Pitajte u vezi zdravlja

Pokušaj da pronađeš preparat na internetu. U Hrvatskoj su mnogo fleksibilniji po pitanju registracije novih lekova pa, ako imaš nekog u Hrvatskoj ili Mađarskoj npr. problem rešen! Inače, ne znam koliko efikasan može da bude u razbijanju kamena. :confused: Za izbacivanje peska bih i poverovala ali kamen prvo treba razbiti. Svakako progooglaj.
 
Imam haskija starog 10 meseci, u pitanju je muzijak.

Od sinoc izbacuje slajm, i nekakvu belu penastu tecnost.


Danas popodne sam bio sa njim kod veterinara, ali rekli su mi da nije nista strasno i da mu dam neki sirup ili tablete za kasalj.


Dao sam mu mukodin tablete sto se i kod mene u kuci koristi za kasalj.



On i par sati nakon tablete kaslje i izbacuje slajm, i cini mi se da je sad cesce.



Da li imate iskustva sa ovakvim stvarima i sta treba uraditi?

Hvala.
 
Iščetkaj ga dobro, sad se linja intenzivno, sve ga svrbi, puno se češe pa se nagutao dlaka, provereno na mom mešancu pekinezera i ujakovom haskiju, sa obojicom smo godinama mučili tu muku proleće-jesen. I pusti ga da pase travu, omiljeno im je lišće popinog praseta.
 
bio sam kod drugog veterinara, jer je pas sve vise i vise kasljao i izbacivao slajm.

Mukodin nije pomogao bar za sada, pregledali ga i videil crveno grlo-dijagnoza NESTO(strucni izraz koji nisam zapamtio) zarazno medju psima.

Dobio SYNOLYX tablete 7 dana i kazu da bi trebao da bude OK.
 
Pa ne znam.. A,kako da znam da se prehladio?

Suva topla njuska,povraćanje, proliv, uznemirenost, dugotrajni gubitak apetita, kašalj, nadutost, otečenost, otežano disanje, bol, otpadanje dlake, neugodan zadah, slabost, krv u stolici ili mokraći, grčenje, padanje, temperatura, gubitak u težini, šepanje...

To nije bas za prehladu ali prepoznaj svog psa u ovim simptomima i pitaj veterinara
 
Ej ljudi pomoc molim vas ,,,,U petak vece mojoj macki macicu od 5.5 meseci se pojavila neka kilica verovatno se pojavila ujurtu ali je bila mala da nisam primijetila,,,,uvece sam ga milovala i na donjoj vilici nasla kilu neku,mislili smo da je odvedemo u ponedeljak tj.sjutra kod vet-a ako se stanje ne poboljsa,,,,juce ujutru kada sam htela negdje da idem oko 6 sati kila se znatno smanjila,,macku je cuvala moja mama tako da nije bila sama,uvece sam se vratila oko 8-9 i kila joj se opet povecala,,,,legla sam da spavam i kada sam se probudila macki kile vise nije bilo ali izgleda da je kila pukla pa je sada tu rana,nije joj krvarila,a ni sad ne krvari,,,,nego sa cim da ocistim i treba li da previjem imamo dotora u kuci on ce to strucno obaviti samo kazite sa cim da ocistim,,,,macka je uglavnom jela i kada je imala kilicu i sada ,,,
 
Ovako, ja sam nova, a razlog tome je sto je moj tata pre 4 dana nasao na ulici mace koje je toliko slatko, a uzgred toliko mrsavo i doneo ga kuci da ga cuvamo. Ne znam tacno koliko maca mozda ima, ali nagadjam da nema ni mesec dana, ali ko zna....:neutral: Naime, maca ima buve, i kupila sam neki NEOPIROX Vet za mace, prasak i naprasila sam je, ali sada imam pitanje da li ona moze posle pola sata da se valja po krevetu i jastucima gde mi inace stavljamo glave redovno, jel nije opasan taj prasak? i koliko puta da joj ga stavljam dnevno?
Drugo pitanje bi bilo to da s obzirom da ne znam koliko je maca stara ne znam ni kako da je ocistim od parazita. Mala je, stalno kaki jer jede salamice,sardine, mleko i pastetu. Nisam do sada primetila gliste ali sam za svaki slucaj kupila TENIVET tabletu za gliste, i rekose mi da po jednu cetvrtinu dajem maci dnevno. Uzela sam samo jednu tabletu, nadam se da je dovoljno, ali sada se javlja novi problem....kako ja njoj da dam tu tabletu, ispovracala se nakon sto sam pokusala da je nateram da proguta, a ne mogu ni da je prevarim pa da joj dam kroz hranu, jel moze ta tableta nekako da se udrobi ili izmrvi u mleko, ne znam, da li znate sta da uradim?
I trece pitanje, da li je dovoljna samo jedna tableta da bi se maca ocistila i da li u toku ciscnjenja njenih glista moze doci do zaraze kod ljudi?
HVALA UNAPRED!
Neobavestena
 
