pesme dechje

Moje devojčice su najviše volele pesmu o jednom tati petlu. Ne znam naslov, ali ide ovako:

Kroz dvoriste juce srecni tata petao
s pilicima svojim prvi put prosetao
Pravio se vazan, krilima je lupao
pa u bunar upao i sav se okupao!

Kukuriku kokoda to je prava nezgoda! 2X

Smijali se pilici, culo se do neba,
Bas si tata seprtlja, tako ti i treba! 2X

Kukuriku kokoda to je prava nezgoda! 2X

E kako su uživale da pokažu prstićima na mene klibereći se i pevajući: "Baš si tata šeprtlja...".
 
Da li neko zna kako se zove ona decija pesma i ko je izvodi ?

Gde je palac, gde je palac?
Evo me tu sam, evo me tu sam.

Kako ste gospodine?
Vrlo dobro hvala!
Do vidjenja, prijatno...



Moji klinci je obozavaju, pa bih da je skinem s neta, a ne znam kako se zove niti ko izvodi!


Hvala u napred!
 
Ovo je malo off topic, ali sećam se da su mi kao detetu strašno smetale te dečje pesmice. Sećam se da su mi ti ljudi što ih pevaju delovali strašni izveštačeno. A najviše sam mrzela kada nas teraju da pevamo umilnim glasićima na priredbama roditeljima i još ponekom, i vidljivo mi je bilo da to ljudi jedva slušaju.
Baš me zanima kako to druga deca sad doživljavaju.
Volela sam da crtam, da vajam (posebno sam obožavala plastelin), pisala sam pesme od malena, da ne spominjem čitanje, posebno bajki...ali te pesmice? Nikako ! :D

Meni se sviđalo da čitam pesmice iz knjige (i dan-danas znam mnogo njih da recitujem iz glave), a na priredbama sam ih recitovao (mi smo u porodici nemuzikalni pa od pevanja nema ništa).
Te pesmice kada ih je Laković pevao su mi bile neprijatne, uvek sam osećao kao da razvlači slogove gde ne treba.
 
не знам да ли ова тема још увек живи, али поставићу питање, па шта буде:
моја двоипогодишња девојчица долази из вртића и певуши неке песмице, нешто успем да похватам која је песмица у питању, нешто и сама знам, али за нешто никако да похватам све стихове... обећала је и васпитачица да ће ми написати стихове, али кад нађе времена, па зато питам и овде ако неко може да ми помогне:

1.
у круг у круг
играмо валцер
корака лака
у једној клупи
два мала ђака​

2.
руке перем
...
капица на глави
...
ногицама туп-туп-туп​

3.
купују ми купују
скоро сваки дан
...
купиће ми шарену лажу​

4.
мамине су очи
бисери у ноћи​

унапред хвала!
 

Back
Top