Почиње

http://serbian.cri.cn/chinaabc/chapter7/chapter70402.htm

chapte20.jpg


img-110308-064.onlineBild.jpg


1532819.jpg


Pretpostavljam da ovi autoputevi služe za bicikliste :) :) :)
cwtc_beijing_som.jpg


beijing.jpg


me_jingxin07_02_l.jpg


A sada malo Šangaj...

shanghai2_028.jpg


Inače zbog velikog zagađenja (valjda od biciklista) Kinezi su od ove godine počeli da uvode "vikende bez vozila" u pojedinim gradovima...

shanghai-traffic.jpg
 
kina je trenutno najpozeljnija za ulaganja od zemalja u tranziciji jer ima najjeftiniju radnu snagu

tako da... ne citam bas astroloske novine ali ove dnevne redovno ;)

I ja čitam novine i gledam TV, i to ne Kurir i sl.
Pa sam tako saznao...

1. da Kina ima najveće devizne rezerve na planeti zemlji
2. da je Kina napravila najveću hidrocentralu (i branu) na svetu
3. da pravi najveći most na svetu
4. da pravi najveću (najvišu) zgradu na svetu
5. da je napravila prugu sa brzim vozom na najvećoj visini na svetu koja povezuje Peking i Tibet
6. da samostalno šalje astronaute i satelite u svemir
7. da ima najveću vojsku na svetu i pri tome i nuklearno oružje...

Zaključak koji se meni nameće je da je Kina velika i perspektivna zemlja u kojoj više ne žive siromašni kineski seljaci kojima je najveće bogatstvo biciklo - kako neki ovde pokušavaju da prikažu već jedna od najvećih i najmoćnijih zemalja sveta, koja je pre par meseci pretekla Veliku Britaniju i tako izbila na 4 mesto na svetu...
 
I ja čitam novine i gledam TV, i to ne Kurir i sl.
Pa sam tako saznao...

1. da Kina ima najveće devizne rezerve na planeti zemlji
2. da je Kina napravila najveću hidrocentralu (i branu) na svetu
3. da pravi najveći most na svetu
4. da pravi najveću (najvišu) zgradu na svetu
5. da je napravila prugu sa brzim vozom na najvećoj visini na svetu koja povezuje Peking i Tibet
6. da samostalno šalje astronaute i satelite u svemir
7. da ima najveću vojsku na svetu i pri tome i nuklearno oružje...

Zaključak koji se meni nameće je da je Kina velika i perspektivna zemlja u kojoj više ne žive siromašni kineski seljaci kojima je najveće bogatstvo biciklo - kako neki ovde pokušavaju da prikažu već jedna od najvećih i najmoćnijih zemalja sveta, koja je pre par meseci pretekla Veliku Britaniju i tako izbila na 4 mesto na svetu...

Kad u jednoj zemlji imate radnu snagu od tričavih milijardu stanovnika
onda se ne upitate kako sve postižu?
Kad prave mostove,prave ih ručno bez mašina...8)
Toliko ih ima da i ne primete nezgode...
 
Kad u jednoj zemlji imate radnu snagu od tričavih milijardu stanovnika
onda se ne upitate kako sve postižu?
Kad prave mostove,prave ih ručno bez mašina...8)
Toliko ih ima da i ne primete nezgode...

Mislim da ti je komentar na mestu...
Pretpostavljam da za najveći most na svetu ili najveću zgradu verovatno nije potrebno ništa osim pijuka i lopate, kao uostalom što za satelit ili raketu koja će ga odneti u svemir ne treba ništa osim čekića i šrafcigera....
Ma u stvari ne treba ni to...
Pametnica si ti jedna ... hmmm
 
I ja čitam novine i gledam TV, i to ne Kurir i sl.
Pa sam tako saznao...

1. da Kina ima najveće devizne rezerve na planeti zemlji
2. da je Kina napravila najveću hidrocentralu (i branu) na svetu
3. da pravi najveći most na svetu
4. da pravi najveću (najvišu) zgradu na svetu
5. da je napravila prugu sa brzim vozom na najvećoj visini na svetu koja povezuje Peking i Tibet
6. da samostalno šalje astronaute i satelite u svemir
7. da ima najveću vojsku na svetu i pri tome i nuklearno oružje...

