Patrijarh Porfirije sa gradonačelnikom Peći u Patrijaršiji

svaki grad na svetu ima gradonacelnika bez obzira dal je drzava priznata il ne. A sam Kurti da je bio, treba ga posmatrati kao politicki subjekt autonomne pokrajine Kosovo koga je ipak biralo vecinsko albansko stanovnistvo bez obzira na politicku formulaciju izbora.
Ne treba zatezati tamo gde nema potrebe. Ovo u Pec, u pitanju je lokalna vlast, a u Kurtijevom slucaju , pokrajinska vlast. Tako trebamo posmatrati i u tom pravcu politicki delovati. Naravno, prisustvo okupacionih americkih trupa u pokrajini Kosovo, treba odvojiti od normalnog gradjanskog zivota i albanaca i srba , to je globalni problem i ne resava se ni u Pristini ni u Beogradu pa ni u Briselu. To je deo lokalnog politickog problema koji ce biti uskoro resen u paketu sa svim ostalim svetskim problemima slicnog karaktera.
Kakva automna pokrajna kakve trice i kucine.
 
ви га можете добити и на основу крштенице из цркве. не би био једини хрват који је одавде тако дошао до хрватског држављанства и папира у хрватској.
vi...mi...koji su to vi...a koji su to mi...Srbi..profesionalni Srbi...Srbi rusofili, a u sustini pod uticajem zapadnoe kulture...Srbi, koji su klicali Gerharsu Srederu, kao srpskom prijatelju...a mozda Srbi, koji se zaklinjali u crkvi, da ce braniti srpski narod protiv zapadnih nacista...zaklinjali se u crkvi u Zemunu, mislim na AV i Tomu nikolica...a mozda mislis na srbende i patrijote sa Kosmeta, Milana Radojicica i bracu Veselinovic...otkada krenuli da budu srpski borci za slobodu, zaradise milione i milione evra...dovoljno je pogledati vilu Milana Radojicica, na jezeru Gazivode...na koje to Srbe mislis
 
vi...mi...koji su to vi...a koji su to mi...Srbi..profesionalni Srbi...Srbi rusofili, a u sustini pod uticajem zapadnoe kulture...Srbi, koji su klicali Gerharsu Srederu, kao srpskom prijatelju...a mozda Srbi, koji se zaklinjali u crkvi, da ce braniti srpski narod protiv zapadnih nacista...zaklinjali se u crkvi u Zemunu, mislim na AV i Tomu nikolica...a mozda mislis na srbende i patrijote sa Kosmeta, Milana Radojicica i bracu Veselinovic...otkada krenuli da budu srpski borci za slobodu, zaradise milione i milione evra...dovoljno je pogledati vilu Milana Radojicica, na jezeru Gazivode...na koje to Srbe mislis
Vi pokatoličeni
 

Back
Top