Pitajte u vezi zdravlja

Temu otvaram ovako i unapred se izvinjavam zbog toga.
Dva su umrla (jedno ne od toga, već ga je neko iz komšiluka otrovao). Jedno se oporavilo samo od sebe. Ovo drugo jede sasvim malo. Veterinar ništa korisno nije rekao. Mi smo na svoju ruku dali lek protiv dijareje i mislim da je stalo... ali i dalje odbija hranu i samo kmeči po dvorištu... imam utisak da mu je stalno hladno. Da li neko ima ikakve ideje kako da mu pomognem?I šta je ovo uopšte?


Slušaj ništa ne diraj napravićeš još gore....evo ti jedan moj slučaj....Bolesno mače (virusna infekcija)

Posupi prema gornjem linku...to je virus...upozori i komšije koji imaju mačke jer će se širiti....
Mače mora biti unutra na toplom i da miruje.....i gladuje.....

Koji grad je u pitanju...

Proliv kod mačaka
 
Poslednja izmena:
???
Kakve to ima veze:dontunderstand: odrastao pas se hrani 2 puta dnevno

Ne, odrastao pas se hrani jednom dnevno!
Drugo, pas je jos stene i nije dobro bas da ne jede tj da jede toliko malo.
Prvo ga stvarno odvedi kod drugog veterinara, drugo, ponudi ga ujutru, ostavi mu 15tak minuta i skloni, onda ga uvece ponudi jos jednom i ako opet ne jede skloni posle 15tak minuta. Izmedju toga ga ne nudi nicim, ni poslasticama ni bilo cim sto bi ti jeo ili jedes.
Od mene jos pitanja. Kako se ponasa, da li pije vodu, da li si primetio jos nesto u ponasanju sem sto nece da jede?
 
Ne, odrastao pas se hrani jednom dnevno!
Drugo, pas je jos stene i nije dobro bas da ne jede tj da jede toliko malo.
Prvo ga stvarno odvedi kod drugog veterinara, drugo, ponudi ga ujutru, ostavi mu 15tak minuta i skloni, onda ga uvece ponudi jos jednom i ako opet ne jede skloni posle 15tak minuta. Izmedju toga ga ne nudi nicim, ni poslasticama ni bilo cim sto bi ti jeo ili jedes.
Od mene jos pitanja. Kako se ponasa, da li pije vodu, da li si primetio jos nesto u ponasanju sem sto nece da jede?

ok, to cu uraditi.

Nisam nista primetio, pije vode ponasa se normalno, hiper aktivan je strasno, sve ok samo ne jede... mislim da ne znam koliko da je razmazen jeo bi posle 4-5 dana, on sto je pojeo za tih 4-5 dana je mozda jedan normalan obrok sto bi trebao da pojede. dajem mu kafortan i B vitamin, i to pojede!

Hvala svima! ;)
 
ok, to cu uraditi.

Nisam nista primetio, pije vode ponasa se normalno, hiper aktivan je strasno, sve ok samo ne jede... mislim da ne znam koliko da je razmazen jeo bi posle 4-5 dana, on sto je pojeo za tih 4-5 dana je mozda jedan normalan obrok sto bi trebao da pojede. dajem mu kafortan i B vitamin, i to pojede!

Hvala svima! ;)

Pa pazi, ako je sve tako kako kazes, mozda je i sam odredio koliko mu je potrebno, a kod haskija je inace obicaj da slabije jedu npr leti, kada je jaka vrucina, sto sada nije slucaj, moze da bude da jednostavno nije gladan .
Bez pregleda veterinara, nista ne moze konkretno da se kaze.
Ako se ponasa uobicajeno i pije vodu trebalo bi da je sve ok, a ti za svaki slucaj prati ponasanje i ne brini!
 
