadjes neku dlaku u njoj, nokat ili slicnu gadost. :mrgreen:
 
pa prestala sam
danas sam pojela poslednju kesicu
i ostatak moments najlepsih zelja sa kafom koje sam izgrebala negde sa dna ormarica
a sta ces sutra crna dive, sta sutra kad nista necu da ti dam da kupis? :sad2:

Kad ja sebi zabranim cokoladu tako nesrecno izgledam da muz ode da mi kupi ... A onda nisam ja kriva, pa moram da je pojedem, taman posla da stoji jedan dan pa da se pokvari a on se trudio :zcepanje:
 
Jedini uspesan metod "skidanja", bezati od slabosti/napasti (bar u mom slucaju)...ili citaj neki tekst da ti se zgade. Npr. od cega se prave, koje smece, bojice, hemija, odose zubici...pa zamisli jos da nadjes neku dlaku u njoj, nokat ili slicnu gadost. :mrgreen:

nisam ja tako gadljiva :lol:

- - - - - - - - - -

nek joj ćerka ubaci jedno jajce u kesicu :lol:

:ok: eto resenja!

- - - - - - - - - -

dzabe sad dive voli i jaja i krvavo meso! zadnji dani su dosli :lol:

al samo francuska, molim lepo :lol:

zna majce :lol:
 
samo da izjavim
narkoman danas nije imao bombona
nije imao ni cokoladu na raspolaganju
ali je pronasao skuvanu psenicu u frizuderu i od nje napravio zito sa orasima
da te vidim dive sta ces kad to pojedes :ceka:

To cu ja da es castim za slavu, kolace preskacem... :)
A inace, necu da stajem na vagu... :evil:
Pogledam se u ogledalo, oket, kao vidim (mali) napredak, stala sam u haljinu koja je malo "zapinjala" kad sam je kupila, i onda me cifra ubedaci. :pljus:
Dzaba ono misici-salo, voda, i ostalo...ja hocu da vidim odredjenu cifru na vagi. :rida:
 
To cu ja da es castim za slavu, kolace preskacem... :)
A inace, necu da stajem na vagu... :evil:
Pogledam se u ogledalo, oket, kao vidim (mali) napredak, stala sam u haljinu koja je malo "zapinjala" kad sam je kupila, i onda me cifra ubedaci. :pljus:
Dzaba ono misici-salo, voda, i ostalo...ja hocu da vidim odredjenu cifru na vagi. :rida:

ma mene cifra ne zanima
ja necu da vidim cifru
al necu da vidim ni sis ni guz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top