Питања за радознале

Moze ovako?
 

Prilozi

  • axis.jpg
    axis.jpg
    38,9 KB · Pregleda: 23
Zakasnela konstrukcija , Ta 183. Nakon rata, konstruktor Hans Multhopp je prebacen u SAD gde je kasnije konstruisao (na osnovu ta 183) F86 sabre i F-84,dok su Sovjeti na osnovu pronadjenih nacrta u bivsem stabu Luftwaffea kasnije konstruisali MiG 15...
Podaci FW Ta183
Duzina: 9.2 m
Raspon krila: 10.0 m
Pogonska grupa: 1 x Heinkel He.S 011 turbojet, 15.6 kN
Maksimalna brzina: 955 km/h
Plafon leta: 14 000 m
Naoruzanje: 4 x 30 mm MK108
500 kg bombi
 
Razvoj je zapoceo pocetkom 1942. godine, i prvi prototip je pogonjen motorom Junkers Jumo 004B. 28. februara 1945. godine razmatrani su predlozi vise konstruktora i usvojen je Ta 183. Naruceno je 16 prototipova, sa razlicitim varijantama repa aviona. Prvi letovi su bili planirani za maj 1945. godine, ali do toga naravno nije doslo. Pogoni Focke Wulfa su zauzeti od strane Britanaca 8. aprila 1945. godine.
Jedan od konstruktora, Kurt Tank, je po bezaniji u argentinu nastavio rad na projektu Ta 183. Razultat je bio avion IAe Pulqui II, sa nesto promenjenom konstrukcijom krila, iz do sada nepoznatih razloga i nije se proslavio.
 
....:).......E za avione neznam na kojim su letele...Mislim secam se da sam gledao njihove slike gde su se slikale sa avionima, ali stvarno ne mogu da sestim.Da nisu Pe-2????

Eh da za ona dva generala, bash mi je krivo shto niko nezna...:(

Prvo je poginuo Willi Schneckenburger komadant korpusa,inache generalni inspektor Werchmachta na teritoriji Bugarske sa shtabom u Sofiji, od , shto bi mi rekli prijateljske vatre.Naime jedan nemachki avion je mitraljirao polozhaje partizana i malo prosharao na shtab korpusa na Shupljoj steni.......:).Tom prilikom je on poginuo.
Posle par dana, u proboju nemachke 1. Brdske divizije (Gebirgsjager), iz pravca Grocke ka Avali,na istom mestu poginuo je komadant divizije general-pukovink Walter Stettner ritter von Grabhoffen.Inache dobio je najvishe nemachko odlikovanje zbog zauzimanja Elbrusa, najvisheg vrha na Kavkazu 1942.To je bio nocni proboj po veoma nepristupachnom terenu.

Eto....koga vishe nesto zanima o tome moze da pita ..........

Pozzzzz
 
friedrich:
....:).......E za avione neznam na kojim su letele...Mislim secam se da sam gledao njihove slike gde su se slikale sa avionima, ali stvarno ne mogu da sestim.Da nisu Pe-2????

Eh da za ona dva generala, bash mi je krivo shto niko nezna...:(

Prvo je poginuo Willi Schneckenburger komadant korpusa,inache generalni inspektor Werchmachta na teritoriji Bugarske sa shtabom u Sofiji, od , shto bi mi rekli prijateljske vatre.Naime jedan nemachki avion je mitraljirao polozhaje partizana i malo prosharao na shtab korpusa na Shupljoj steni.......:).Tom prilikom je on poginuo.
Posle par dana, u proboju nemachke 1. Brdske divizije (Gebirgsjager), iz pravca Grocke ka Avali,na istom mestu poginuo je komadant divizije general-pukovink Walter Stettner ritter von Grabhoffen.Inache dobio je najvishe nemachko odlikovanje zbog zauzimanja Elbrusa, najvisheg vrha na Kavkazu 1942.To je bio nocni proboj po veoma nepristupachnom terenu.



Eto....koga vishe nesto zanima o tome moze da pita ..........

Pozzzzz
Opet si bio blizu.PO-2(polikarpov-2) dvokrilci.
Inace nisam znao da je cuvena 1.gebirgsdivision zavrsila na Avali.Zauzimanje Elbrusa se desilo 23.avgusta 1942 i od tada pripadnici 1.gebirgsdivision nose orlova pera kao oznaku.Evo iscackao sam na netu da je tada komandovao general Hubert Lanz po kome je drugo ime za ovu diviziju Division Lanz. 8-)
 
Nije Petljakov Pe-2 nego Polikarpov Po-2, slicno zvuci ali je totalno razlicito.
Po-2 je avion chudo. Krajnje jednostavan dvokrilac, 22. juna '41 je vec bio debelo zastareo, ali je 'radio' sve vreme rata, a leteo je i dugo posle rata, u aero klubovima. Bio je lak pa je mogao daleko da stigne sa ugasenim motorom, pa su Rusi (i Ruskinje) to koristili da se nocu prikradu nemackim polozajima kao jedrilice i da im bace bombe, koje su istina imale veci psiholoski nego realan efekat. Posle toga bi palili motore i bezali nazad preko linije fronta.
 
Jeste......cela divizija se postupno povlachila iz Srbije 1944 godine.E sad ako malo prochachkate po glavi i setite se velikog opadanja Dunava pre par godina, i emisije o Prahovu (kod Negotina) i onih brodova shto vire tamo, to su nemachki shlepovi sa municijom i ratnim materjalom 1. brdske divizije....:).Interesantno jer da....Stettner je naredio da se potope i blokira Dunav.Ali u zhurbi nisu mogli da ponesu svu opremu, tako da i dan danas je taj deo Dunava neprohodan i obelezhen bovama.Vlasti kazhu nema para, a struchnjaci da je sve Stettner minirao i da je prilaz skoro nemoguc.Na veliku zhalost i jedan shlep bolnica je tu potopljen sa teshkim ranjenicima, tako bar kazhu dokumenta i istorichari.
A josh jedan poznata divizija nemachkog Wermachta je bila na nashem ratishtu........aj sad pogodite koja, a veoma je poznata....u strtu da vam kazem da nije (7. ss Prinz Eugen i nisu te Hrvatske legionarske divizije).

Pozzzzzzzzz
 
Dobro jutro.......Evo odgovora.

22.Infantrie division.......Veterani iz rata 1940 u Holandiji.Izvršili vazdušni desant transportinm avionima, zajedno sa 7.Padobranskom divizijom.
Veterani sa Ruskog fronta.Pod komandom Feldmarschalla Meinsteina učestvovali u napadu na Sevastopolj i na Krimskom bojištu.Posle toga prbačena na Krit.
Sa krita pri povlačenju Grupe armija E, došla na Sremski front.Eto to je ta čuvena 22. divizija, na koju su naši omaldinci jurišali na Sremskom frontu.........:).Kakve su im šanse bile protiv ovih veterana?


Pozzzzzzzzz
 

Back
Top