PISMO HRVATA KOJE JE UZDRMALO REGION: Balkanci, pozdrav iz normalne Evrope!

Izvini za to - lupas ali nisi u pravu. Ova zemlja ni pomocu trikova u dogledno vreme ne moze biti dobro mesto za zivot...a svi mi imamo samo 1 zivot ...ako je tebi lepo - super...meni nije pa i da imam milione ne bih mogla ovo da gledam i budem srecna

Slazem se ja s tobom da je tu bezveze,i prakticki su sve politicke garniture bezveze ..lazu petljaju radi vlastitih interesa i interesnih grupa....ali,,,ne znam baš da ćeš sreću pronaći u ovim tzv..sređenim drustvima.
 
Kao što sam već pisao Hrvatskoj neće biti bolje dok se je na snazi "genijalni" Francekov i HDZ-ov godpodarski plan u tri točke:

1. Zagreb drugi New York
2. Lakše je uvest nego proizvest
3. 200 bogatih obitelji

Sve dok je taj plan na snazi ići ćemo samo prema dolje... Ne može se živjeti od uvoza, turizma i uslužnih djelatnosti... I dan danas se potiče uvoz, a ne domaća proizvodnja... :(. Iako je SDP na vlasti ne mjenja taj plan??? Iako imamo masu općina i gradova HR je jako centralizirana, sve samo ZG, ZG i ZG... Npr. Rafinerija nafte Sisak, ali spada pod INA d.d. - ZAGREB, jeste Termoelektrana Sisak, ali spada pod HEP d.d. - ZAGREB!!!! Zašto ne bi novac ostajao tamo gdje se stvara, nego išao u ZG??? Onda ova lokalna uprava... Tri sela čine općinu??? Svako gleda da ugrabi svoj dio kolača... Tko će u selu biti načelnik općine, tu je još i tajnica, službeno vozilo, službeni mobitel, službeni ručkovi... Naravno da takve općine ne mogu same ništa zaraditi neko su na teret državnom proračunu, tj. građanima RH!!! A i ove guzonje u Saboru... Sabor je njihovo radno mjesto, ali njih tamo nema, sabor je više prazan nego pun. Hajde da ja ne dođem tri dana na posao??? Dobio bih otkaz... Tko nije taj mjesec na sjednici za njega nema plaće, kratko i jasno...

Ja sam iz HR, pišem o HR, tema je o HR, ali mislim da se puno toga što sam napisao može primjeniti i na Srbiju, pretpostavljam da nema neke velike razlike...
 
Kao što sam već pisao Hrvatskoj neće biti bolje dok se je na snazi "genijalni" Francekov i HDZ-ov godpodarski plan u tri točke:

1. Zagreb drugi New York
2. Lakše je uvest nego proizvest
3. 200 bogatih obitelji

Sve dok je taj plan na snazi ići ćemo samo prema dolje... Ne može se živjeti od uvoza, turizma i uslužnih djelatnosti... I dan danas se potiče uvoz, a ne domaća proizvodnja... :(. Iako je SDP na vlasti ne mjenja taj plan??? Iako imamo masu općina i gradova HR je jako centralizirana, sve samo ZG, ZG i ZG... Npr. Rafinerija nafte Sisak, ali spada pod INA d.d. - ZAGREB, jeste Termoelektrana Sisak, ali spada pod HEP d.d. - ZAGREB!!!! Zašto ne bi novac ostajao tamo gdje se stvara, nego išao u ZG??? Onda ova lokalna uprava... Tri sela čine općinu??? Svako gleda da ugrabi svoj dio kolača... Tko će u selu biti načelnik općine, tu je još i tajnica, službeno vozilo, službeni mobitel, službeni ručkovi... Naravno da takve općine ne mogu same ništa zaraditi neko su na teret državnom proračunu, tj. građanima RH!!! A i ove guzonje u Saboru... Sabor je njihovo radno mjesto, ali njih tamo nema, sabor je više prazan nego pun. Hajde da ja ne dođem tri dana na posao??? Dobio bih otkaz... Tko nije taj mjesec na sjednici za njega nema plaće, kratko i jasno...

Ja sam iz HR, pišem o HR, tema je o HR, ali mislim da se puno toga što sam napisao može primjeniti i na Srbiju, pretpostavljam da nema neke velike razlike...


