PLANETE PO KUCAMA...

Buuuuuuuuuaaaaaaaaaaaa vladar cetvrte merkur je u ukljestenoj skorpiji, a ostalih u vagi je venera u devici u padu. Salim se za ono buuuuuuuuaaaaaa.
Znam da je astrologija slagalica, ja je kad imam vremena slazem za svoje prijatelje, ali svoju sopstvenu ne mogu da slozim.........

Isla sam i kod profi astrologa, ali je problem sto oni meni pricaju jednu pricu, kao sve ce da bude ok, ali bas i nije tako kako oni kazu. Nadam se da ako ovde neko radi karte profi nece da se naljuti sto sam ovo rekla, ali tako je. Moguce je da su mi rekli ono najbolje (sto se nije ostvarilo), da me ne bi bacili u neki trip. Znam kako je to, jer ja kad sam radila nekim drugaricama karte i videla nesto ne bas veselo, pokusala sam to da predstavim u najboljem svetlu. Uglavnom ne volim drugima da petljam oko karte (petljam bas kad me pritisnu), bas zbog tih losih stvari, mada je horoskop predispozicija za nesto. Uf bas sam spetljala.

Ajde bar da mi neko kaze tacno sta je ta venera u padu i trecoj kuci, ja znam za to da se planeta oseca lose i da gubi mnogo svojih karakteristika, da se ne ispoljava kako treba. Zanima me sta ta venera nosi, kakva je
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa znaš kako, ti si postavila pitanje koje se svodi na sintezu raznoraznih faktora (u tvojoj natalnoj karti - odnosno na njenu analizu) a u stvari je ova tema pre zamišljena za neku teorijsku raspravu o raznim položajima planeta (onako više za početnike). Šta tebe u stvari zanima, odgovor na konkretno pitanje (vezano za tvoj natal) ili ...? Ako je tako, postoji podforum sa natalnim kartama.

Suviše si položaja navela da bi se pričalo uopšteno o nekim položajima, o tome se radi, a vidiš i sama da kod tebe priče tipa "Jupiter u 4. donosi to-i-to" zaista ne pale, mora se uzeti što reče Sevilja gotovo cela karta u obzir jer si postavila više pitanja.

Što se Venere u padu u 3. kući tiče - gotovo da ništa konkretno ne može da se kaže, ako se ne zna u kom je znaku (i stepenu), u kojim aspektima, gde joj je dispozitor, kako je položen; pa onda kakvo je uopšte to treće polje ... Dakle čitava jedna priča.

I, P.S. za tebe i ostale - sledeći put koristi opciju Edit odnosno Izmeni poruku (ja sam ti spojila postove), više vas stalno piše postove jedan za drugim. Hajde povremeno i hajde dva, ali baš i tri i više, previše je. Nije ništa strašno i ako se povremeno desi ali gledajte da to ne radite stalno. ;)
 
Bi li netko malo pojasnio utjecaj Neptuna u Strijelcu u 06. kući?
Pogledaj teme Osnovi astrologije, NEUHVATLJIVA I ZAVODLJIVA MUZIKA NEPTUNA, nije loše pogledati ni OZBILJNA TEMA - Astromedicina, gde možeš da pronađeš ono što te zanima.

Ukratko, teško je reći bilo šta a da ne bude uopšteno jer je Neptun vrlo spora planeta pa su samim tim (pored položaja u kući) njegovi aspekti sa drugim planetama i dispozitor presudni u tumačenju. Iz ugla posla i radnog mesta može da da svašta - od obavljanja posla iz Neptunove simbolike (od medija preko umetnosti do farmacije, medicine...) do grešaka, nesporazuma sa kolegama (i podređenima), ili opiše njih kao nepouzdane ... recimo. Iz ugla zdravlja, opet, daje tegobe iz Neptunovske simbolike ali ključno je da konačno tumačenje zavisi od onoga što sam rekla na početku.

