Pitajte ga/je sledeće

Pa... Ima ljudi koje stavljam među prave moćne zveri 😏, odani u tome da ispoštuju druge. Takva sam ja, a znala sam i par muških sa kojima sam zbog toga bila u dužim vezama, jer sam respektovala stav, hrabrost da se kaže i da se preuzme rizik za posledice. To cenim i to nekada čini da im i oprostim nešto drugo

Ali da, ovo što pišeš šire je.. obmane jesu svuda
lakse kanalises... neko je covek, neko je skot... i covek i skot mogu da te obmanjuju svako na svoj nacin i iz interesnih svari koju mogu cak biti i humane da te obmanuju da te ne bi povredili mozda istinom... kao sto te napr zena obmane kad kaze sto me nisi direktno pitao dal sam spavala sa djokom, rekla bih ti ne bi te obmanjivala i lagala, ali posto me nisi pitao znaci da te nisam lagala :lol:

obmana moze da se kanalise sa milion odbrambenih mehanizama, a sto ih osoba vise koristi znaci da je ta osoba skotina, ako ga/je zabole q da se brani jer zna ko je i sta je sto je odlika svakog iole normalnog zivog bica, onda se moze desiti da u ovako raslojenim drustvima kakvo je ovo u kome zivimo , obmane od lazi polako postaju istine.

milion primera, kao glumice koje se naprasno sete da su bile silovane pre pola veka...
 
lakse kanalises... neko je covek, neko je skot... i covek i skot mogu da te obmanjuju svako na svoj nacin i iz interesnih svari koju mogu cak biti i humane da te obmanuju da te ne bi povredili mozda istinom... kao sto te napr zena obmane kad kaze sto me nisi direktno pitao dal sam spavala sa djokom, rekla bih ti ne bi te obmanjivala i lagala, ali posto me nisi pitao znaci da te nisam lagala :lol:
To se đmeni jednom desilo. 2 god se sexao sa drugom u našoj petogodišnjoj vezi i kad sam rekla zašto mi nisi rekao kaže nisi pitala !?
obmana moze da se kanalise sa milion odbrambenih mehanizama, a sto ih osoba vise koristi znaci da je ta osoba skotina,
 
To se đmeni jednom desilo. 2 god se sexao sa drugom u našoj petogodišnjoj vezi i kad sam rekla zašto mi nisi rekao kaže nisi pitala !?
i onda se neko pametan pojavi i kaze a sto ti ne verujes ljudima, ko meni kad kazu a sto ne verujes zenama :lol:

a ja samo izbacim kim arkalijevu mudrost... ili su se pretvarale da ne znam ko su, ili su se pretvarale da znaju ko sam ja, a to jako smori.

inace kad predjes granicu da se otvoris preme nekome, vecina psihicki normalnih ljudi su takvi da im moze jesti sa ruke..oni koji su neizlecivi, oni stalno preispituju...i tako ce do smrtnog casa.
 
Neki ljudi jednostavno nisu monogamni Paula.

Ok, nek kažu šta im treba i da li ja to mogu da prihvatim ili ne. kao i koja je vrsta odnosa u pitanju .

Ako će za neke bitne dane kada sam slobodna on baš tada biti zauzet sa tom drugom, ako sam ja tada sama, to je jedno. Ako se pak nađe sa nekom 2 sata ponekad da se iebu pri čemu sam ja generalno zadovoljna i ne osećam se samom to je drugo.

Nisu uopšte iste ni te "poligamne" ponude.
 
Neki ljudi jednostavno nisu monogamni Paula.
kako nisu monogamni? :lol:

si sam izasao iz materice :lol:...sam dodjes na svet, sam odes sa njega...sve izmedju je samo laz i ubijanje u mozak. ista misao napr nikad ne moze biti deo dva bica, ona je samo jedna i jedina, drugi moze da je pominje ali ona nije njegova. bas kao i istina. sve sto u zivotu sreces i upoznajes, pohebes, zabavljas se, nema veze sa sustinom, sve ce ti samo pothraniti jedinu neporecivu istinu da si uvek sam.

sve ostalo je samo laz u koju mozda ne verujes sve dok ne napunis pola veka..... e tad ti svane ako te bog pogleda sa promislju.
 
