Plašite li se svoje istorije na internetu?

Plašite li se svoje istorije na internetu?

  • Mnogo

    glasova: 0 0,0%
  • Onako

    glasova: 0 0,0%
  • Ne

    glasova: 16 94,1%
  • Nisam siguran

    glasova: 1 5,9%

  • Ukupno glasova
    17
Pa čemu onda veze i brakovi kada je onda dozvoljeno da svi maštaju da budu sa drugima pa čak i da budu sa drugim osobama? Jedna stvar je ako je neko mezadovoljan u vezi ili braku a sasvim druga stvar ako se to radi iz čiste znatiželje.

,,Volim te ljubavi ti si mi sve na svetu ali bih volela da budem sa još nekoliko njih." Ima li to smisla?
sinko, GARANTUJEM da nema osobe na ovom svetu koja nema "vlazne" snove. I ti isto, al doce vreme kad ces to priznati sam sebi a potom , ako si hrabar, i okolini.
 
sinko, GARANTUJEM da nema osobe na ovom svetu koja nema "vlazne" snove. I ti isto, al doce vreme kad ces to priznati sam sebi a potom , ako si hrabar, i okolini.
Mašta i nekako, teško je komtrolisati se u ovoj eri HD televizije i intermeta, ali može se pogled skreniti na drugu stranu. Sve je do čoveka. Ali nikada nisam imao ,,vlažne" snove, da sanjam da sam intiman sa nekim. Retko kada i sanjam uopšte.
 
Ljudi nemojmo biti naivni, apsolutno sve se čuva, svaki detalj ostaje u našem digitalnom tragu.
Tako se onda pravi profil određene osobe, već znamo da se te informacije prodaju - za reklame, za AI, a ko zna kome i zašto još, nije teško pretpostaviti kome bi sve moglo biti zanimljivo.
Pa to je Guglova ,,zlatna koka", tako ta kompanija zarađuje na reklamama. Ona od toga živi jer je korišćenje uslaga kompanije Gugl besplatno. Ali se to korišćenje kasnije naplati.
 
Ja sam počeo sa okrećem glavu, što je sigurno sigurno je. ;)
Come On Wtf GIF
 
Proizvodi se nude meni kao potencijalnoj mušteriji. Šta tu nije jasno?
E, ali i ti si proizvod, a neko drugi je mušterija. Mušterije, ili klijenti kompanija koje drže sve te podatke su te firme o kojima ti pričaš, koje bi da plasiraju svoje proizvode. A proizvod kompanije koja im prodaje podatke si baš ti, jer prodaju svaku informaciju o tebi. To je kao kada bi krave na farmi smatrale da su mušterije farmera, jer imaju hranu i smeštaj, i to besplatno.
 
Ma i da sam star i nikakav ne vidim smisao toga. Ako smo ostareli i ne privlačimo se znači da su na red došle neke druge stvari. Sve u svoje vreme što bi se reklo.
smisao je ostati sa osobom sa kojom imas uzbudljivu zajednicku proslost, lepe uspomene, pa i decu . Ako seks ne funkcionise, dolazi do udaljavanja partnera i na kraju razlaz. Oces li prihvatiti takav model ?
Ako smo ostareli i fizicki se ne privlacimo, ogroman greh bi bio , i prema partneru a i prema nama, da se razdvojimo. Kao da su minule decenije bile prevara, nesto promaseno, nesto za kajanje..............kao da to nije bio nas zivot a partner sastavni deo nase biografije. Gde su ona mladenacka obecanja o zajednickom zivotu, "da ostarimo zajedno", o vecnoj ljubavi............... I sve bi verovatno ostalo tako da nije tog prokletog seksa koji vas je u poznijim godinama doveo do rastave. A zasto je proklet, pa zato sto beznadezno opterecen primitivnim nasledjem nasih pradedova, nakaznim etnickim i religioznim normama, ........koji nas sputavaju da uredimo svoj seksualni zivot na prirodni nacin i da zdravim razumom i logikom sacuvamo naseg partnera koji nam cesto znaci sve u nasem zivotu.

Zalosno.
 
Pa čemu onda veze i brakovi kada je onda dozvoljeno da svi maštaju da budu sa drugima pa čak i da budu sa drugim osobama? Jedna stvar je ako je neko mezadovoljan u vezi ili braku a sasvim druga stvar ako se to radi iz čiste znatiželje.