Pa pazi, ako je sve tako kako kazes, mozda je i sam odredio koliko mu je potrebno, a kod haskija je inace obicaj da slabije jedu npr leti, kada je jaka vrucina, sto sada nije slucaj, moze da bude da jednostavno nije gladan .
Bez pregleda veterinara, nista ne moze konkretno da se kaze.
Ako se ponasa uobicajeno i pije vodu trebalo bi da je sve ok, a ti za svaki slucaj prati ponasanje i ne brini!


OK hvala. kad su bile one vrucine jeo je bolje nego sad. praticu stanje pa cu da vidim, oticu kod veterinara da mu izvade i krv pa da ispitaju, to mi je predlozio jedan prijatelj.
 
Slušaj ništa ne diraj napravićeš još gore....evo ti jedan moj slučaj....Bolesno mače (virusna infekcija)

Posupi prema gornjem linku...to je virus...upozori i komšije koji imaju mačke jer će se širiti....
Mače mora biti unutra na toplom i da miruje.....i gladuje.....

Koji grad je u pitanju...

Proliv kod mačaka

Verujem da je taj virus u pitanju... jer ovo kod ostalih nije trovanje... Ali sam to kasno ukapirala...i ono prvo mače sam ja uništila...Terala sam ga jede....
Počeo je da jede, ali i dalje odbija hranu kad mu ja dajem...:confused:Ali na kraju krajeva nije ni bitno...važno je samo da se oporavi.... Hvala svima na pomoći.
 
Poslednja izmena:
Molim vas za pomoc, to jest ako neko ima neki savet sta da radim.

Imam Sibirskog Haskija (muzijak), star je 8 meseci, ima 17,5kg, ali nece da jede...
Davao sam mu svasta ali on i dalje nece da jede, mislim jede jako malo ali jako sakicu jednu mozda. Davao sam mu, konjsko meso, junece mese,pilecu dzigericu,piletinu, ribu, granule( Friskas, Pedigre...), cak sam mu i mleka dao, malo nesto popije i nece vise. ocistio sam ga od glista sa Drontal Plus-om. Bio sam kod veterinara oni mi kazu da je mozda razmazen pa zato nece da jede. Ako neko ima nekakav savet MOLIM za pomoc.

pozz. Hvala

;)

E ovako. Hvala svima na odgovorima.

Hranima ga ujutru i uvece, meso mu kuvam, i ne mesam sa granulama. meso je iseckano na kockice, on pojede mozda 6-7 kockica mesa i to je to. poceo je da ne jede pre nekih 4-5 dana, on je jako mrsav mogu da mu kosti napipam, a veterinar mi govori da je to ok dok mu se ne vide rebra. strasno. sve vrste granula sam probao osim Rojal kanina on mi je jako skup, 600-700din kila... to ne mogu da priustim. Aktivan je i ima redovnu stolicu, sve je ok samo sto ne jede.

i da pre nekih nedelju ipo dana je imao krpelja i zarazio ga je, poceo je da mokri krv, ja sam primetio to odmah pa nije bilo nista stransno, primao je 3 dana inekcije i sve je ok bilo, a sad ovo... stvarno ne znam sta da radim!

Hvala.

Pa jetra mu je oslabljena i od bolesti i od terapije, daj mu vremena da se oporavi, lagano ga hrani, daj mu jogurta dosta i probaj da nabaviš kozje mleko negde.

I da poceo sam da mu dajem "B" vitamin, posto to navodno otvara apetit.

Ako sam u predhodnoj poruci zaboravio nekom da odgovorim. sorry.

Da, B kompleks će pomoći. Samo budi strpljiv. I je li čišćen od glista skoro? One izazivaju gadljivost, isu isključene ni one.
 
Pa jetra mu je oslabljena i od bolesti i od terapije, daj mu vremena da se oporavi, lagano ga hrani, daj mu jogurta dosta i probaj da nabaviš kozje mleko negde.



Da, B kompleks će pomoći. Samo budi strpljiv. I je li čišćen od glista skoro? One izazivaju gadljivost, isu isključene ni one.

