planete na Asc

Sestra mi ima pluton u 1.i sve sto mogu da kazem je - zena zmija:) Hipnotisusici i prodoran pogled.....

upINtheSKY: ti ono bese imas pluton u 5., nasledio ga od mame...:) Mali offtopic,primetila sam da deca nasledjuju polozaje planeta (po znaku,kuci i aspektima ) od svojih roditelja. Bila je neka tema o tome,al' ne mogu da se setim kako se zvase....:) :Poz

E sad ovo je jako zanimljivo i mislim da nije offtopic.....posto ga cale ima na asc....a mama,pa ona ima Mars na samom asc:eek: u egzaktnom kvadratu sa Plutonom u 5....znaci nemoguce je da se to nije prenelo na mene....jer ljudi Mars(blizanci) kvadrat Pluton(devica),to je smrt....ona je jedno vreme igrala rukomat...i najblaze receno,drala je i muske:lol:......
Ali dispozitor njene 5, je u raku na kraju prve....samim tim ja dobijam podznak rak,i taj trigon plutona,koji je najjaci aspekt u mom horoskopu....ima tu nesto sto posto
 

:D Sad sam videla da i ti imas... :lol:

Tebe ne znam jos uvek. 8) :-o :o
musicbm4.gif
 
Čitajući sve komentare na ovu temu reći ću vam i ovo: moj sinčić ima 20 mjeseci i Pluton u 1. kući u Strelcu ( inače je Lav sa podznakom Strelca).

Zaista ima manetičan pogled, i nevjerovatnu harizmu za ljude oko sebe. Njega jednostavno svi obožavaju jer im je neopisivo sladak sa andjeoskim licem i okicama. A samo ja znam koliko je mali svjestan, prepreden i svakome se na pravi način podvuče pod kožu! :evil:

Vjerovantno je još uvijek mali da se sudi, ali njemu bi taj Pluton možda mogao da donese jako puno lijepog!


Hehe, ovo andjeosko lice je mozda od ASC-a, ili vladara ASC-a u odredjenom znaku, odnosno njegovom odnosu sa nekom planetom .... meni mirise na Veneru, Mesec ili Neptun :) :) Meni je vladar horoskopa u Vagi, pa jos imam i Neptun konjukcija ASC, imam krupne oci, i kao bejbi-fejs, i drugarica, sa istim polozajem ASC-a, kao i Neptunom u 1. kuci, tik uz ASC.

A Pluton ja mislim da je on kod skorpija zaduzen za cuveni "skorpionski pogled", a Mars za mozda neke grube crte lica...Pluton je nekako neka neistrazena dubina, bar ga tako ja dozivljavam. Mozda su ove osobe sa Plutonom u 1. kuci i ljudi koji imaju neke skorpionske odlike na psiholoskom nivou (ako 1. kuca moze da se odrazi i na psihu a mislim da moze), tipa vole da pate u samoci, imaju sklonost ka autodestrukciji i sl...i opet, neka snaga da se iz toga sveka izvuku, da ne kazem "podignu iz pepela" kao Feniks :lol:
 
Ljudi koji imaju PL u 1.kuci,a narocito na asc-tu zapravo koriste tu harizmu kao sredstvo manipulacije,cesto se desava da tom energijom uniste i sami sebe a sa sobom vuku i ljude oko njih..To su izuzetno manipulativne osobe,i treba vam dugo,dugo vremena da to ukapirate ma koliko bliski bili sa takvim osobama.
Ja imam i sestru i brata(nisu rodjeni)koji imaju PL na ASC-tu,i jedan i drugi su narkomani,a inace da vam ne pricam kako su milog i sarmantnog ponasanja,ko macici,ma zednog bi preko vode preveli..
 
Ljudi koji imaju PL u 1.kuci,a narocito na asc-tu zapravo koriste tu harizmu kao sredstvo manipulacije,cesto se desava da tom energijom uniste i sami sebe a sa sobom vuku i ljude oko njih..To su izuzetno manipulativne osobe,i treba vam dugo,dugo vremena da to ukapirate ma koliko bliski bili sa takvim osobama.
Ja imam i sestru i brata(nisu rodjeni)koji imaju PL na ASC-tu,i jedan i drugi su narkomani,a inace da vam ne pricam kako su milog i sarmantnog ponasanja,ko macici,ma zednog bi preko vode preveli..

E zamisli kako onda on deluje u devici:roll:....najlukaviji znak ....ali kako ja imam trece oko za to,ufffff....svaki put primetim a nikad ne pokazem direktno,a opet ako je dobro aspektovan,ne mora da znaci:)
 
Ljudi koji imaju PL u 1.kuci,a narocito na asc-tu zapravo koriste tu harizmu kao sredstvo manipulacije,cesto se desava da tom energijom uniste i sami sebe a sa sobom vuku i ljude oko njih..To su izuzetno manipulativne osobe,i treba vam dugo,dugo vremena da to ukapirate ma koliko bliski bili sa takvim osobama.


