Pluton u Jarcu

Mesec u Vodoliji

Početnik
Poruka
8
Pluton na Jarcu

Jarac predstavlja kardinalni zemljani element. Karakteriše potrebu za strukturom, organizacijom, jasnim sistemom, za strukturisanim načinom razmišljanja, za realnim, konkretnim, materijalnim. Jarac označava i ambiciju i našu potrebu za postignućem i po svojoj strukturi najbliži je tematici X polja: položaj u društvu, samoostvarenje kroz određenu društvenu ulogu, potreba da budemo priznati i vrednovani od strane šire društvene zajednice za svoj rad, ostvarenje u materijalnom smislu takođe, štedljivost, perfekcionizam, ozbiljnost…U širem smislu, predstavlja društvo u celini, kao i ekonomiju i tradiciju.
Pluton, kao arhetip odnosi se na jednu moćnu silu, esencijalnu energiju, koja je često poistovećena sa uništavajućim aspektom Božanskog. Zato nam, uglavnom, i zadaje strah. Kao što pojedina Božanstva u različitim mitologijama i religijama imaju i svoju drugu stranu prirode, koja je suprotna stvaralačkoj, sila koja uništava i ruši, i koja je isto tako neophodna za život i ravnotežu Univerzuma kao i za evoluciju ljudskih bića, tako oličenje ove sile vidimo u energiji koja je simbolizovana planetom Pluton. Primer za destruktivni aspekt Božanskog možemo pronaći u Hinduističkoj mitologiji u liku Boga Šive. Šiva predstavlja kako rušioca, tako i onoga ko regeneriše i obnavlja, predstavlja takođe i veliku kreativnost, a njegov ples je oličenje savršenog balansa stvaralačkog i rušilačkog principa Univerzuma, on u sebi sjedinjuje ove suprotnosti. U njegovom liku je jako dobro ilustrovana priroda plutonovske energije, više nego što to možemo pronaći kod grčkog Hada ili rimskog Plutona, koji su doslovno prikazani kao vladari podzemnog sveta-sveta mrtvih.
Ovaj aspekt Božanske rušilačke energije ide u pravcu razaranja i uništavanja kao deo prirodnog ciklusa. Na taj način, uništavajući one obrasce koji su dotrajali, koji ne služe više ničemu, a mogu nas kočiti u pogledu daljeg razvoja, bivaju otklonjeni iz našeg života. Ovo se može odvijati na dva načina, u zavisnosti kako je ova energija kanalisana u našem horoskopu. To jednim delom zavisi od samih aspekata sa Plutonom, da li se radi o protočnim ili izazovnim aspektima, ali zavisi i od same osobe, ako govorimo o individualnom horoskopu ili od društva, ukoliko se radi o kolektivnom razvoju. Ukoliko sarađujemo sa ovom energijom onda nas očekuje jedan sveobuhvatni proces preobražaja, suočavanje sa sopstvenim nesvesnim i kompletna i radikalna transformacija svega onoga što nam više nije potrebno. Ovo zahteva od nas da prepoznamo šta je to što je suvišno i da to “pustimo niz vodu”. Drugi način je način zbog koga se Plutonovi aspekti često poistovećuju sa bolom i strahom, a to je priroda ove energije koja, ukoliko se dobrovoljno ne odreknemo starih obrazaca, navika, zavisnosti etc, oslobađa nas jednim potezom praveći rez i na taj način odsecajući ono što je višak i što nam ne treba, sve ono što je u istinu maligno u nama samima i našem sistemu življenja. Tako da što smo jače vezani za ono čega bi trebalo da se odrekenemo i ostavimo iza sebe, to su za nas više bolni ovi aspekti. Dakle, nisu sami njegovi aspekti bolni već način na koji mi reagujemo na Plutonov energetski upliv.
Kada govorimo o tom destruktivnom uplivu plutonovske energije, nas ove sile razaranja i rušenja, upravo oslobađaju nepotrebnog tereta i zastarelih obrazaca i otvaraju mesto za novo i drugačije, za ono što će nam omogućiti dalji napredak. Na taj način se ova destruktivna energija transformiše u kreativnu, odnosno regenerišuću energiju, jer nas oslobađa i priprema za naredni period u kome se od nas traži mnogo učenja i osricanja, koje će na posletku rezultirati fundamentalnim konstruktivnim promenama. Tako dolazimo i do Plutonove simbolike potpune regeneracije Pluton je univerzalni čistač, on čisti sve što je trulo i maligno. Taj proces može biti bolan, ali za posledicu ima potpunu regeneraciju.
Jarac se odnosi i na stare strukture društva, društveno uređenje, društvene institucije…Tako da sve ono što se u okviru ustaljenih društvenih struktura pokazalo kao nepodobno ili će se tek pokazati da ne prati zahteve vremena koje dolazi, odnosno da stoji na putu daljoj evoluciji, u ovom periodu biće razrušeno i kompletno transformisano. Sve ono što predstavlja strukturu koja je sama sebi dovoljna, u kojoj god oblasti to bilo i bez obzira da li govorimo o ličnom ili kolektivnom nivou, a pri tom suština na kojoj su se temeljile ove strukture i obrasci je odavno nestala, biće razrušene u potpunosti. Naročito, ovome podležu krute, rigidne strukture i sistemi koje ne pokazuju nimalo ili veoma malo fleksibilnosti. Ostale strukture, koje su dovoljno elastične da mogu pratiti promene do kojih dolazi zahvaljujući ovom tranzitu, neće biti razrušene već će u svojim okvirima doživeti jednu sveukupnu transformaciju, koja će ovaj sistem ili strukturu učvrstiti za veoma dug vremenski period, jer će biti oblikovana na način da ne dovodi do zastoja dalji razvoj individualne ili kolektivne svesti. Pri tome će ovi sistemi morati da prođu kroz kompletnu, radikalnu transformaciju kako bi opstali. Svaki sistem koji koči i blokira dalji razvoj, urušiće se bilo sam po sebi ili nasilno, ukoliko zaista bude toliko rigidan da jedino nasilno rušenje može da pomeri i otvori deo prostora koji zauzima ova struktura u ličnoj ili kolektivnoj svesti.
