PLIVANJE

Slazem se za bazene u Beogradu da nisu cisti. Novi Beograd nema bazene. Cula sam da radi 11.april otvoreni bazen. Strasno je da su zatvoreni bazen olimpijski pretvorili u teren za tenis.Jednog dana ce valjda vratiti i zatvorene u upotrebu.
 
Cula sam da se pre dobiju gljivice od vlaznih plocica, nego oboljenja u samom bazenu. Savetuju da se obavezno nose papuce dok hodate oko bazena.

Imam pitanje: kako odrzavate vase naocari za plivanje? Da li imate one anti-fog?
Koliko to traje kod vas? Meni godinu dana, onda pocnu da se magle... da li nesto gresim ?
 
UrosWasHere:
Godinu dana? Koje to? Kupujem odmah !
Meni se SVAKE pocnu da se magle posle plafon dve nedelje.

Ne mogu da se sjetim koje su bile one koju su najduze trajale, mislim da su bile Arena....

Ove poslednje, trajale su jos menje, a Nike su.

Znaci, i tebi se to desava ....cccc....
 
Zdravo svima...mnogo sam se usvinjio, tj. svinja sam vec dosta dugo.:D Kakav pocetak!? Salim se, imam dosta sala, sve mi onako visi, sam se sebi smucim:D, hteo bih da se zategnem(ovo mi je najbitnije), malo razvijem misice i da udjem u kondiciju. Da li bih to mogao da postignem plivanjem? Teretana me nesto smara:(, vise volim plivanje. E sad...nisam siguran da li plivam potpuno ispravno...Da li postoji negde kao neko treniranje za odrasle or something?
Aj'hvala puno!
Poz!:D
 
UrosWasHere:
Nisam siguran da li ozbiljan kada ovo pitas ili se salis? Al evo prijatelju kratkog objasnjenja za slucaj da si ozbiljan..

Voda je dosta gusca i ima dosta vecu tacku zagrevanja i hladjenja od vazduha jer tako? Tako da kada je u vazduhu 30+ stepeni voda se polako zagreva i recimo da je kao sto ti kazes 23 stepena. Posto je povrsina vode izlozena vecim temperaturama samim tim se i brze zagreva, pa je tamo toplije nego na dnu.
Kada je u vazduhu ispod 0, povrsina je izlozena niskim temperaturama, pa se samim tim i hladi na kraju i ledi, dok dno ostaje toplije.
tacno, ovaj Dragon_Fly je neki teski duduk.
 
zoranpetrovic84:
hteo bih da se zategnem(ovo mi je najbitnije), malo razvijem misice i da udjem u kondiciju. Da li bih to mogao da postignem plivanjem?
Poz!:D

Pa druze moj, tesko.
Da bi se zategao treba ti i teretana (koja te smara) i pravilna ishrana i dva puta dnevno plivacki treninzi. Potpuno kapiram tvoju situaciju ali plivanje nije bas sport kojim se zatezes. Dugogodisnjim plivanjem ispravljas gradju i muskulaturu ali ne ocekuj da ces sa dva trening nedeljno da izgledas kao Tarzan.
Veruj mi na rec.

Poz
 
Ne, ne, ne sinko, nisi dobro razumeo.
Plivanje je fantastican sport, narocito kao dopuna teretani jer se "rastresu" misici posle intenzivnog dizanja u teretani.
Dakle, nemoj da zaobidjes plivanje, nikako.
Poenta mog priloga je bila da ne ocekuje da samo plivanjem postanes kao Jan Torp.
Ima tu jos hrana, uredan zivot itd ali sada vec davim kao pravi matorac.
Poz
 

Back
Top