Nema razlike, ista stvar. Sve pare idu u BG. Postoje donacije grada Beograda kada pomazu malim opstinama, pa poenta da su sve uzeli i sada dele kome oni hoce.
Lepo kazu Nislije, Beogad na vodi, Nis niz vodu.

Ovo pismo kada sam citao, kao da nije pisano o nekoj drugoj drzavi vec o mojoj.
 
Uzas je sto se ti koji ostaju mire sa nametnutim okolnosti na koje niko normalan ne bi pristao...gledam pre par dana na tv-u pitaju klince u nekoj OS ko je najbolji djak u razredu a oni se smeju i pokazuju prstom na nekog jadnicka, sam u klupi, crveni se... medju najglasnijim koji su mu se rugali je bio jedan sa nekoliko keceva koji na pitanje zasto ne uci odgovara - meni ce tata da kupi i diplomu i posao

sto je najgore tako ce i biti .ovaj sa kecevima ce da se uglavi i odlucivace o sudbini ovog najboljeg a najbolji je jadnicak koji je naucen da ce radom postici nesto pa ce raditi i za sebe i jos 5 pijavica.

sem ako ode negde gde ce se osecati bedno jer to nije njegov svet ali ce izdrzati jer ima znanje koje se postuje i zivotarice kao neprihvacen i tamo i ovde.
 
Мала, понашај се! Тек си се испилила а већ испољаваш невероватну количину самоуверене тупости.

ako kojim slucajem imas neverovatnu srecu da si udajom ili vezom kojom si nasla posao zadovoljna zivotom ovde nemoj biti bezobrazna prema nekom ko ne oseca tvoj lep zivot.

realnost je ovde veoma losa i retko pravi kvalitet dodje u prvi plan.tih 2-3 posto srecnih su izuzetak koji potvrdjuje pravilo.
 
Bio sam preko i vratio sam se da zivim ovde.

Ko naseda na ovakve pateticne literarne sastave i misli da je tamo ista bolje zaebo se grdno.

Jedino sto cete postici je da vasu decu u skoli da traumiraju mali Arabi ako ste u F ili mali Turci, ako ste u D.

Para za skupe skole necete imati .

Kriza koja ce i tamo da dodje prvo ce da proizvede mrznju prema strancima koja vec postoji ali se ne ispoljava jer su im trbusi jos uvek puni.

Kad tamo dodju godine raspleta i privikavanje na nove cene radne snage, bice krvavije nego kod nas.

 
Poslednja izmena:
ako kojim slucajem imas neverovatnu srecu da si udajom ili vezom kojom si nasla posao zadovoljna zivotom ovde nemoj biti bezobrazna prema nekom ko ne oseca tvoj lep zivot.

realnost je ovde veoma losa i retko pravi kvalitet dodje u prvi plan.tih 2-3 posto srecnih su izuzetak koji potvrdjuje pravilo.


Одлука о ненапуштању отаџбине је повезана са вишим сферама мозга и није нужно везана за стање у буђелару.

Али, коме ја то говорим...
 
Одлука о ненапуштању отаџбине је повезана са вишим сферама мозга и није нужно везана за стање у буђелару.

Али, коме ја то говорим...

Snevaju ljudi o tome kako je trava zelenija u tudjem dvoristu.

Nema niceg boljeg nego kad se takvi tamo otrezne i nauce da cene svoju zemlju pa se vrate i potrude da je ucine boljom nego sto je sad.

Cesto u ovakvim razgovorima upotrebim malo grubu metaforu i recenicu da se na silovanu mater ne pljuje vec joj se pomogne da ustane i ocisti se.

Nasa Srbija je u proslosti brutalno silovana. Trebaju joj deca koja ce da budu ljudi i pomognu da ustane, umesto da pljuju po njoj dok jedu pomije iz obora silovatelja.
 
Одлука о ненапуштању отаџбине је повезана са вишим сферама мозга и није нужно везана за стање у буђелару.

Али, коме ја то говорим...

zivot je jedan i brzo prodje i zelim da ga zivim sto je lepse moguce

a sto kaze corba za ideale ginu budale.