Zaključak koji se meni nameće je da je Kina velika i perspektivna zemlja u kojoj više ne žive siromašni kineski seljaci kojima je najveće bogatstvo biciklo - kako neki ovde pokušavaju da prikažu već jedna od najvećih i najmoćnijih zemalja sveta, koja je pre par meseci pretekla Veliku Britaniju i tako izbila na 4 mesto na svetu...

i ja tu ne vidim kako je dobro njihovom stanovnistvu?

Imamo i mi experte ekonomije koji su procenjeni na 1.-2. experta u svetu pa nam je opet zemlja siromasna...

I drugo, to je najveca zemlja Azije i Zemlja sa najvise stanovnika...sta je cudno da imaju najvecu vojsku? Jel cudno da imaju veliki most?

- Cudno je da je kod njih radanje ograniceno na 1 dete...Ako rodis jos jedno u gradu onda si naebao...

a ima tu jos stvari...
 
Ma da a zamislite da ne ogranicavaju broj dece u Kini i da svaki par ima 10 dece...

Zamislite da samo svaki drugi Kinez vozi auto. Celokupna proizvodnja benzina na planeti ne bi mogla da podmiri njihove potrebe.
 
Toliko im je dobro da samo gledaju kako ce da zbrisu iz Kine.
A drzava ih pri tom jos i stimulise na emigraciju.
Sve velike zgrade su pravili i vlasnici su strane kompanije.Pa i ove najvece koja je jos u izgradnji.
Cim su toliko masovno dosli u Srbiju, pa cak i u srpska sela - onda ti je jasno kako im je tamo.
 
I ja čitam novine i gledam TV, i to ne Kurir i sl.
Pa sam tako saznao...

1. da Kina ima najveće devizne rezerve na planeti zemlji
2. da je Kina napravila najveću hidrocentralu (i branu) na svetu
3. da pravi najveći most na svetu
4. da pravi najveću (najvišu) zgradu na svetu
5. da je napravila prugu sa brzim vozom na najvećoj visini na svetu koja povezuje Peking i Tibet
6. da samostalno šalje astronaute i satelite u svemir
7. da ima najveću vojsku na svetu i pri tome i nuklearno oružje...

Zaključak koji se meni nameće je da je Kina velika i perspektivna zemlja u kojoj više ne žive siromašni kineski seljaci kojima je najveće bogatstvo biciklo - kako neki ovde pokušavaju da prikažu već jedna od najvećih i najmoćnijih zemalja sveta, koja je pre par meseci pretekla Veliku Britaniju i tako izbila na 4 mesto na svetu...

Само да додат да је Кина једина земља на свету која има комерцијалну линују "лебдећих" возова. Кинези купују полако патенте као што су и јапанци раније куповали патенте од запада... И Јапан је био већа беда него што смо ми данас, били су погубљени за медаљу...
 
Toliko im je dobro da samo gledaju kako ce da zbrisu iz Kine.
A drzava ih pri tom jos i stimulise na emigraciju.
Sve velike zgrade su pravili i vlasnici su strane kompanije.Pa i ove najvece koja je jos u izgradnji.
Cim su toliko masovno dosli u Srbiju, pa cak i u srpska sela - onda ti je jasno kako im je tamo.

Još jedan od bezveznih komentara koji ne odslikavaju pravo stanje stvari već upućuju na "prozapadnu propagandu" po kojoj sve što nije SAD i EU ne valja...

Primeri:
Irska: Zemlja sa najvećom stopom rasta i ekonomije na zapadu u poslednjih 15 godina. U nju svake godine dolazi oko 50.000 emigranata i ne postoji kvota tj. nije ograničen broj došljaka već je poželjno da ih dođe što više (tekst može da se pronađe na netu)... a u isto vreme opet imaju problem da svake godine oko 25.000 Iraca napušta svoju zemlju i odlazi...
Sličan problem imaju i Španija i Italija...
Dakle taj tvoj komentar ništa ne dokazuje niti pokazuje...
Eto spominjete zemlje koje su prosto procvetale otkad su ušle u EU (Češka, Poljska, Bugarska, Rumunija) a iz njih svaki bogovetni dan reke ljudi odlazi na zapad... da traži posao ili da radi???
Pa kako to objašnjavate, stručnjaci?!?!?!?!?!
 

Back
Top