Na individualnom planu, svako od nas suočavaće se sa tim delovima sebe i svoga života koji funkcionišu po određenom mehanizmu, koji predstavljaju zastarele ili nasleđene obrasce, obrasce i forme koje smo prihvatili u stilu “to tako treba” ili modele za koje smo nekad bili sigurni da zadovoljavaju naše potrebe. Sada postoji veilka verovatnoća da se ovakvi rudimentarni modeli pokažu neodgovarajućim, jer će ovaj tranzit zahtevati suštinu, tako da sve forme, oblike, strukture koje smo prihvatili iz ovih ili onih razloga i koje su postale dovoljne same sebi, moraćemo ili da ih napustimo ili da nanovo revidiramo ceo sitem i strukturu koju smo prihvatili. Problem je što će se većina ovih procesa odigravati nesvesno, u onom jungovskom smislu, sve dok Pluton u Jarcu ne napravi aplikacioni aspekt sa nekom našom ličnom planetom, kada će postojati mogućnost da svesno shvatimo i prihvatimo jedan ovakav zadatak i temu koju on sa sobom nosi. Sve će se ovo odvijati na način i u onim oblastima na koje nam ukazuje natalni horoskop. Ako se recimo, odnosi na kuće racionalnog učenja (3,9), onda su predrasude te čega se treba u ovom periodu osloboditi ili određeno strukturisano mišljenje, kao i naša potreba da svemu misaonom damo određen oblik i strukuturu i da sve informacije koje dobijamo iz okoline svrstamo negde kako bi imali osećaj kontrole i sigurnosti. Na taj način će nas prolaz Plutona kroz ove kuće učiti da prihvatamo ljude i situacije posmatranjem, onakvim kakvi jesu u svoj svojoj promenljivosti, bez osuđivanja i bez obaveznog donošenja zaključaka. Jedan od verovatnih oblika ponašanja je da, iz straha da ne izgubimo kontrolu, da se što jače uhvatimo upravo za te strukture koje treba da napustimo. To će onda usloviti za nas jednu bolnu situaciju, jer ćemo pre ili kasnije shvatiti da mi ne možemo kontrolisati sve oko nas i da postoji u Univerzumu nešto što je mnogo veće od nas samih i što nam oduzima inertnost na koju smo navikli. Tek pošto to budemo uvideli, bićemo na putu ka transformaciji. Ukolikio se odnosi na kuće emocionalnog života (5,7), onda se oblik i način na koji funkcioniše jedan odnos moraju transformisati kako bi više odgovarale novootkrivenim potrebama kod oba partnera. Generalno, u ovom periodu mi treba da vidimo koje su to strukture koje smo formirali kako u prošloti ,tako i u svim prethodnim inkarnacijama, a koje za nas više ne rade tj donose nam malo ili nimalo zadovoljstva, održavaju se po inerciji, a već odavno su izgubile svu svoju živost i onu zdravu energiju koja ih pokreće. Moramo biti spremni da se upustimo u preispitivanje našeg genetskog nosioca ovih informacija kroz celokupnu našu genetiku i time pronađemo mogućnost da raskrstimo sa prošlošću i ispunimo naše karmičke zadatke. Moguće je da ćemo postati svesni da smo stvorili forme u kojima smo sami sebe zarobili, a ovaj tranzit dolazi upravo da bi nas ovoga oslobodio. U izvesnim situacijama kad recimo, gubimo posao, dobar položaj, određeni odnos, ovo postaje za nas prilično teška lekcija, jer Pluton nosi puno emocionalnog, ne bi li nas povezao sa našim unutrašnjim bićem, našim dubljim potrebama i emocijama i ne bi li nas učinio što više živim.
Ono što se traži od nas u narednom periodu to je da onome što hoće da ode iz našeg života to i dozvolimo, bez negativnih emocija, bez očekivanja, uvređenosti, razočarenja i bola. Prvo bi trebalo da ova osećanja u nama asimilujemo kao takve, da situaciju prihvatimo kao uistinu dobru i potrebnu za naš dalji razvoj i da ponovo počnemo da gradimo strukture koje više odgovaraju onome što smo o nama u ovom periodu otkrili. Sve strukture za čije održavanje ulažemo previše energije, a ne donose nam unutrašnje ispunjenje treba da osvestimo i napustimo ili transformišemo. Ustaljeno, konvencionalno, ono što već odavno nema suštinu, sve to sada dobija jedan drugačiji oblik. Novo, sveže će se pojaviti u našem životu što će mnogo bolje odgovoriti na naše sadašnje i buduće želje i potrebe. Treba da udahnemo nov život u nove strukture. Sve ono u šta smo do sada bili apsolutno sigurni sada će početi pred našim očima da se raspada, ali to ne treba da nas plaši, jer upravo u trenutku kad se raspada treba da budemo svesni da je Plutonova isceljujuća i obnavljajuća energija na delu i da ćemo posle ovog perioda biti mnogo jači, a oblast našeg života na koju je Pluton stavio svoj prst, potpuno obnovljena.
 