OK hvala probacu i sa jogurtom. Veterinar mi je rekao da ga ocistim od Glista sa Drontal Plus-om, ali pre toga nije jeo.

hvala svima! ;)
 
Moja maca je bila smacna mesec i po i sinoc je pocela da krvari. Jutros sam videla da se omacila i videla sam kako jede macice. Da li neko zna zasto se to desilo i zasto je pojela svoje mladunce?

Verovatno nešto nije bilo u redu sa mačićima ili ona jednostavno nije mogla da ih prehrani.
Moja mačka je to uradila jednom prilikom, ali nije imala mleka.
Ni žena ne odgovara zakonski ako u roku od 24 h ubije dete...bar je tako ranije... to je nekakva vrsta postporođajnog stresa.
 
Pozdrav svima. Moji roditelji imaju macora koji, po mom skromnom misljenju, jede kao konj, a opet je mrsav, i lici na macku, pre nego na macora.
Ima dve godine. Jede bukvalno 10 puta na dan, budi moje nocu po 3 puta da mu daju da jede. Mnogo je razmazen, jede samo macecu hranu (i to ne onaj "kikiriki", vec one roze kesice), ali i njih bira. Jede pacetinu jedan dan, pa drugi dan nece, tako da mu se menja meni :) A kada nece nijednu vrstu te kesice, onda mu ovi moji koji ga vole vise od mene :) bare specijalno za njega piletinu, pljeskavice itd.

Sta moze da bude, zasto nije onako veliki kao svi macori? Unapred hvala.

Verovatno ima pantljičaru.Ili neke druge parazite.
 
Ne, odrastao pas se hrani jednom dnevno!
...........


E samo da dodam, da je pas mnogo aktivniji i sretniji kada se (ma koliko bio star - od navršene godine, godine ipo *zavisi od rase*) hrani dva puta dnevno, i kada količinu za dan prepolovimo i damo iz dva puta. Imala sam mnogo pasa, i sada imam psa, znam iz iskustva, do kog me je dovela isključivo ljubav prema psima a ne isčitavanje knjiga. Dakle, pratila sam stanje psa koji jede jednom dnevno i onog koji jede istu količinu ali iz dva obroka, neuporedivo je veseliji pas koji jede dva obroka... ;)

E, toliko od mene, u ostalo ne ulazim... :bye:
 
Uzasno se osecam...moj pas je tesko bolestan.
Veterinar kaze da je krpeljska groznica. Ja sam na vreme reagovala nego sam naisla na veterinara koji je debil i nista ne zna. Pronasla sam pravog i divnog veterinara ali je sad kasno. On mi je rekao da je kasno i zaista je divan i sve je ucinio sto je bilo u njegovoj moci.

Moj pas je u mnogo losem stanju, vec nekoliko dana je na infuzijama ali samo lezi i ne pomera se...ne jede, ne pije...ne ustaje.

Mnogo sam tuzna :((((
 
Je li pas dobio Imizol? Bez toga mu nikakve infuzije, vitamini i minerali neće pomoći. Sama terapija može i da ga ubije ali bez nje svakako nema šanse da preživi. Sad ostaje, naravno, pod uslovom da je dobio Imizol, da ga lečiš od hemolitičke žutice i anemije i da se nadaš najboljem, takvim stavom mu samo otežavaš oporavak, oni osećaju našu energiju a tvoja je trenutno negativna, promeni to, nada postoji, nije da ima maligni tumor...
 
Nisam negativna nego mnogo tuzna jer ga volim evo do sada sam bila sa njim...nista bolje.
Zaista je veterinar divan i uradio je i vise nego sto je mogao...hitno sam ga pozvala i dosao je kod mene kuci i juce i danas je dobio sve moguce sto treba da dobije.
Problem je sto je izgubio dosta krvi jer je u pitanju piroplazmoza.Moj veterinar kaze da je primio pravu terapiju u cetvrtak bio bi izlecen ovako su jako male sanse....2% da prezivi.

