Planiram seobu, pa tražim savete o okolini Beograda

Imam još jedno pitanjce o tim Bugarašima, pa bih onda da završimo tu digresiju,
da li se oni mogu prepoznati i po nekim karakterističnim prezimenima, imenima, običajima, zanimanjima...?
Не, имају идентична имена и презимена као ми Срби. Људи ко људи, само мало преки.

A sada pitanje u vezi teme, ima li saznanja o cenama u Boleču ?
Plac blizu puta, dalje od puta, ar pošto je...bilo šta ?
Распитаћу се сутра или прекосутра.
Претпостављам да ти није битно да сазнаш баш данас.;)
 
Pa ja bi pre otisao u Banovce,Pazovu i sl . nego u neko od tih podavalskih naselja.
A što ? Molim te budi određeniji.
Upravo zbog takvih "sitnica" sam pokrenuo temu.

Распитаћу се сутра или прекосутра.
Претпостављам да ти није битно да сазнаш баш данас.;)
Nije, hvala.
 
Види, ја причам о нечему што је забележено у аналима Српске историје.
Зна се да је Милош Обреновић вршио насељавање Бугара, зна се где, зна се под којим условима и зашто.;)
Значи, не пишем о Српском менталитету и прекости ( која је такође присутна), већ о Србима Бугарског порекла који су се, уз то, мешали са Турцима.;)

Али да не кваримо тему, човек планира сеобу.
 
A što ? Molim te budi određeniji.
Upravo zbog takvih "sitnica" sam pokrenuo temu.

Nije, hvala.

Kako sto? Pa prvo to su lepa mestasca. Do BG si za cas posla auto-putem ili preko Bataje( ako imas kola naravno ). A takodje ni NS nije daleko prakticno si izmedju NS i BG mada malo blize BG.Tu ti je i Dunav ako si u Banovcima. Takodje ni Batajnica ni njoj ne fali nista.U Zemunu si za cas posla.
Nisam takodje ni cuo da tamo imaju problema sa vodom kao sto imaju ta mesta pod Avalom.
 
Kako sto? Pa prvo to su lepa mestasca. Do BG si za cas posla auto-putem ili preko Bataje( ako imas kola naravno ). A takodje ni NS nije daleko prakticno si izmedju NS i BG mada malo blize BG.Tu ti je i Dunav ako si u Banovcima. Takodje ni Batajnica ni njoj ne fali nista.U Zemunu si za cas posla.
Nisam takodje ni cuo da tamo imaju problema sa vodom kao sto imaju ta mesta pod Avalom.
Kakav si ti to inspektor, Torrente, kad ti promiču glavni uslovi koje sam postavio ?!? ;)
Pročitaj poruke br.1 i br.10 na ovoj temi, tu sam objasnio zašto.
Ipak, hvala na konstruktivnom učešću u temi. Takve predloge očekujem i dalje.

Сазнала сам цене за ар плаца у Болечу: од 1.500 до 2.500 евра
Živa bila!


I svi ostali, dosta o tzv. Bugarašima. Razvodnjava se tema.
 
Evo da se javim i ja na ovu temu. Živim u Boleču već 8 godina. Tu sam se udala, a ranije sam živela u Mirijevu.
Boleč će ti sigurno odgovarati u tom finansijskom pogledu, i stoji sve što je rečeno da je pristojniji za život od okolnih naselja, ali...
Ja evo mozgam svih ovih 8 godina kako da dođem do para da se preselim na neko bolje mesto. Još nisam izmozgala. ;)
Sve je to ok, da imaš kuću i dvorište, prelepo je da dečica imaju gde da izađu, okače ljuljašku, istrče se. Tu se završavaju prednosti života u Boleču.
Da pođemo od dečijih/porodičnih nedostataka:
- Boleč ima samo četvorogodišnju osnovnu školu. Osmogodišnja je u nekom tamo dalekom planu, ali još uvek nije rešeno pitanje lokacije- gde će ta buduća škola biti. Deca od petog razreda idu u školu u Vinču.
- Boleč nema državno obdanište, samo jedno privatno- koje se vodi kao igraonica.
- Boleč nema dom zdravlja. Lokalci idu u Vinču u dom zdravlja koji je kao iz Kusturičinog filma.
- Boleč nema park za decu. Postoji jedno igralište koje je u stvari veliki betoniran fudbalski teren (recimo). Večito je prljav, blatnjav i prašnjav, pun đubreta i srče, oivičen jarkom, ma katastrofa. Ja dete ne smem tamo da vodim.
- Ne postoje trotoari ili neko šetalište ili bilo šta kuda možeš prošetati sa decom. Deca se u Boleču igraju po ulicama jer jedino tako mogu da se okupe, a da ih roditelji ne gnjave da ne gaze cveće ili whatever, pa uglavnom nisu po privatnim dvorištima. Po ulicama se i sankaju zimi, što je meni groooooozno, jer te ulice nisu zatvorene za saobraćaj. Sad vi vidite koliki je faktor rizika kad se zalede kolovozi....
Što se tiče ostalih nedostataka:
- Autobusi zaista idu na 15-20 minuta, ali Boleč je povezan sa gradom Smederevskim putem, koji je magistralnog tipa, ima 2 kolovozne trake i jaku frekvenciju vozila. To često rezultira gužvama i zagušenjima, pogotovo u špicu. Često se cela ogromna kolona vuče za nekim traktorom i nema šanse da ga obiđe... Puno puta sam kasnila na posao jer se desi npr neki udes ili gužva, i sve stoji i stoji i stoji.
- Telefonski broj smo pre 3 godine platili 500 evra i impuls nam je daleko skuplji nego u gradu. Struja je jako slaba, svi se greju na ugalj. Zimi ovde ne može da se diše. Putevi su propali. Kanalizaciju ima kako koja ulica. Stanari to sami plaćaju. Kanalizacija je svedena u lokalni (otvoreni) potok, pa u reku Bolečicu. :dash: Uvođenje gasa je u nekom dalekom planu. Nemamo ADSL, ali imamo wireless. Postoji i neka kablovska.
Pripadamo opštini Grocka koja je u večitom sukobu sa gradom jer nisu iste stranke na vlasti u opštini i gradu. Često se menja uprava, puno se muva, krade itd. Samim tim se jako malo pažnje obraća na potrebe stanovništva i jako se malo ulaže u infrastrukturu.
Planira se izgradnja obilaznice oko Beograda čiji bi jedan kraj prošao jako blizu Boleča. Tada će ovde biti lakši život u smislu povezanosti i saobraćaja, verovatno će i privreda malo da živne.


Ne pamtim kad sam ovoliko pisala, ali ponela me tema. Pitaj šta te interesuje...
Ako se ipak doseliš- pa, dobrodošao! :)
 

Back
Top