Pitanje za WordPress

Ako ti jedan radi a drugi ne, ne znam sta je problem. Jesi uradio identicni postupak, nova baza, novi username i password za bazu?
Ako ti prethodni WP radi dobro a novi samo zeza znaci da si pri pravljenju novog nesto pogresio.

Ne kosta te nista ni da ga obrises pa ponovo uradis korak po korak. :)
 
To mi je kao da moram svaki put da usnimavam Word ako hoću da napišem novi dokument. Ima li u WordPress-u neka opcija New Document ili sl. da u već usnimljenom WordPress-u započnem izradu novog sajta?

Hvala unapred
Nema toga. Svaki sajt je zasebna instalacija wordpressa. Ali tome treba da posvetis citavih 5 minuta, instalaciji wordpressa mislim, tako da je to najmanji problem. ;)

Mnogo veci "problem" je to sto si instaliranjem wordpressa zavrsio 0.5% posla oko pravljenja sajta. ;)
 
Nije teško usnimiti ponovo WordPress, ali da li je to uopšte moguće? Da li ja mogu imati na svom PC-ju 5 usnimljenih WordPress-ova? Ili sutra 105? Malo mi je to nelogično, jer svaki program koji imam jednom usnimiš i radiš u njemu. Nije mi jasno kako to funkcioniše. Možda WordPress i nije program tj. softver?! Možda je to samo neka alatka, pa tako funkcioniše?!
Nisi shvatio fino sta je wordpress tj. kako on funkcionise. Gledaj to ovako, kada bi imao 10 kompjutera, morao bi da instaliras Word na svakom od njih ukoliko bi zelio da koristis Word na svakom kompjuteru, zar ne?

Wordpress je upravo to, on je nezavisna osnova/baza za svaki sajt, on je sami sajt u stvari.

Mozes imati 105 wordpress-ova na svom kompjuteru tj. na serveru, to je teorijski moguce, iako tesko da ces to ikada ostvariti tj. imati potrebe za toliko sajtova. :)
 
Imam jedno pitanje, pa da ne otvaram novu temu - ako imam sajt napravljen na wp sajtu, ili npr. ako sam instalirao wp na svoj kompjuter i onda napravio sajt, nebitno, da li je izvodljivo da kupim .com domen i da posaljem citav content tamo, ili npr. da se kad neko ukuca taj moj sajt . com redirektuje na wp, nebitno, glavno pitanje je, da li moram da pored domena kupujem i hosting ili se smatra da hosting vec imam posto ga obezbedjuje wp?
 
Imam jedno pitanje, pa da ne otvaram novu temu - ako imam sajt napravljen na wp sajtu, ili npr. ako sam instalirao wp na svoj kompjuter i onda napravio sajt, nebitno, da li je izvodljivo da kupim .com domen i da posaljem citav content tamo, ili npr. da se kad neko ukuca taj moj sajt . com redirektuje na wp, nebitno, glavno pitanje je, da li moram da pored domena kupujem i hosting ili se smatra da hosting vec imam posto ga obezbedjuje wp?

Zavisi prvo sta imas na kompjuteru, tj. lokalu. Ako u lokalu imas samo izgled, i neki bezveze post, cisto da vidis da li radi, samo upakujes temu, uplodujes na host (koji sam kupujes) i to je to.
Ako u lokalu imas ceo sajt, sto bi rekli "u full-u", znaci izgled, sadrzaj, sve, sve, sve, mozes da iz baze podataka pomocu PHPMyAdmina izvuces bazu, i uplodujes je na host.
Potom celu temu prebacis na host i to je to, ceo sajt sa komp-a prebacis tamo.

To je ako imas WP sajt na kompjuteru svom. Ako ides kod njih i tamo se registrujes, valjda je host besplatan, nisam siguran.
Koliko znam, oni ti daju adresu tipa imetvogsajta.wordpress.com, a da li to bez nekih dodatnih troskova mozes da prebacis na imetvogsajta.com ne znam.
 

Back
Top