Veoma interesantan tekst i lepo objasnjeno. Meni pluton tranzituje 12-tu kucu i moram priznati da ga bas osecam, za jedno godinu-dve ce da mi pravi konjukciju sa juznim mesecevim cvorom. Sta mogu da ocekujem u tom periodu?
 
Veoma interesantan tekst i lepo objasnjeno. Meni pluton tranzituje 12-tu kucu i moram priznati da ga bas osecam, za jedno godinu-dve ce da mi pravi konjukciju sa juznim mesecevim cvorom. Sta mogu da ocekujem u tom periodu?

meni je napravio taj tranzit i konjukciju kada sam imala 17, takođe 12 polje. pazi da ne napraviš nešto za šta bi mogla krivično da odgovaraš.
mada je meni čvor u konjukciji sa suncem, tako da prati simboliku.
 
Meni je sunce u 6-oj i oko 9 stepeni od severnog cvora, tako da je sada u opoziciji sa tranzitnim plutonom, a uskoro ce pluton u konjukciju sa juznim cvorom, negde sam citala da je to period kad rasciscavas sa nekim ljudima iz proslosti ili onim sto nije vise od velike vaznosti, kako bi ostavili to iza nas i isli napred. Pa sam htela da cujem iskustva drugih ljudi. Hvala :-)
 
Sta ti imas sa Plutonom? Pluton je vazan u politickoj astrologiji, na tebe nema upliv ti si Rak/Jarac. Saturn nosi tvoj horoskop, od Skorpiona si dobila samo strahove i opasnosti po psihu zbog Meseca u Devici.
 
Tranziti svih planeta uticu na svakoga kad prelaze i prave aspekte sa natalnim planetama. Pluton je inace prirodni suvladar osmog polja a meni je ono puno a i saturn mi je u njemu u konjukciji sa plutonom, tako da utice itekako na mene pluton, a i osecam ga dosta sada kad mi tranzituje dvanaestom kucom.
Postavila sam pitanje o iskustvima ljudi kad im je pluton prelazio preko jmc-a, ako nemas sta da kazes u vezi toga onda ne upadaj sa ovakvim komentarima koji nemaju veze nisacim.
 