25 godina se nesto boris, radis i nadas se i onda se okrenes zivot ti je prosao i golja si kog ne postuje niko i balavci se prave pametniji od tebe.

razgovarajte sa nekim profesorom osnovne ili srednje skole pa cete videti.

ja i ne zivim toliko lose ali bih ziveo 5 puta bolje da zivim u normalnoj drzavi gde se ceni rad i kvalitet.sta se ovde najvise ceni videcete ako pogledate oko sebe.
 
zivot je jedan i brzo prodje i zelim da ga zivim sto je lepse moguce

a sto kaze corba za ideale ginu budale.

25 godina se nesto boris, radis i nadas se i onda se okrenes zivot ti je prosao i golja si kog ne postuje niko i balavci se prave pametniji od tebe.

razgovarajte sa nekim profesorom osnovne ili srednje skole pa cete videti.

ja i ne zivim toliko lose ali bih ziveo 5 puta bolje da zivim u normalnoj drzavi gde se ceni rad i kvalitet.sta se ovde najvise ceni videcete ako pogledate oko sebe.


Како може бити нормалан живот у страном окружењу, на страном језику? Нисам ја припадница ромске мањине па да ми је свеједно где ћу да паркирам чергу.
 
Ista ovakva situacija je i u Srbiji.;)
Ali srbinu je lakse udariti kontru nego citati.

Ja sam pročitao sve (plus što sam i Srbin...jee...).
Dakle, prvo, ne vidim po čemu je ovo pismo "uzdrmalo region"? Jaka draka, trt.
Sve to znamo i čitamo svakog dan svuda. Iskreno, mogu u roku od deset minuta da napišem pismo sa deset puta većim kapacitetom uzdrmavanja od ovoga.
Ponadao sam se da je Hrvat konačno prozborio o ustaškoj politici koju Hrvatska i danas vodi, ali on je samo procedio jednu rečenicu o devedesetim i tome kako njegova obitelj nije diskriminirala druge nacije. Verovatno se ukakio da mu na vrata ne zakuca ustaška emigracija, tamo gde je već, ali O.k., ima pravo da se plaši. I ja bih da sam na njegovorm mestu. I u čemu je onda toliko "drmanje" regiona?
Još jedna veštački naduvana vrednost jednog običnog teksta.
Ništa.
 
Хрвати су ваљда у нормалној Европи.



А може се променити систем на боље, не само побећи. Ако сви будемо тако размишљали, у Србији ће остати само Роми, Кинези и надолазећи Арапи.

Уосталом, зашто сви мислите да је Европа рај?

Zato sto u odnosu na Balkan jeste raj.
 
Snevaju ljudi o tome kako je trava zelenija u tudjem dvoristu.

Nema niceg boljeg nego kad se takvi tamo otrezne i nauce da cene svoju zemlju pa se vrate i potrude da je ucine boljom nego sto je sad.

Cesto u ovakvim razgovorima upotrebim malo grubu metaforu i recenicu da se na silovanu mater ne pljuje vec joj se pomogne da ustane i ocisti se.

Nasa Srbija je u proslosti brutalno silovana. Trebaju joj deca koja ce da budu ljudi i pomognu da ustane, umesto da pljuju po njoj dok jedu pomije iz obora silovatelja.

Bila sam i ja u "tudjem dvoristu" i nije mi bilo lako ali sam izdrzala koliko je trebalo zato sto sam imala cilj - diplomu...mnogi koje znam nisu izdrzali... htela sam da se vratim ali ne zato sto tamo nisam bila prihvacena nego zbog kulturoloskih razlika, drugacijeg nacina zivota...i kajem se...kad sam krocila na bg aerodrom pokajala sam se sto nisam ostala ali bilo je kasno a sada sebi to ne mogu da oprostim
 
Bila sam i ja u "tudjem dvoristu" i nije mi bilo lako ali sam izdrzala koliko je trebalo zato sto sam imala cilj - diplomu...mnogi koje znam nisu izdrzali... htela sam da se vratim ali ne zato sto tamo nisam bila prihvacena nego zbog kulturoloskih razlika, drugacijeg nacina zivota...i kajem se...kad sam krocila na bg aerodrom pokajala sam se sto nisam ostala ali bilo je kasno a sada sebi to ne mogu da oprostim

Ja se nisam pokajao. Kad danas pogledam iza sebe, smatram odluku o povratku svojom ključnom životnom odlukom koja me čini čovekom umesto brojlerom.
Tebi savetujem da ne kukumavčis , nego da odes i pokusas da živis tamo i uveris se da ćes uvek da ostanes stranac ma koliko se trudila da se uklopis.

