Pijani leteli u svemir (Amerikanci)

Obersturmfuehrer:
daj boze, ali nema sanse.
ja sam osvajanje svemira oduvek shvatao kao nesto na sta cela planeta treba da ulaze napore i da saradjuje, i da u tom svemiru bude jedino nesto sto se zove "gradjanin planete Zemlje", ali i jedni i drugi furaju svoje sisteme, svoje rakete, svoje programe...
na Mesec ponovo hoce Ameri, Rusi planiraju, Kinezi planiraju.
da se zajedno dogovore o tome, ogromna kolicina problema bi bila resena u startu.
naravno, jednu od glavnih uloga tu igraju pare, tako da ravnomerna raspodela nikad nece biti moguca...

Yup, ali ipak sam optimista, i nadam se da ce i kapital jednom krenuti najjeftinijim putem, a to je potpuna saradnja svih. Mozda mi ne dozivimo, ali mora tako biti na kraju. U ovom trenutku ti si u pravu.
 
Iron Lord:
Tako je brate sa verom u lokalnog popa!
Niko ne veruje Amerikancima! Od Rusa do Super Srbina!
Zato Rusi OBAVEZNO pošalju pet šest svojih kosmonauta uz posadu iz Amerike.
Da im veruju pustili bi da Ameri sami lete.
Ovako lete zajedno...

It was the second Proton failure in three flights. A July 5 failure that destroyed a Russian military satellite also was blamed on second-stage engine problems.

"We and our Russian partners are doing everything we possibly can to protect all the flights on our manifest and ensure mission success for our Proton customers," company president Mark Albrecht said earlier this month.

A Proton failure investigation board led by respected Russian Academician Vladimir Utkin, director of the TSNIIMASH research and development institute in Moscow, is scheduled to deliver a preliminary accident report to the Russian prime minister, Vladimir Putin on Wednesday.

Lockheed Martin ILS spokeswoman Julie Andrews said the company is not certain when the report will be made public or what corrective actions the board might recommend.

"Were obviously very interested in that report," Andrews said. "Were in a stand-by mode."

NASAs shuttles, meanwhile, have had troubles of their own. All shuttle flights have been on hold since an electrical short circuit crashed two crucial engine computers during Columbias July 23 flight, triggering fleet-wide wiring inspections and repairs.

Recently approved by senior NASA managers, the near-term shuttle launch and station assembly schedule could change based on the results of the Proton failure investigation and any subsequent corrective actions.



UVEĆANO NAJVAŽNIJE KAO MITA ŠTO RADI KAD HOĆE DA NAM OBJASNI NEŠTO VRLOVAŽNO... :p
http://www.space.com/news/spacestation/iss_delay_991116.html



Iron Lord,

Negde tokom tvog izlaganja, nekako mi je "iskliznula" tvoja poenta...
Da li sam ja pominjala Ruse?
Mislim, zasto utrpavate Ruse u temu o dogadjaju u AMERICI? :shock:
Ne znam nista o njihovoj saradnji - ako i postoji, verujem da je pro forme.

MOJA poenta je sledeca:

Znamo vec da su Amerikanci MAJSTORI PROPAGANDE.
U to smo imali prilike da se uverimo pocev od 90-tih, tokom ratova na ovim prostorima, pa sve do danasnjih dana - kojom propagandom opravdavaju okupaciju Avganistana i Iraka, a iz iste se nazire i sta ce biti sutra (Iran).

Takodje, znamo da se Amerika neprestano naoruzava (uprkos svim protokolima i sporazumima koje je potpisala) i neprekidno traga za novim vrstama oruzja.

Da li ti je palo na pamet da su i sad tragali za necim novim, te se "okliznuli" i "isekli pogresan kabl" ?

Nije?

E, upravo TU se ogleda njihovo majstorstvo u propagandi:
1. Znamo da NAJAPSURDNIJA objasnjenja nekog dogadjaja izgledaju - NAJISTINITIJE.
2. Znamo i za fazon da se manjom aferom, ustvari, prikriva neka mnogo veca.

Dakle, dok se cela Amerika i ostatak sveta zgrazavaju nad pijanim kosmonautima, ne ostavljajuci prostora drugim pomislima (ukljucujuci tu i tebe), istina bi mogla biti daleko gora (ili bolja - s obzirom da im "proba" nije uspela ;) )

Naravno, ovo je samo jedna od ideja, moglo je biti bilo sta, i upravo na to se odnosila moja konstatacija da "Amerikancima nista ne verujem", i pitanje - "ko zna sta se zaista dogodilo, i - zasto?".

Smatram da ti sve ovo, sto sam obrazlozila sad, NE MOZE zvucati nelogicno, paranoicno ili teorijom zavere (cime volite da castite one koji ne misle kao vi ili, NE DAJ BOZE, dirnu u Ameriku), jer sve sto sam navela - jesu cinjenice, a ideja o (neuspeloj) probi nekog novog oruzja - jedna od mogucih dedukcija istih.

