Pica sa karfiolom

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.524
Potrebno vam je:

1 velika glavica karfiola
1 jaje
1/3 šolje sira (oko 30g, 2 kašike, nije mnogo važno jer ni sve glavice karfiola nisu iste)
1 kašika origana
so, biber
nadevi po želji

Od ove količine sastojaka ispadne prilično mala pica: 25x25cm i dosta tanka. Ako hoćete da pravite veliku picu u velikom plehu od šporeta, duplirajte meru.
Stavite oko litar vode da proključa i uključite rernu da se greje na 200-220 stepeni. Ja sad imam mnogo glup šporet pa nisam sigurna oko tih stepeni.
Karfiol naseckajte na cvetiće i usitnite u secku.
Ubacite karfiol u kipuću vodu i kuvajte kratko, 3 minuta možda.
Sad je karfiol potrebno procediti i ovo je korak koji razdvaja picu koja se raspada i ne može da se jede rukama od prave pravcate pice.
Dakle, ako vam je tako lakše, možete najveći deo vode odstraniti pomoću cediljke.

Cediljku možete i da preskočite, nego da sav sadržaj šerpe izručite u čistu krpu ili gazu.Krpu sam prvo stavila u vanglicu da se ne bi napravio neki haos.
Probajte jedno-dvaput pa vidite kako je vama lakše. I onda pristupite onako kako je Marko pristupio suvoj drenovini.
Samo surovo, nećete verovati koliko vode tu izađe. I pazite ruke, stvari sa šporeta znaju da budu vrele.

Ako ste lepo iscedili ispašće, kao sir.
Dodajte jaje, sir, so i začine. Ne izbegavajte origano, mislim da on i sir pokrivaju ukus karfiola.
Izmešajte varjačom.
I to bi bilo to testo. Istresite testo u pleh postavljen papirom i rukama ga rastanjite.

11.jpg

Na početku će možda da deluje čudno, ali oblikuje se baš lepo. Vodite računa, za razliku od pravog testa koje narasta, ovo testo se pri pečenju stanjuje, nemojte da preterujete u tanjenju.Do sad vam se rerna možda zgrejala pa ga ubacite. Ako vam je testo tanko kao moje, biće dovoljno 20 minuta. U međuvremenu pripremite nadev
po želji.To sad radite kao za običnu picu.

12.jpg


13.jpg

Do sad vam se rerna možda zgrejala pa ga ubacite. Ako vam je testo tanko kao moje, biće dovoljno 20 minuta. U međuvremenu pripremite nadev po želji.To sad radite kao za običnu picu.Paradajz, kackasvalj, sunka, pa opet kackavalj i zapeci u rerni da se sir istopi
14.jpg

link
 

Back
Top