Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Supruga se misli da li da primi RhoGAM vakcinu (ja rh+ ona rh-) u 28 nedelji trudnoce.
Doktor kaze da je odavno praksa da se vakcina primi posle porodjaja jer moze doci do mesanja krvi, ali zadnjih dosta godina da oni preporucuju i da se primi jedna doza u 28 nedelji preventivno.
Dilema?
Ona ne bi da uzima bilo kakvu vakcinu pre poroda ako nije "pod moranje", vec da uzme posle.

p.s. Ranije nikad nije imala nikakvih problema i ovo je prva trudnoca.

Zahvaljujem
Prije 40 godina sam imala prvi porod. Takođe sam negativna a suprug pozitivan. Prva trudnoća ne bi trebala da stvara nikakav problem. Poslije poroda su uradili nalaz krvi bebe i pošto je bila negativna nisam imala potrebu da primim Rogam, druga trudnoća i porod prošli bez ikakvih problema. Pošto mi je ćerka (prvo dijete), takođe negativna, ona je poslije prvog poroda morala da primi Rogam, jer je njena beba bila pozitivna, pa da zaštiti sledeći plod.
Nadam se da će i kod vaše supruge sve proteći bez ikakvih problema.
 
Radila sam VTO po drugi put i nije bila uspešna. Počela sam da krvarim posle 2 dana od terapije, oskudno i kao sukrvica...i to je trajalo 18 dana. S obzirom da mi se ista stvar desila u prvoj Vto, samo je krvarenje trajalo 24 dana, dr mi je posle prvog pokušaja dala Primolut nor da pijem 2x1 deset dana. Bilo sve ok i ciklus se posle stabilizovao.
Međutim, sad sam sama krenula da pijem primolut nor i krvarenje se smanjilo, ali je i dalje prisutno. Tablete sam pocela piti na svoju ruku jer sam imala iskustva, al sad se malo brinem zasto se i dalje ne stabilizuje ...
Da li je to normalno?
 
Radila sam VTO po drugi put i nije bila uspešna. Počela sam da krvarim posle 2 dana od terapije, oskudno i kao sukrvica...i to je trajalo 18 dana. S obzirom da mi se ista stvar desila u prvoj Vto, samo je krvarenje trajalo 24 dana, dr mi je posle prvog pokušaja dala Primolut nor da pijem 2x1 deset dana. Bilo sve ok i ciklus se posle stabilizovao.
Međutim, sad sam sama krenula da pijem primolut nor i krvarenje se smanjilo, ali je i dalje prisutno. Tablete sam pocela piti na svoju ruku jer sam imala iskustva, al sad se malo brinem zasto se i dalje ne stabilizuje ...
Da li je to normalno?
Tvoje je pitanje prebaceno na odgovarajucu temu (VTO)
https://forum.krstarica.com/threads...-sve-sto-treba-da-znate.928018/#post-42880316
 

Back
Top