Zato sam ja i rekla kako samo ja znam koliko moj sinčićod 20 mjeseci manipuliše svojim okicama, osmijehom, plačem i ostalim "instrumentima" po potrebi i od svakog savršeno dobije ono što hoće a da ljudi toga nijesu ni svjesni. Ovo je zaista tačna konstatacija.
 
A samo ja znam koliko je mali svjestan, prepreden i svakome se na pravi nacin podvuce pod kozu!
:lol: a to su i meni pricali kad sam bio mali....

Donece sto posto....samo gledaj aspekte:)[/QUOTE]


Pluton trigon Venera i
Pluton kvadrat MC .....
 
Ja imam Pluton u prvoj kuci na asc { skorpija } :) pisacu o tome sutra,posto sam sad malo umorna,ali tacno je to za paznju,mada mogu da dodam i nezeljena paznja :roll: Bilo u najnegativnijem ili najvishe pozitivnom,uvek u extremnim krajnostima...Paznja i kad je ne trazis niti zelis,ili te obozavaju ili napadaju, ''neprijateljski'' pogledi od stranaca nicim izazvani...
Kod mene taj Pluton se ispoljava fizicki,u smislu da ne licim uopste na moj znak vec kao skorpija ,ne daje mi da tu moju preterano emotivnu stranu pokazujem u javnosti...uvek me ''drzi''...ali mi je najvishe pomogao u vezi zdravlja....kad sam bila mala,beba, mnogo mi puta falilo da umrem i uvek se nekako izvukla,odjednom dobila snagu...
 
Pa ASC i vl.ASC-ta nas opisuju fizicki,a kod tebe je to bas naglaseno jer je vl.ASC-ta u svom sedistu.

Dough...zaboravila to :)
A to za manipulaciju....Najverovatnije je tacno,mada ja to kod sebe nisam primetila, bar ne manipulaciju koja ide na shtetu drugih radi sopstvene koristi..To mi se vrati kao bumerang i da pokusham,a i nemam srca za tako neshto...mada nikad ne znash shta cuci u tebi dok nije izazvano...inace po natalu kao da sam prokleta,mogu svima da pomognem,svakog da izlecim samo sebe ne:roll:
 
Evo jos malo o tome s neta:
Pluton u 1. polju ima položaj u kojem on započinje potpuno novi ciklus, pa djeluje na instiktivnom i elementarnom nivou (tkz. nivo glavom kroz zid). Zbog toga su zagonetniji, opakiji, dublji i nenametljviji pojedinci kod kojih je u 12.-tom.

Ljudi s Plutonom u 1. polju su energični, pomalo violentni i opasno hrabri (posebno ako imaju naglašenog Marsa u natalnoj karti). Odišu samostalnošću i demonskom voljom te drugima izgledaju kao da su sposobni svojom snagom razrušiti sve….sve eventualne barijere ispred sebe.

Pluton u 1. polju - izgled snažnijeg fizičkog tijela. Također može dati kosmatost ili karakterističan tamni mladež na dijelu tijela vezanim uz simboliku znaka u kojem se nalazi. Npr. u znaku vage (koža) pa Pluton u 1. polju može dati tamniju i grublju kožu. Kožne alergije su povezane neskladnim aspektom Venere i Plutona.
 
EVO JOS NESTO SA NET-A:


PLUTON U PRVOJ KUĆI: nepoverenje u svet
U vašem detinjstvu ste bili suočeni sa vrstom traumatičnog iskustva koja danas u vama izaziva superljudske napore za opstankom. Strah da budete bespomočni, paradoksalno kod vas proizvodi ekstremno dominantno ponašanje koje vas udaljava od drugih. To se ispoljava kao manipulativna tendencija da kontrolišete ljude oko sebe. Takvo ponašanje kod vas proizvodi uverenje da ste zaštićeni, a to daje male šanse drugima da se otvore prema vama i da ih upoznate. Vaš pogled na svet će se promeniti kada transformišete vaš pogled na njega, pa ono što vas je ugrpžavalo postane oslonac u vašem životu. Teško je, ali je jedini izlaz. Tada, kada se budete oslobodii strahova da će drugi imati vlast nad vama, vi ćete poznavati formulu kako da pomognete drugima da promene život na pozitivno.
Imate napetu prirodu koja se odmah oseti u okruženju, ali i sposobnost da se snalazite u kriznim situacijama. To vam omogućava da radite posao pod stresom i rad sa opasnim ljudima. Znate da usmeravate snagu na bitno, a to vam omogućava da uočite slabosti drugih, pa i da to zloupotrebljavate. Vaš prirodni talenat su vaše oči s kojima možete da skeniurate namere drugih, kao i hipnotički pogled. Glavna kriza u životu će nastupiti kasnih tridesetih kada će doći do suštinskih promena u karijeri, što će vas naterati na velike promene u vašim shvatanjima.
Pluton u prvoj kući govori o destrukciji koja proizilazi iz ličnosti. Energija nasilja je uvek prisutna. Osoba koja može da plaši svojim ispoljavanjem, ali i aspekt umetnika, spiritualca, proroka, aspekt koji daje osobi veliku harizmu. Teatralno ponašanje. Lako može da izbije na površinu. Prema njoj nikada se ne ostaje ravnodušan. Teška je za razumevanje, za život, za saradnju. Seksualni život je naglašen u oba smera. Vrlo je borbena, jake volje, netolerantna, individualac. Sposobna da ruši i reorganizuje. Dobar psiholog, otkrije lako što tebi neće poći za rukom da ti otjkriješ njega.
IZGLED: telo je ogromne energije i fizičke snage. Sposobna da izdrži natčovečanske napore.
- Neharmonični aspekti ukazuju da svojim ispoljavanjem osoba vuče na zlo, ka destrukciji. Položaj govori i o kontaktima sa kriminalcima. Surovost, brutalnost, nesredjenost, neka žrtva.