Posle da se vratis i rodis petero Srpčadi.
 
...ako odem nece mi pasti na pamet da se vratim u zemlju sa poremecenim sistemom vrednosti...mozda je tebi dobro, mozda su te skuvali kao zabu ali meni niti je dobro niti na takav sistem vrednosti mogu da se naviknem bez posledica

Menjaj sistem, ne beži od njega.

Kad sam se ja vratio jos se moglo zaglaviti u zatvoru zbog slavljenja srpske nove godine, a deca dobijala ukor nastavničkog veća ako ne dodju na titovu stafetu
 
Зашто неки људи жељу за великом платом правдају потребом за тзв нормалним системом вредности?

Чему увијање правих мотива у моралистичко паковање?

Pre nekog vremena jedno dete obolelo od leukemije htelo je da igra igrice u bolnici. Otac je otisao u mts da mu kupi modem. Objasnio o cemu se radi i za sta detetu treba internet trazeci od njih da mu pomognu pri izboru paketa. Sluzbenik koji tamo radi uvalio mu je neki paket na godinu dana iako je otac rekao da detetu treba samo na 3 meseca uz obrazlozenje da mu se vise isplati posto je jeftiniji a moze da raskine ugovor posle pola godine. Dete nikad ni 1 igricu nije moglo da odigra sa tim modemom. Kad su zvali da pitaju zasto receno im je da Institut za majku i dete nije dobro pokriven mrezom:eek: ...covek je morao da kupi drugi modem a ovaj paket koji je uredno placao otisao da raskine posle pola godine i oni mu objasnili da moze da raskine ugovor ali da plati celu godinu. Da li ti ljudi ne znaju da rade svoj posao ili svesno lazu ljude da bi im oteli pare ne znam ali znam mnogo ljudi koji rade za bedan novac i prisiljavaju ih da se tako ponasaju ili ce izgubiti posao. Ovakvih primera ima na svakom koraku a ovo sto je ovaj Hrvat napisao moze da ti potvrdi svako ko pokusava posteno da radi svoj posao....ne moze jer ga reketiraju. Ne radi se ovde o plati, ova zemlja je dovoljno velika i bogata za svakog od nas a mala je za gramzivost samo 1 coveka.
 
Pre nekog vremena jedno dete obolelo od leukemije htelo je da igra igrice u bolnici. Otac je otisao u mts da mu kupi modem. Objasnio o cemu se radi i za sta detetu treba internet trazeci od njih da mu pomognu pri izboru paketa. Sluzbenik koji tamo radi uvalio mu je neki paket na godinu dana iako je otac rekao da detetu treba samo na 3 meseca uz obrazlozenje da mu se vise isplati posto je jeftiniji a moze da raskine ugovor posle pola godine. Dete nikad ni 1 igricu nije moglo da odigra sa tim modemom. Kad su zvali da pitaju zasto receno im je da Institut za majku i dete nije dobro pokriven mrezom:eek: ...covek je morao da kupi drugi modem a ovaj paket koji je uredno placao otisao da raskine posle pola godine i oni mu objasnili da moze da raskine ugovor ali da plati celu godinu. Da li ti ljudi ne znaju da rade svoj posao ili svesno lazu ljude da bi im oteli pare ne znam ali znam mnogo ljudi koji rade za bedan novac i prisiljavaju ih da se tako ponasaju ili ce izgubiti posao. Ovakvih primera ima na svakom koraku a ovo sto je ovaj Hrvat napisao moze da ti potvrdi svako ko pokusava posteno da radi svoj posao....ne moze jer ga reketiraju. Ne radi se ovde o plati, ova zemlja je dovoljno velika i bogata za svakog od nas a mala je za gramzivost samo 1 coveka.

To, sunce moje, uočavaj , obelodani, pritiskaj , zahtevaj promenu i osudu svake gluposti dokle god tvoja zemlja ne postane bolja.

Ako ti odes, ostaće samo oni kojima takvo stanje odgovara.
 
Evo navela sam primer, ako ne radis kako se od tebe ocekuje ima ko hoce...i kako u takvom sistemu vrednosti da menjas sistem


Систем се мења гласном побуном, бојкотом, штрајком, објавом у медијима, псовком у право време на правом месту.

Ово последње често користим а захвална маса ми честита. Нећу честитке, вичите и ви ако вам смета.
 

Back
Top