Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Ja imam jedan problem,koji nikad do sad nisma imala i sad sam zbunjena.Rodjena sam 29.avgusta 1986 u 10:45 ujutru u Novom Sadu.I u podznaku sam Skorpija.(Mama je to izracunavala na 100 nacina)
I sad uradim natalnu kartu i ispadne da sam ja u podznaku Vaga. O.o???
Na nekim kalkulatorima sam Skorpija,a na nekim Vaga.
MOlim vas... :( Pomagajte!!!! Hvala
 
Poslednja izmena:
24 godine mislim da sam Skorpija i sad...Vaga??? :( Ipak hvala.Ali kako sam onda na nekim kalkulatorima Skorpija???Evo sad sam radila jedan kalkulator na http://www.astromagicraven.com/astrologija_horoskop/online/online_znak_podznak.htm
i tu sam Skorpija.
Onda http://horoskop.hr/online-podznak/ i tu sam Skorpija.
Onda na ovom isto http://www.astro-art.net/asc.php
I tako dalje,a eto na nekim Vaga.
NPR http://www.astrolook.com/podznak.shtml
Tu sam Vaga.
Tabele za izračunavanje podznaka (koje se mogu naći po raznim časopisima, sajtovima i sl.) su uglavnom nepouzdane, naročito za one kojima je podznak na granici dva znaka. Najbolje je uraditi kartu preko nekog programa ili astro.com-a, tu se vidi tačan stepen na kojem se nalazi Ascendent. Ako si po astro.com-u Vaga u podznaku - to je to.
 
Pa hvala. :(
Toliko dugo sam mislila da sam Skorpija! :(

Ne razumem zasto zalis sto nisi skorpija? Mislis da bi ti to nesto bolje donelo?
Venera kao vladar asc je dobro postavljena, u vagi u svom sedistu, mada u 12. kuci, ali je sama sebi dispozitor, sto sa marsom koji bi ti bio vladar da si skorpija nije slucaj jer on jeste u jarcu gde je opet dobar ali mu je dispozitor jako los.
Budi srecna sto si vagica, u ostalom zensko si, sto da i ne budes pod uticajem venere. Mada su natali kao sto je tvoj jako nezahvalni za analizu jer te do asc u skorpiji deli svega 3 minuta pa je uvek diskutabilno da li su u porodilistu dobro upisali.
 
"Venera kao vladar asc je dobro postavljena, u vagi u svom sedistu, mada u 12. kuci, ali je sama sebi dispozitor, sto sa marsom koji bi ti bio vladar da si skorpija nije slucaj jer on jeste u jarcu gde je opet dobar ali mu je dispozitor jako los."

O.o???Hehehhhee joj...Nista ja ovde nisam skontala,ali i ovako sam luda i blesava i tvrdoglava i bezobrazna i emotivna (JAKO) i ranjiva pa tako da nije onda ni bitno!!! :D
 
Koliko je veliki znacaj dispozitora? Meni je na primer Merkur u Ribama, a Jupiter i Neptun kao njegovi dispozitori u Skorpiji i Jarcu. Da li to znaci i ako znaci u kojoj meri da moj Merkur ima neke karakteristike Skorpije i Jarca? Ako je to tacno kako da odredim koje su to karakteristike?!
Da, Merkur vremenom poprima osobine znaka u kome se nalazi njegov dispozitor (isto važi i za njegovu poziciju u kući i aspekte). To u stvari važi za svaku planetu i njenog dispozitora.

Dispozitor je u stvari vladar neke planete, tako da je samim tim njegov značaj jako velik (pokazuje kako se stvari vremenom odvijaju po pitanju te planete).
 
Da, Merkur vremenom poprima osobine znaka u kome se nalazi njegov dispozitor (isto važi i za njegovu poziciju u kući i aspekte). To u stvari važi za svaku planetu i njenog dispozitora.

Dispozitor je u stvari vladar neke planete, tako da je samim tim njegov značaj jako velik (pokazuje kako se stvari vremenom odvijaju po pitanju te planete).

Kako mislis vrremenom ? Tek posle odredjenog perioda?
Aspekte?
Merkur dobija karakteristike znaka u kome se nalaze planete sa kojima pravi aspekte?

Merkur u Ribama ce poprimiti vise osobina znaka u kome je Neptun ili Jupiter? Ili podjednako?

Hvala ti ! :)
 
Kako mislis vrremenom ? Tek posle odredjenog perioda?
Aspekte?
Merkur dobija karakteristike znaka u kome se nalaze planete sa kojima pravi aspekte?

Merkur u Ribama ce poprimiti vise osobina znaka u kome je Neptun ili Jupiter? Ili podjednako?

Hvala ti ! :)
Da, položaj planete u znaku predstavlja na neki način njenu startnu poziciju, a šta će se posle dešavati opisuje stanje njenog vladara (dispozitora).

Aspekti planete nemaju nikakve veze s ovim, gledamo samo znak u kojem se planeta (Merkur) nalazi i koji su njegovi vladari .... Merkur se ovde vremenom ponaša kao da je u Škorpionu (odnosno Jarcu) jer su to znaci u kojima se nalaze njegovi dispozitori, s tim da bih dala mnogo veću prednost Jupiteru kao vladaru Riba nego Neptunu.
 
Da, položaj planete u znaku predstavlja na neki način njenu startnu poziciju, a šta će se posle dešavati opisuje stanje njenog vladara (dispozitora).

Aspekti planete nemaju nikakve veze s ovim, gledamo samo znak u kojem se planeta (Merkur) nalazi i koji su njegovi vladari .... Merkur se ovde vremenom ponaša kao da je u Škorpionu (odnosno Jarcu) jer su to znaci u kojima se nalaze njegovi dispozitori, s tim da bih dala mnogo veću prednost Jupiteru kao vladaru Riba nego Neptunu.

Ok, hvala! Pretpostavljam da to ide sa godinama...da li Merkur poprima samo neke karakteristike znaka u kome je dispozitor ili vremenom te osobine znaka u kome je dispozitor potpuno ''nadjacaju'' osobine znaka u kome je Merkur u natalnoj karti?
 
Ok, hvala! Pretpostavljam da to ide sa godinama...da li Merkur poprima samo neke karakteristike znaka u kome je dispozitor ili vremenom te osobine znaka u kome je dispozitor potpuno ''nadjacaju'' osobine znaka u kome je Merkur u natalnoj karti?

Vidi ovako,sve sto je pretstavljeno planetama u nasem natalu,njihovim polozajem u znaku,aspektima,dispozitorima,itd,to se ne odnosi samo na konkretne dogadjaje tokom zivota,sve se to odigrava u nasoj svakodnevnici kroz najmanje sitnice tokom dana,u razgovoru i komunikaciji sa drugim ljudima,itd.
Najbolje ces razumeti kako se ponasa tvoj ME i kako se ispoljava ta simbolika kroz svakodnevnu komunikaciju,prati to i videces,tako ce se "ponasati" i u onim stvarima kojima vlada,tj.koje pretstavlja u tvom natalu.
Naravno da ce prvo odraditi aspekte koje pravi (pocevsi od najegzaktnijeg),a dispozittor ce pokazati sta se desava nakon odradjenog aspekta.
 

Back
Top