IZVOR: astrozmaj.com
 
Poslednja izmena od moderatora:
e,taj Pluton u 1.mnogo umishlja!!!! Imam dva vrlo bliska primerka (vrlo bliske drugarice)...svi u njih gledaju,svi o njima prichaju,svi njima zele zlo,svi im zavide,svako ko ih pogleda se smrtno zaljubljuje u njih???!! :hahaha:...vrlo teshko za podneti
 
ljudi naslusah se raznih prica...jel moze neko meni da kaze sta znaci kada je pluton u prvoj kuci a pluton mi je u skorpiji, s tim sto sam skorpija u podznaku?! ja sam jarac ali nemam bas neke karakteristike jarca...jel moze neko da mi odg???:D
 
Pluton u na ASZ (vaga) dolazi iz 12 polja, kvadriran od MC

sekstil sa suncem merkurom neptunom
semikvadrat sa marsom, kvintil saturn

i ne manipulišem (bar ne svesno)...ali imam dosta jak libido, kao i potrebu da menjam svet na bolje...

to za pogled je tačno, dešavalo mi se da provalim da kad gledam ljude oni se ponašaju kao zečevi koji su prepadnuti od farova ...samo ukočeno stoje i bleje u mene ...naravno kasnije se trgnu :D
 
Ima ima, meni je na asc, samim tim je znacajno :)
Daje neki cudan sarm, dobru komunikaciju sa starijim osobama, kada je lose aspektovan to ume da bude jako drasticno pa osoba skoro da ne moze da komunicira sa mladjima od sebe, i tesko se sporazumeva sa decom.....cu da nastavim drugom prilikom :)
Ovo za čudan šarm može da bude tačno ali da u lošim aspektima osoba ne može da komunicira sa mladjima od sebe je dosta neobičan zaključak i mislim da nije tačno, osim ako osoba nema loš aspekt PL i ME ali ni to nije dovoljno za takav zaključak.

Loš aspekt PL na ASC osim magnetizma, nosi i sklonost nesrećama, zavisno od polja kojim vlada ali i moć transformacije ako postoji jak aplikacioni aspekt sa ličnim vladarem ili svetlima.

U svakom slučaju ovi likovi skreću pažnju na sebe, hteli to ili ne....
 
U svakom slučaju ovi likovi skreću pažnju na sebe, hteli to ili ne....

Nesumljivo. Generalno, svaki znak ukoliko je jaci, napunjen planetama ili jako prvo sa tezim telima skrece paznju po prirodi tela i podznaka. Najbolje da je suvladar u trigonu istima jer se moze i ostvariti potencijal koje daju planete i znak.
 
Rad s muzikom, potrebu za pisanjem ili generalno želja za apstrakcijom. Zavisi od znaka u kojem je, odnosno pozicije Riba i znaka na početku 12 kuće.

Ukoliko postoje problemi sa 8 kućom, 8 stepenom ili generalno stvarima vezanim za Osmicu, moguće su nagle i jednostavne smrti. Trovanje gasom, samoubistvo bližnjih (momak, devojka), ili padove pri tuširanju, kupanju (ali ne i umivanju, to je domen Meseca), povrede u kupatilu, razbijeno ogledalo, Može da daje i prisilan rad na brodu ili prisilan život na moru uz mogućnost prosjačenja ili života od danas do sutra, zavisi od Venere i Kvadrata. Socijalni slučaj u prvom delu života, pogledati Mesec za odnos s Majkom i uticajem na Jupiter i generalnu sreću u životu. Ako je Mars 12 loš sa takvim Neptunom, svaka reakcija osobe je faktički pod dejstvom Neptuna koji bi vladao i 12 i Asc.

29 stepen znaka - vidovitost. Proveriti Pluton za preciznije podatke, odnosno ostale okultne kuće.

Druga zanimljivost -

Može nositi i simbol Riba čak i ako Neptun nije ispoljen, ali Sunce i Jupiter jesu što se vidi na Ascedentu gitariste koji je vrat gitare ukrasio simbolima Riba

111294-glowing-green-neon-icon-culture-astrology-pisces.png


15gpm69.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top