,,Volim te ljubavi ti si mi sve na svetu ali bih volela da budem sa još nekoliko njih." Ima li to smisla?
Ja to nisam nigde napisao, ne volim da mi neko umece nesto sto nisam rekao niti mislio.
 
smisao je ostati sa osobom sa kojom imas uzbudljivu zajednicku proslost, lepe uspomene, pa i decu . Ako seks ne funkcionise, dolazi do udaljavanja partnera i na kraju razlaz. Oces li prihvatiti takav model ?
Ako smo ostareli i fizicki se ne privlacimo, ogroman greh bi bio , i prema partneru a i prema nama, da se razdvojimo. Kao da su minule decenije bile prevara, nesto promaseno, nesto za kajanje..............kao da to nije bio nas zivot a partner sastavni deo nase biografije. Gde su ona mladenacka obecanja o zajednickom zivotu, "da ostarimo zajedno", o vecnoj ljubavi............... I sve bi verovatno ostalo tako da nije tog prokletog seksa koji vas je u poznijim godinama doveo do rastave. A zasto je proklet, pa zato sto beznadezno opterecen primitivnim nasledjem nasih pradedova, nakaznim etnickim i religioznim normama, ........koji nas sputavaju da uredimo svoj seksualni zivot na prirodni nacin i da zdravim razumom i logikom sacuvamo naseg partnera koji nam cesto znaci sve u nasem zivotu.

Zalosno.
Ne znam da li sam na LjiS-u ili gde sam. :mrgreen:
 
smisao je ostati sa osobom sa kojom imas uzbudljivu zajednicku proslost, lepe uspomene, pa i decu . Ako seks ne funkcionise, dolazi do udaljavanja partnera i na kraju razlaz. Oces li prihvatiti takav model ?
Ako se tebi odnos sa nekim zasniva samo na intimnom odnosu onda će taj odnos kad tad pući. Ja sam znao u dvadesetim samo ležim zagrljen sa devojkom i da uživam. Navodim ti samo jednu situaciju. Da gledamo zajedno film, komentarišemo sve i svašta što čujemo o vidmo. Pa nisam po ceo dan sa devojkama imao intimne odnose iako bi dosta vremena provodili kod mene u sobi. Studentski život. Smorio bih se osećao bi se kao da služim kao neka igračka nekome.
 
Uglavnom sam anonimna na internetu ali se i dalje ne plasim jer nikad nisam ni prema kome pozvala na nasilje, ni kao anonimna, ni pod imenom i prezimenom, i to je najbitnije.

Sve ostalo su stavovi koji mogu i ne moraju nekom da se svidjaju.

I ne znam, cemu ovakve ucestale paranoicne teme, zasto siriti osecanje straha kad si na internetu, i uopste? Bolesno...
Na tvoj odgovor i temu mogu se nadovezati pitanja privatnosti i bezbednosti podataka. Dakle, ne odgovaram na tvoj odgovor, jer nije o tome pisano, bar ne direktno, nego se nadovezujem.
Ako se već odričemo privatnosti i bezbednosti zarad, uglavnom razonode, onda bar da to svesno činimo.
Bezbednost nije vezana samo za našu aktivnost na internetu, već uopšte za sve podatke koji o nama postoje u digitalnom svetu, primera radi medicinski karton. Koliko su svi ti podaci zaštićeni, kome je dozvoljen pristup? Zloupotrebe su nebrojene.
Što se tiče privatnosti, treba je štititi, to je osnovno ljudsko pravo. Zato, iako ne vršimo nikakve sumnjive aktivnosti, ne treba zaboraviti na privatnost. Da li bismo dozvolili da neko neprestano motri na nas, poput rijalitija, i u najintimnijim trenucima, bez obzira što su naše aktivnosti sasvim uobičajene?
 
E, ali i ti si proizvod, a neko drugi je mušterija. Mušterije, ili klijenti kompanija koje drže sve te podatke su te firme o kojima ti pričaš, koje bi da plasiraju svoje proizvode. A proizvod kompanije koja im prodaje podatke si baš ti, jer prodaju svaku informaciju o tebi. To je kao kada bi krave na farmi smatrale da su mušterije farmera, jer imaju hranu i smeštaj, i to besplatno.
Ne slažem se sa tobom ali ovako možemo do besvesti.
 
Ako se tebi odnos sa nekim zasniva samo na intimnom odnosu onda će taj odnos kad tad pući. Ja sam znao u dvadesetim samo ležim zagrljen sa devojkom i da uživam. Navodim ti samo jednu situaciju. Da gledamo zajedno film, komentarišemo sve i svašta što čujemo o vidmo. Pa nisam po ceo dan sa devojkama imao intimne odnose iako bi dosta vremena provodili kod mene u sobi. Studentski život. Smorio bih se osećao bi se kao da služim kao neka igračka nekome.
upravo to govorim.Veza je nesto daleko vise od suvog seksa i zato su sve budale koje, radi seksa, unistavaju vezu. Ako tu i "zaskripi" , resenje uvek postoji a ne da se odmah hvatamo za optuzbe, svaleracije, rastanke,.............
 
upravo to govorim.Veza je nesto daleko vise od suvog seksa i zato su sve budale koje, radi seksa, unistavaju vezu. Ako tu i "zaskripi" , resenje uvek postoji a ne da se odmah hvatamo za optuzbe, svaleracije, rastanke,.............
Ja kada bi mi voljena osoba rekla da zamišlja nekog drugog kod smo intimni odmah bi se rastavio od nje jer ne bih video svrhu da nekom služim kao igračka.
 

Back
Top