Jel moze neko da mi pomogne,zanima me sta znaci ako neko ima 4 planete u prvoj kuci?
Sunce i Merkur(u Jarcu) i Mesec i Venera(u Vodoliji)?
Inace osoba je dupli Jarac.
1. kuća govori o ličnosti pa su osobe sa naglašenom tom kućom obično izraziti individualisti.
Ovde je Sunce u istom znaku u kom je i podznak (možda je i blizu Asc-a) pa tu osobinu naglašava, a Merkur može da da različite stvari, sve u zavisnosti od aspekata i ostatka natala, generalno daje intelektualnost i/ili pričljivost. Sve ovo se kombinuje sa uticajima Meseca i Venere, itd.
 
Poslednja izmena:
zanima me dali jupiter u 7.polju zenskog horoskopa znaci da zena dobija novcanu potporu od muza ili moze to i da znaci suprotno? tj. da zena (vlasnik tog horoskopa sa jupiterom u 7.polju) izdrzava novcano svog muza??

hvala unaprijed!!!
 
zanima me dali jupiter u 7.polju zenskog horoskopa znaci da zena dobija novcanu potporu od muza ili moze to i da znaci suprotno? tj. da zena (vlasnik tog horoskopa sa jupiterom u 7.polju) izdrzava novcano svog muza??

hvala unaprijed!!!

Sam JU u 7.polju ne znaci to,cime taj JU vlada u njenom horoskopu,tj.kojim poljem?
 
Poslednja izmena:
Ne,moze biti da ce joj muz biti stranac,ili neki filozof,duhovna osoba,ili sl.Ovo je ipak uopsteno,bezveze je nagadjati bez karte,da li u 7.polju ima jos nekih planeta,ili sl.Ali nikako ne govori o novcanoj potpori s bilo cije strane,njeno 9.polje je njegovo 3.

e sad razumijem... zbunjavalo me malo jer sam citala da jupiter u 7. polju zene znaci da je novcana potpora sa strane muza, a na jednom mjestu sam cak procitala da moze i da znaci da zena mora da novcano odrzava muza. hvala emily2!!:)
 
Prebacila sam vaših nekoliko postova sa teme SVE STO VAS INTERESUJE A NE ZNATE ovde, jer se više uklapa. :)

e sad razumijem... zbunjavalo me malo jer sam citala da jupiter u 7. polju zene znaci da je novcana potpora sa strane muza, a na jednom mjestu sam cak procitala da moze i da znaci da zena mora da novcano odrzava muza. hvala emily2!!:)
Može značiti, ali pod određenim okolnostima (odnosno pozicijama u karti). Inače Jupiter naravno ne označava samo materijalno bogatstvo pa samim tim ne može govoriti isključivo o tome, a moguća druga tumačenja je emily već napisala. :D
 
Prebacila sam vaših nekoliko postova sa teme SVE STO VAS INTERESUJE A NE ZNATE ovde, jer se više uklapa. :)


Može značiti, ali pod određenim okolnostima (odnosno pozicijama u karti). Inače Jupiter naravno ne označava samo materijalno bogatstvo pa samim tim ne može govoriti isključivo o tome, a moguća druga tumačenja je emily već napisala. :D

hvala elle77!!
 
zanima me sto sve moze da predstavlja saturn u 7. kuci.. (ako on dolazi iz 10. kuce)...

citala sam da moze da znaci da je bracni partner stariji, ili mladji (ali najcesce stariji), moze da bude saturnovski hladan, moze da bude horoskopski jarac, i citala sam da to cak moze da znaci da do braka nece doci?? e to me zanima, dali je to isto jedan od mogucih varijanti, tj. da saturn oznacava ne-sklapanje braka??

hvala za svaki odgovor!!
 
zanima me sto sve moze da predstavlja saturn u 7. kuci.. (ako on dolazi iz 10. kuce)...

citala sam da moze da znaci da je bracni partner stariji, ili mladji (ali najcesce stariji), moze da bude saturnovski hladan, moze da bude horoskopski jarac, i citala sam da to cak moze da znaci da do braka nece doci?? e to me zanima, dali je to isto jedan od mogucih varijanti, tj. da saturn oznacava ne-sklapanje braka??

hvala za svaki odgovor!!

