Patrijarh Porfirije sa gradonačelnikom Peći u Patrijaršiji

Шта се очекивало од патријарха? Да оде тамо и крене говорити "треба побити шиптарску гамад"? Срби у Пећи, оно мало што их је остало, морају имати добре односе са албанским властима тамо доле јер су мањина.
Zar si to ocekivao?

:pop:

O, Gospode!
 
Ако ће имало олакшати ситуацију Србима тамо доле нека се састао.
Vidi kako forum funkcionise.

Neko napise post. Ako je politika, onda da uvodni komentar uz novinski tekst i time povede tok rasprave.

Kako sam ja napisao uvodni post, zamerio sam medijima u Srbiji sto ne izvestavaju o tome da se Patrijarh sastao sa gradonacelnikom Peci, a to nije mala stvar, vec se to krije od naroda.

Nigde nisam napisao da osudjujem sastanak patrijarha sa gradonacelnikom, ni u prvom, ni u ostalim postovima.
 
Vidi kako forum funkcionise.

Neko napise post. Ako je politika, onda da uvodni komentar uz novinski tekst i time povede tok rasprave.

Kako sam ja napisao uvodni post, zamerio sam medijima u Srbiji sto ne izvestavaju o tome da se Patrijarh sastao sa gradonacelnikom Peci, a to nije mala stvar, vec se to krije od naroda.

Nigde nisam napisao da osudjujem sastanak patrijarha sa gradonacelnikom, ni u prvom, ni u ostalim postovima.
У реду али другима очито смета.
Мада је вијест о састанку пренио Косово онлајн а то је ваљда највећи српски портал са КиМ.
 
Vidi kako forum funkcionise.

Neko napise post. Ako je politika, onda da uvodni komentar uz novinski tekst i time povede tok rasprave.

Kako sam ja napisao uvodni post, zamerio sam medijima u Srbiji sto ne izvestavaju o tome da se Patrijarh sastao sa gradonacelnikom Peci, a to nije mala stvar, vec se to krije od naroda.

Nigde nisam napisao da osudjujem sastanak patrijarha sa gradonacelnikom, ni u prvom, ni u ostalim postovima.
Zato će na svim medijima da razglase kako je patrijarh otišao u RS sutra. Mada i da ovo razglase svuda ne verujem da bi to naškodilo rejtingu Vučića i patrijarha jer na nešto nepopularno uvek dodje nešto mnogo popularno što smo videli sa tablicama/vojnim rokom/Sandulom.
 
У реду али другима очито смета.
Мада је вијест о састанку пренио Косово онлајн а то је ваљда највећи српски портал са КиМ.
Preneo i Blic naslovom "nikada necete pogoditi ko sedi sa patrijarhom", nebitni Tanjug i nebitni telegraf i N1. Pri tom, tanjug i telegraf ne kazu Gradonacelnik peci, nego sa "predstavnicima Peci".

A gde je RTS? Gde je B92? Pink? Prva? Novosti? Politika?

Ovo uopste nije mala vest.

Bukvalno se krije od naroda.
 
Preneo i Blic naslovom "nikada necete pogoditi ko sedi sa patrijarhom", nebitni Tanjug i nebitni telegraf i N1. Pri tom, tanjug i telegraf ne kazu Gradonacelnik peci, nego sa "predstavnicima Peci".

A gde je RTS? Gde je B92? Pink? Prva? Novosti? Politika?

Ovo uopste nije mala vest.

Bukvalno se krije od naroda.
А добро то су политичке игрице сад. Ја сам се изјаснио по питању самог састанка.
 
kada bih imao hrvatski pasos, otisao bi negde na zapad...ovako mora da arbajtujem i punim srpski budzet...sto se tice alkoholizma i treznjenja srpskog naroda, doslo se do zavrsne faze, jos samo delirijum nedostaje...alkohol je u krvi i posle 10 dana od apsistencije...
ви га можете добити и на основу крштенице из цркве. не би био једини хрват који је одавде тако дошао до хрватског држављанства и папира у хрватској.
 