Ok, nek kažu šta im treba i da li ja to mogu da prihvatim ili ne. kao i koja je vrsta odnosa u pitanju .

Ako će za neke bitne dane kada sam slobodna on baš tada biti zauzet sa tom drugom, ako sam ja tada sama, to je jedno. Ako se pak nađe sa nekom 2 sata ponekad da se iebu pri čemu sam ja generalno zadovoljna i ne osećam se samom to je drugo.

Nisu uopšte iste ni te "poligamne" ponude.
E pa jbga. Ako imas 2 sata za njega i ocekujes da on sve svoje obaveze podredi Tvojih 2 sata u nedelju, gde je tu problem? I plus insistiras na nekom posvecenom odnosu?
 
kako nisu monogamni? :lol:

si sam izasao iz materice :lol:...sam dodjes na svet, sam odes sa njega...sve izmedju je samo laz i ubijanje u mozak. ista misao napr nikad ne moze biti deo dva bica, ona je samo jedna i jedina, drugi moze da je pominje ali ona nije njegova. bas kao i istina. sve sto u zivotu sreces i upoznajes, pohebes, zabavljas se, nema veze sa sustinom, sve ce ti samo pothraniti jedinu neporecivu istinu da si uvek sam.

sve ostalo je samo laz u koju mozda ne verujes sve dok ne napunis pola veka..... e tad ti svane ako te bog pogleda sa promislju.
Pa vidi. Da li si sam u zivotu ili ne je fikozofosko pitanje sire od pitanja ljubavnih odnosa.
A koliko smo monogamni postoji puni argumenata da nismo. Pocev od toga da si imao devojka, momke i pre, znaci nije jedna jedina vec su rasporedjene. Druga je i ta sto mi vodimo poreklo od hordni. To su stotine hiljada god evolucije. A tu se porodica dugacije razvijala. Muskarci zajedno lovili, zene zajedni decu gajile i bilo je poligamnih odnos. Prcanja na sve strane. E sad ne zagovaram da tako treba, samo kazem da ni monogamija nije nuzno resenje. Pogotovu ako uzmes toliko razvoda kao dokaz tome.
 
Ne znam ja lično ne volim te paralelne odnose, naročito laganje i obmanjivanje jer bih se jako loše osećao da neko meni priredi tako nešto.
treba da budes teze namazan i da umes kontempletirati i improvizovati kad dodje do stani pani..a uvek dodje... taj/ta koji ti kaze da je bez problena paraleleno sa vise njih znaj da laze...muskarca ce odati mnostvo sitnih detalja koje samo zene vide ili ne vide ako su skroz zauzete poslom, karijerom ili nimalo ne sumnjaju u svog partnera.

zenu odaje samo jedna stvar... a necu da je kazem jer to ima tezinu iskustva i takve poklone neiskusnima ne dajem gratis...200 evrica i moze :lol:
 
Pa vidi. Da li si sam u zivotu ili ne je fikozofosko pitanje sire od pitanja ljubavnih odnosa.
A koliko smo monogamni postoji puni argumenata da nismo. Pocev od toga da si imao devojka, momke i pre, znaci nije jedna jedina vec su rasporedjene. Druga je i ta sto mi vodimo poreklo od hordni. To su stotine hiljada god evolucije. A tu se porodica dugacije razvijala. Muskarci zajedno lovili, zene zajedni decu gajile i bilo je poligamnih odnos. Prcanja na sve strane. E sad ne zagovaram da tako treba, samo kazem da ni monogamija nije nuzno resenje. Pogotovu ako uzmes toliko razvoda kao dokaz tome.
nije razvod problem vec los brak koji se otaljava.
 

Back
Top