Nisam ni sa jodom ni sa hidrogenom ili flogocidom,,isla sam kod vet-a dao je neki plavi sprej mali i malo skuplji ali to nije problem maci rana pocela vecsutra dan da mzarasta,ali nikako mi nije jasno kako moze da bude unutrasnja kila i onda pukne na drugu stranu
 
Ovako, ja sam nova, a razlog tome je sto je moj tata pre 4 dana nasao na ulici mace koje je toliko slatko, a uzgred toliko mrsavo i doneo ga kuci da ga cuvamo. Ne znam tacno koliko maca mozda ima, ali nagadjam da nema ni mesec dana, ali ko zna....:neutral: Naime, maca ima buve, i kupila sam neki NEOPIROX Vet za mace, prasak i naprasila sam je, ali sada imam pitanje da li ona moze posle pola sata da se valja po krevetu i jastucima gde mi inace stavljamo glave redovno, jel nije opasan taj prasak? i koliko puta da joj ga stavljam dnevno?
Drugo pitanje bi bilo to da s obzirom da ne znam koliko je maca stara ne znam ni kako da je ocistim od parazita. Mala je, stalno kaki jer jede salamice,sardine, mleko i pastetu. Nisam do sada primetila gliste ali sam za svaki slucaj kupila TENIVET tabletu za gliste, i rekose mi da po jednu cetvrtinu dajem maci dnevno. Uzela sam samo jednu tabletu, nadam se da je dovoljno, ali sada se javlja novi problem....kako ja njoj da dam tu tabletu, ispovracala se nakon sto sam pokusala da je nateram da proguta, a ne mogu ni da je prevarim pa da joj dam kroz hranu, jel moze ta tableta nekako da se udrobi ili izmrvi u mleko, ne znam, da li znate sta da uradim?
I trece pitanje, da li je dovoljna samo jedna tableta da bi se maca ocistila i da li u toku ciscnjenja njenih glista moze doci do zaraze kod ljudi?
HVALA UNAPRED!
Neobavestena

Ta tableta nije baš nešto efikasna iskreno rečeno koliko se sećam....i ne daje se svaki dan. Izmeri mače na vagi pa sračunaj....tableta je za 4kg....pretpostavljam da je 1/8 prava doza.
Sada nemoj ništa davati....sledeći put kupi "cestal" tabletu ona je 150 i više dinara....isto za 4kg.......daješ jednu dozu ako je imala gliste ponoviš posle 10 dana....i to je sve...
Preventivno se daje na svaka 3 meseca....odgovarajuća doza.....
Kada čistš izmet....malo ponekad baci pogled da li ima parazite....to su mali beli štapići od 5mm.....ako se zagledaš vidiš da mrdaju...
Tablete nije lako dati....ja dajem zdrobljene imešanih u dovoljnu količini paštete da se ne oseti....daje se kad su gladi.....može i u komad ribe ili mesa...od ribe mačke dobiju proliv ali vole da jedu....
Neko direktno stavlja tabletu duboko u usta.....postoji i takav metod....veterinarski predpostavljam....

Prašak protiv buva nije otrovan...i nestavlja se dnevno nego po potrebi ako ima buve u razmaku dan - dva......nemojte preterivati sa prašenjem jer mačka sve to poliže....zato se praši po ledjima gde nemože da se liže.....
Ukoliko ima previše buva ona je bolje okupati šamponom protiv buva.....posle toga je utopliti i pokriti da se ne bi prehladila....
 
Poslednja izmena:
Caos ljudi, zaboravih kako krsta izgleda :D

Elem, imam mesanca, zenkicu, stara je 7 meseci i cesto su joj krvave oci, onako crvene su kao da ima neki problem, to traje vec duze vreme ali nekad su crvene nekad nisu...citao sam da moze da bude do toga da joj se jos formira ta neka opna na ocima pa nisam brinuo ali ipak da cujem druga misljenja ? :(
 
e...owako...imam veliki problem..msm da mi je pas(zlatni retriver) dobio stenecak...prwo mu je bilo jedno oko crveno zatim mu se skroz zatvorilo i na kraju kad mu je to sve proslo, smanjio mu se apetit pa zatim nije hteo uopshte da jede....otezano dishe hoda....po ceo dan spawa ne pije cak ni vodu...oci su mu crvene..itd...kako da mu pomognem???....para da pozovem veterinara nemam..jedva i ja prezivljavam..imacu para tek sledecg meseca a sada je 16., moze li neko da mi kaze kako da mu pomognem ja??...ili da li ce preziveti bez veterinara do 1.??
cuo sam da treba da mu se daje zasladjen caj....i da je to dobro protiv stenecaka...
 

Back
Top