Ti osecas Plutona i bas deluje dok ti prolazi kucu :confused:

Draga devojko sa Saturnom u aspektu Marsu rekao sam da se ljudi takvih poput tebe tesko oslobadjaju jer ste puni mrznje i vasa mora biti zadnja. Nemoj samnom da se igras simbolike osmog jer isto nisi ni upoznala zbog sadisticke crte koju daje Mesec u Devici u kvadratu Merkuru i koji ti je doneo da se zanimas za astrologiju kako bi je kasnije unovcila i imala koristi.

Ne deluje na tebe Pluton u tranzitu sa cvorovima jer on je trancedent a ti nisi plutonski tip, vec stelarni upliv tranzita kojima si podlozna, danas ti je Mars napravio kvadrat Mesecu i trazis svadju, u tebi kljuca mrznja i bes i nemoj ovde prebacivati svoje frustracije iz kuce i probleme i krize u braku koje se tek nacinju.


Mars ti pravi los aspekt Mesecu a Mesec dolazi na osu cetvrtog dok pises uz dodatak Merkuru planeti komunikacije u losem aspektu Mesecu a dosao je na Urana. Pukla si i buknula. Postajes neuroticarka.



ME o UR, ME 180 MO, MA 90 MO

(divna li je astrologija...)
 
Astrologija je divna a ti je ne tumacis do kraja kako treba, da je tako video bi ta da mrznja koju ti toliko spominjes kod mene nema veze s vezom, da ne spominjem da ta moja konjukcija marsa i saturna je u vagi, gde je saturn u egzaltaciji a mars u padu, tako da o mrznji nema reci, pre bih rekla da kod tebe kljuca mrznja, kad me tako napadas i etiketiras od prvog posta. Astrologijom nikada nisam zelela profesionalno da se bavim, niti cu, tako da i to nema veze sa zivotom. Ali necu sad da nastavljam stvari sa prethodne teme, tamo si ti pokaozao ko mora da da poslednju rec, pa izvoli mozes i ovde opet. Ja odo sa astrologije, zbog tebe mi je zao uopste sto sam zalazila ovde.

Izvinjavam se postavljacu teme
 
Poslednja izmena:
To si rekla i prosli put da odlazis pa si se vratila. Nedoslednost (SO 180 NE) ali ne odmah vec kad je Merkur dosao na Urana (danas) doneo prasak da eksplodira zivcanost Marsa koji vlada komunikacijom a tranzituje kroz polje komunikacije (11) u tranzitnom kvadrat aspektu sa vladarem, pa nakon svadje i loma (porodica ME 90 MO rx, ME 0 UR tr.) i ono sto nije dovrsila muzu i svojima (da ih degradira) jer ne sme posto je u dusi kukavica (Mesec Devica 90 Merkur) pokusava teziste problema prebaciti na drugi vid komunikacije i druge ljude.

Naravno sve pod izgovorom i prebacivanjem na Plutona koji je eto kriv sto se ona oseca lose jer joj tranzituje kroz polje XII i kojeg oseca pa jos dosao na cvor. A dali je birala reci kad je sve to zapoceto (dodir orbisa) ? Nije, nastala situacija koja nije resena u domu prebacuje se bas kad Mesec ulazi u polje IV praveci opoziciju polju X simbolika polozaja koje pada u Skorpiona ciji je vladar Pluton.



Sa kim se zakacila? Sa muzem. Sa simbolikom preko njenog horoskopa gledajuci i njega mozemo videti sta i gde skripi sto od pocetka sto trenutno ali necemo jer tema je jareci duh u telu sveca u Jarcu Pluton.
 
U godisnjem Pluton o Mesec u Jarcu, osmo u Skorpionu. Reklo bi se smrt zenske osobe. Medjutim, znak Jarac govori da je u pitanju starija osoba, muska. Mesec ovde daje mogucnost postelje sto i jeste slucaj, covek je dugo lezao u bolesti. Umro je dok je Mars tranzitovao polje tri u kvadratu vladaru polja.

U tranzitu, srecom, Pluton je u trecem nije u cetvrtom, u pitanju je komsija. Konjukcija Mesec donela je da se smrtovnica zalepi na banderu koja se vidi sa prozora. Deseto, bandera.
 