Slazes se? :)


P.S. Russians are coming! BOO!!! ;) :lol:
 
sumnjivo lice:
Ma obere rekoh nista licno.Kad kazes svemirska sila to zvuci kao klignonska imperija.
Jesu sila,ali ovozemaljska :D
P.S. Kad se prvi put budu iskrcali na Mesec mozda i budu svemirska sila :D ;)

a ok...

sto se tice onog "prvi put"....
aj, prijatelju, nemoj i ti...pa to je jedna od "zavera" koja je najsmesnija i "dokazi" za to se razbijaju u 2 recenice...
 
sashac:
izmedju optimizma i gluposti tanka je crta,treba biti obazriv.

Steta sto ne napises i ti nesto o ovoj temi, sem kratkih i neumesnih komentara. Zalosno je sto takvi pametnjakovici ostaju uvek sa strane pametujuci u prazno a da nikada, u zivotu, ne pokazu sta stvarno znaju. Pokusaj da dodas komentar koji ima veze sa temom, pa ces se iznenaditi od koliko ce ljudi taj tvoj pokusaj biti okarakterisan kao glupost. Naravno, neki ce reci da si u pravu, ali to je vec ono sto je interesantno.
 
Obersturmfuehrer:
zar pored toliko video i foto mateerijala? pored ogledala postavljenog na mesecu radi lasersog ocitavanja daljine?

ma, da ne tupim: http://forum.krstarica.com/threads/151346
Obere logika.
Rusi salju prvi satelit u atmosferu
Rusi salju prvo zivo bice(Lajku)
Rusi salju prvog astronauta(Gagarin)
logicna procedura korak po korak.svakim pokusajem zahtevi su sve tezi i koplikovaniji, i iz predhodnih misija obogacuju iskustvo.Kuca se pravi od temelja ,a u ovom slucaju ispada od krova
Zar nije logicno da Sovjeti koji su tada bili daleko ispred prvi tako nesto ostvare.Hebote NASA se slepala Rusima za svemirsku stanicu MIR.Nisu bili u stanju da sami naprave orbitalnu stanicu, a kamoli da 30 godina ranije "osvoje" Mesec.
Dan danas nisu u stanju da zavrse medjunarodnu orbitalnu stanicu .Troskovi presli vec 100 miliardi$ i kasne 10 godina.Zvanicno objavljeno kad je zavrse ,morace da pocnu sa zamenomm prvih postavljenih komponenti kojima ce tada isteci trajanje.
Nije zlato sve sto sija Obere.Laz se najbolje sakrije na otvorenom gde je svi vide.
 
o.Bobi,ostre reci.A,reci mi da li stvarno mislis da imas adekvatan nivo licne edukovanosti,da bi raspravljao o temi ,ovde navedenoj.Ne vidim nikoga iz nase zemlje Serbie,a i okoline,da i ima mogucnost da sazna nesto o tome,samim tim sto nema adekvatne ustanove u blizini gde bi mogao ta znanja da dobijes.A ova vasa proseravanja,i kao vi nesto znate.Malo procitali u novinama,i popili svo znanje ovog sveta.Pa sta fali mojim kratkim komentarima?Bas su vickasti.Pazi ozbiljno da raspravljamo o pijanim americkim kosmonautima.Da li znas da 99 posto hirurga ulazi u salu mortus pijano,ne bi li bili u stanju da nesto urade,tj.da se ne secaju sranja koja naprave,ili ne daj boze nekoga ubiju.To ti nije zanimljivo,****** vas pijani kosmonauti.
 
sashac:
o.Bobi,ostre reci.A,reci mi da li stvarno mislis da imas adekvatan nivo licne edukovanosti,da bi raspravljao o temi ,ovde navedenoj.Ne vidim nikoga iz nase zemlje Serbie,a i okoline,da i ima mogucnost da sazna nesto o tome,samim tim sto nema adekvatne ustanove u blizini gde bi mogao ta znanja da dobijes.A ova vasa proseravanja,i kao vi nesto znate.Malo procitali u novinama,i popili svo znanje ovog sveta.Pa sta fali mojim kratkim komentarima?Bas su vickasti.Pazi ozbiljno da raspravljamo o pijanim americkim kosmonautima.Da li znas da 99 posto hirurga ulazi u salu mortus pijano,ne bi li bili u stanju da nesto urade,tj.da se ne secaju sranja koja naprave,ili ne daj boze nekoga ubiju.To ti nije zanimljivo,****** vas pijani kosmonauti.

Nije bilo reci o mojoj edukovanosti nego o tvojoj, opet komentar koji nije vickast nego neumesan kao sto rekoh. Tema nisu pijani Ameri, vec cesti pokusaji primitivaca da izdvajanjem, pojedinacnih slucajeva, prikazu ceo narod(bilo koji) kao idiotski.
Da, moram te podsetiti da blizina ili daljina neke "ustanove" nije uslov sticanja informacija. Ili, tebi treba bicikl do biblioteke, kada hoces nesto da saznas? Potrebno je malo dobre volje, i jos ponesto, sitnice neke.
Pokreni temu o pijanim hirurzima u zemlji Srbiji ili bilo kojoj drugoj, niko ti ne brani.
 

Back
Top