Prvi veterinar je dao pogresnu dijagnozu i pogorsao mu stanje...dobio je terapiju i u cetvrtak i u subotu i u nedelju i danas....nikako mu nije bolje..Ako ne krene da jede kaze veterinar da nikako nije dobro. :(((( ocajna sam nikako negativna i moj pas to ne vidi....
 
Slušaj, razumem te, i ja sam pre 7 meseci svog psa gledala kako kopni a da ništa nisam mogla da uradim, i na kraju sam ga uspavala. Znam šta je piroplazmoza, i od toga su mi umirali na rukama psi koji nisu na vreme primili Imizol. Sva ostala terapija na stranu, on se daje jednokratno i bez toga je životinja osuđena na smrt. I na stranu što je veterinar divan, je li mu dao Imizol? Ako jeste, pas sad može samo da se oporavi, istina, sporo, ali ako i uginu od samog Imizola, to se desi u roku od par sati. Nabavi kako znaš i umeš kozje mleko, B kompleks, kalcijum, gvožđe, sve što može da utiče pozitivno na jetru i krvnu sliku, babezija se hrani eritrocitima i produkti njihovog raspadanja oštećuju jetru. Znam da si tužna, ali probaj da ne budeš, više ćeš mu biti od koristi uz samo trunčicu optimizma.
 
Hvala ti puno...ne znam da li je to Imizol ne razumem se mnogo ali je juce dobio serum protiv piroplazmoze. Kao sto rekoh izgleda da ga je kasno primio...sta ja mogu trenutno da uradim...nemam kozje mleko ali nece nista da jede...malo mu dajem supu na spric...tako mi je veterinar rekao.Sta jos mogu tj. smem da mu dajem u ovakvom stanju?
 
Iz nekog mog iskustva kad životinja odbija hrane ne treba je hraniti na silu....sama hrana teško pada organizmu koji se bori sa nekom infekcijom jer dobar deo enerigije umesto na borbu ode na varanje......gladovanjem se organizam bori protiv infekcije takodje......
Veterinari sa sa ovim ne bi složili....ali praksa je pokazala da ima istine...
 
Hvala ti puno...ne znam da li je to Imizol ne razumem se mnogo ali je juce dobio serum protiv piroplazmoze. Kao sto rekoh izgleda da ga je kasno primio...sta ja mogu trenutno da uradim...nemam kozje mleko ali nece nista da jede...malo mu dajem supu na spric...tako mi je veterinar rekao.Sta jos mogu tj. smem da mu dajem u ovakvom stanju?

Dobro je onda, samo mu daj vremena.

Iz nekog mog iskustva kad životinja odbija hrane ne treba je hraniti na silu....sama hrana teško pada organizmu koji se bori sa nekom infekcijom jer dobar deo enerigije umesto na borbu ode na varanje......gladovanjem se organizam bori protiv infekcije takodje......
Veterinari sa sa ovim ne bi složili....ali praksa je pokazala da ima istine...

Zapravo, moj muž bi se složio. Pričala sam sa njim o tome, slaže se da ih ne treba prisiljavati, da same znaju kad im treba hrana, samo ih treba češće nuditi nečim svarljivijim, u ovom konkretnom slučaju domaćom supicom, po mogućnosti pilećom, i jogurtom, kad već nema kozjeg mleka ni sira. Umesto vode neko vreme može da dobija glukozu za infuziju da bi mu se povratio apetit.
 
Hvala jos jednom na podrsci ....davala sam mu supicu i obican jogurt kao sto si rekla..Malo sam citala na netu o piroplazmozi da mu treba davati hranu bogatu cinkom a izbegavati hranu koja sadrzi bakar.

Ja slucajno imam kod kuce tablete cinka...da li to smem da mu dam i kako to da izvedem ?
 

Back
Top