Zato sto zlotvor Vucic zeli da narod misli da postoje tenzije sa albancima i da je stanje opasno i da samo sto se ne zarati, a ovakve vesti amortizuju narativ vladajuce stranke.

Jedno pricaju, a drugo rade.
mora da skoknem do Kosova............ko zna, mozda tamo nije ni bilo ni rata ni amerikanaca........,mozda tamo u Pristinu upravo zaseda Pokrajinski Komitet Saveza Komunsta Kosova i Metohije i govor drzi Azem Vlasi.
 
Skokni prvo do RTS da ih pitas zasto nisu objavili bitnu vest da se Patrijarh sastao sa Gradonacelnikom Peci.
па јел држо литургију за божић....

мислиш да би добио пролаз доље да није то уговорено...

да шипци испадну како поштују мулти култи...

ајде не пали се
 
Zatio sto se narod zabludjuje. Zato ne volim da kazem da je narod gluo, nego da je lose informisan i zabludjen.
Recimo, kad sam tastu pokazao sliku Vucica i Zelenskog, rekao je da je to fotomontaza...
Definitivno postoji neinformisanost. Najnoviji primer je gde masa njih napada Španiju u komentarima jer su priznali kosovske pasoše iako je i sama Srbija.
 
па јел држо литургију за божић....

мислиш да би добио пролаз доље да није то уговорено...

да шипци испадну како поштују мулти култи...

ајде не пали се

Цениш да РТС треба да ћути о састанку Патријарха и градоначелника Пећи?

А Новости?

А Политика?
 

Patrijarh Porfirije sa gradonačelnikom Peći u Patrijaršiji​

Izvor
KoSSev
7. januara 2024. 15:22

Patrijarh Srpski Porfirije
FOTO: SPC
Patrijarh srpski Porfirije služio je danas na Božić liturgiju u Pećkoj Patrijaršiji. On se potom sastao sa gradonačelnikom Peći, kao i predstavnicima Kancelarije za KiM.
Pravoslavni vernici danas slave Božić. U većini hramova ovog jutra je služena Božićna liturgija.
Centralna proslava Božića na Kosovu bila je u Pećkoj Patrijaršiji gde je liturgiju služio patrijarh srpski Porfirije.
„Neka je blagosloven, braćo i sestre, praznik! Neka Bogomladenac Hristos, koji se u Pećini rodio, pretvori i srca svih nas u svoju Pećinu. Nek se useli u naše duše i naša srca, najpre ovde, u ovu svetu obitelj, u sve nas sabrane ovde, a onda i u svu našu braću i sestre koji žive na Kosovu i Metohiji, ali i u sve ljude koji žive na Kosovu i Metohiji. Neka srca svih ljudi sveta postanu Pećina Hristova kako bi onda ljubav Njegova grejući srca svih nas i čitavog sveta postala predukus i osnov Carstva Nebeskog. Neka je srećan i blagosloven praznik! Mir Božji, Hristos se rodi!“, kazao je Patrijarh u svojoj besedi.


Patrijarh srpski se danas sastao sa gradonačelnikom Peći, Gazmendom Muhadžerijem.
Srpska pravoslavna crkva je objavila fotografije sa ovog sastanka.
Kako pišu beogradski mediji, sastanku koji je održan u konaku Pećke Patrijaršije, prisustvovali su i predstavnici Kancelarije za KiM.

Sa gradonačelnikom Peći bili su direktor opštinskog odeljenja za kulturu, Dženet Suka i direktor odeljenja za finansije, Jeton Abazaj, izvestila je agencija Tanjug.


1 od 4


Patrijarh Srpski Porfirije
FOTO: SPC
FOTO: SPC
Patrijarh Srpski Porfirije
FOTO: SPC
FOTO: SPC




https://n1info.rs/vesti/patrijarh-porfirije-sastao-se-sa-gradonacelnikom-peci-u-patrijarsiji/

Ko bi rekao da su Patrijarh i gradonacelnik peci tako dobri drugari?

Zasto ovo nismo videli na nasim medijima van KiM?


Zar se krije od naroda da su partijarh i gradonacelnik kao nokat i meso?

Ljepota! Da Patrijarh ostane tamo
 

Back
Top