Pa ako posmatramo samo vladara 10. u 7.-10.kuca ja kuca karijere a 7.kuca javnosti,tj javnog zivota,moze ukazati na to da je partner javna licnost ili da se mogu upoznati putem poslovnih kontakata,i sl.
A to da do braka nece doci moraju postojati drugi faktori,SA moze da odlozi brak,tj.da do braka dodje u kasnijim godinama ali opet se mora videti cela karta da bi se tvrdilo tako nesto.Moze dati starijeg partnera,ili teskog,ozbiljnog,mrzovoljnog,moze dati takodje i trajanje tog braka,sve zavisi-u kom se znaku nasao,kakve aspekte pravi,itd.
 
Pa ako posmatramo samo vladara 10. u 7.-10.kuca ja kuca karijere a 7.kuca javnosti,tj javnog zivota,moze ukazati na to da je partner javna licnost ili da se mogu upoznati putem poslovnih kontakata,i sl.
A to da do braka nece doci moraju postojati drugi faktori,SA moze da odlozi brak,tj.da do braka dodje u kasnijim godinama ali opet se mora videti cela karta da bi se tvrdilo tako nesto.Moze dati starijeg partnera,ili teskog,ozbiljnog,mrzovoljnog,moze dati takodje i trajanje tog braka,sve zavisi-u kom se znaku nasao,kakve aspekte pravi,itd.

hvala emily2! :) a sto bi napr. bili jos faktori koji bi ukazivali na nesklapanje braka?? kakav brak bi bio sa saturnom u vagi? (sa losim aspektima prema 10.polju, sa venerom i mjesecom kao vladarima 4. i 7.polja? dali to moze da znaci da do braka nece doci?)
 
Sto ne postavis kartu?Ne bih rekla da SA u Vagi govori da do braka nece doci,cak naprotiv,ali mozda dodje do razvoda,treba pogledati i SO,njegove aspekte,pa i polozaj UR injegove aspekte,pa dispozitore,itd.
 
Pa ja bih rekla da cete se sresti na radnom mestu ili cete cak i raditi zajedno,mislim da ces se svakako udati ali postoji velika mogucnost razvoda,ili sta vec,ne bih nagadjala dalje.Cak bih rekla da postoji mogucnost trudnoce kada JU bude prelazio preko MO i posle preko VE krajem ove godine/pocetkom naredne,mozda cak i nenadano,nezeljeno,iznenada,pa to mozda i pokrene neke stvari i oko bracnog statusa.
E sad,nemoj me drzati za rec,ja bih volela da me neko ispravi ako gresim.
 
Pa ja bih rekla da cete se sresti na radnom mestu ili cete cak i raditi zajedno,mislim da ces se svakako udati ali postoji velika mogucnost razvoda,ili sta vec,ne bih nagadjala dalje.Cak bih rekla da postoji mogucnost trudnoce kada JU bude prelazio preko MO i posle preko VE krajem ove godine/pocetkom naredne,mozda cak i nenadano,nezeljeno,iznenada,pa to mozda i pokrene neke stvari i oko bracnog statusa.
E sad,nemoj me drzati za rec,ja bih volela da me neko ispravi ako gresim.

pa emily2, to si tocno rekla, mislim da se nema sto ispraviti!:) to mi je isto i vip rekla (ovo sto se odnosi na trudnocu i moguci brak), dobro si analizirala :) :) :)

mene samo ovaj saturn kopka, jer astroloski brak i nije uvjek potpisivanje papira (pisale smo u drugoj temi ti, elle77 i ja o tome), dovoljan je zivot u dvoje neko duze vrijeme i taj brak se ispunjava... mislim samo jer ovako, kada posmatram svoju vezu, osjecam da bi cak moglo da bude da veza pukne bez da se stvarno vjencamo, pa sam zato htjela saznati sto taj saturn u 7.kuci moze da napravi i dali da moze da onemoguci vjencanje...

hvala emily2!:) bas si dobro sve pogodila :) odlicno!!!
 
Venera u jarcu na 8 stepenu u 9.kući, kvadrat pluton u 6. u vagi, opozicija saturn i mesec u raku u 3.kući, sekstil merkur u skorpiji u 7. U pitanju je muški horoskop. Jel to ukazuje na neku devojku u inostranstvu? Može li neko nešto da mi kaže o tome?
hvala
 

Back
Top