Poslednja izmena:
%D0%A1%D0%BC%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%9B%20%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE%20%D0%A4%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB.JPG


Trenutno je Venera u Skorpionu u konjukciji Saturnu ciji je vladar Pluton usao u konjukciju Marsu. 15-og decembra Venera je na istoj poziciji na kojoj je danas Pluton praveci kvadrat Marsu. Saturn danas je na poziciji Lilit i Meseca od 15-og decembra. Venera je mladost, Saturn zemlja.

Na dan sahrane Pluton je polozen na osmom stepenu dok osa prirodnog polja 8 u 12:00 dolazi na stepen kojim vlada Venera. Poljem 8 vlada Pluton. Tog dana Mesec u konjukciji Lilit, izmedju njih u podne dolazi osa polja Skorpiona, polja 8 na 12° 30.

zzzzm.png
 
Na dan pustanja Haradinaja Mars je na nebu u konjukciji Plutonu u Jarcu, Jarac vlada Srbijom. Boja Marsa je crvena, Plutona crna. Boja siptarske zastave.

Vuk Jeremic rekao je da su taj dan na politickoj sceni ipak obelezili dogadjaji vezani za Palestinu. Kod njih su Pluton, Mars i Saturn u istom polju.
 
Registrovao sam se dana 05.09. Pluton na dan registracije je bio na 09.02. Jarca, danas je na 09.05. Jarca.

..... i razmisljam trenutno o tome jer postavih sinoc potpis pluto IC a nisam primetio do malopre da je na istom stepenu i minutu kao na dan registracije. I to se sve moze objasniti nesvesnim mehanizmom, znate poput mehanizma koji se odvija kod vozaca kada dugo vozi pa u jednom trenutku izgubi svest o voznji, kada nesvesni mehanizam pocne upravljati volanom a covek u svojim mislima odluta ko zna gde.


Ali bas pocetkom pisanja ovog posta zove me zena da joj pogledam kartu a ima pluto na ascedentu. Jako, jako neljubazno se ponela. Hoce informaciju za sekund. Tacnu informaciju koja ma koja prognoza se radila, tehnicki nije izvodljivo odgovoriti za sekund. Niti je sacekala, niti se ljubaznno ponela kako prilici po bontonu, a nije na pijaci, nije na stadionu.


Kako svako delo po univerzalnom zakonu vasione, bilo veliko ili malo ima posledicu, takoreci vraca se coveku nazad, mozemo izracunati po ovome kada ce doci do, u njenom slucaju povratne sprege.

Tranzit pluto danas je na 09.05.43 a mesec danas na 03.30.06. Cifra se u ovom slucaju sabira jer trazimo buduci dogadjaj, trazi se uklapanje u karti:

09.05.43
03.30.06
_________

12 35 49


Dobijamo stepen 12 i minuta 35. U karti na stepenu 12 nalazi se merkur u znaku skorpije. Stepen 12 odgovara i vatrenoj planeti mars. Kako je njoj veceras mars na mesecu odradio je svoje.... buknuo, podigao glas i poneo se nekorektno. Vracanje nazad se ocekuje kada se merkur u svom retrogradnom hodu kojim bude isao narednih nedelja vrati na poziciju od veceras, na poziciju stepena 12 a bas taj dan mesec dolazi na marsa kao sto je veceras mars na njenom mesecu.

Konjukcija tog dana meseca i marsa je na 09.05. device, a datum je 29. oktobar.

 
Peru: Autobus sleteo, 29 mrtvih

Peru u natalnom polju smrti ima mesec, sunce i merkur. Pre cetiri dana mesec ulazi u znak skorpije praveci los aspekt natalnom mesecu i suncu i gine 19 ljudi. Od tog dana prelazi znak skorpije i danas kada ulazi u aspekt plutonu ponavlja se nesreca i strada ih jos deset. Danas, jer merkur podrzava praveci los aspekt natalnom merkuru, a merkur ponavlja radnju jer piroda mu je od dva lica, nesrecu od ranije jer je na nebu vezan saturnom koji predstavlja proslost.



Srbija: Auto sleteo u Ibar, troje mrtvih

Stariji bracni par i njihova unuka stradali su u saobraćajnoj nesreci koja se dogodila u naselju Gazivode nadomak Zubinog Potoka na severu Kosova. Auto je veceras sleteo u Ibar u 19:45. Mesec pluton u konjukciji uvek donesu i lose, veceras nesrecu kada je osa polja smrti tranzitovala ova dva tela u 19:45. Mesec je voda i porodica, pluton reka, noc i smrt.
 

Back
Top