pas za stan?

Pa možda ne dostigne pun razvoj ali to su više nagađanja. Što se ranije steriliše, to se drastičnije smanjuje kasnija verovatnoća da se pas razboli-nema polno prenosivih bolesti, nema lažnih trudnoća praćenih upalom mlečnih žlezda, tumora... I lakše su za saradnju ako nema hormona od kojih im zavisi raspoloženje.
 
Cuo sam svasta za tu sterilizaciju pre prvog teranja, Da li je to stetno ili ne?

Pa mozda si cuo svasta, ali je danas tako da se to i radi i preporucuje pre prvog teranja. Bilo je do pre nekoliko godina
( Mimi ce to sigurno potvrditi) raznih stavova i misljenja medju veterinarima, ali se ipak presko na sterilizacije pre prvog teranja.
 
Veterinari među sobom još uvek diskutuju koliko rano je prerano i većina onih koji su iole uključeni u problematiku se ne slaže sa praksom iz, recimo britanskih prihvatilišta da se sterilizacija radi već sa 3-4 meseca i još uvek većina naših veterinara izbegava da steriliše ženke pre prvog teranja iz nekih svojih strahova, a koliko jesu ili nisu opravdani, ostaje da vreme pokaže.
 
Veterinari među sobom još uvek diskutuju koliko rano je prerano i većina onih koji su iole uključeni u problematiku se ne slaže sa praksom iz, recimo britanskih prihvatilišta da se sterilizacija radi već sa 3-4 meseca i još uvek većina naših veterinara izbegava da steriliše ženke pre prvog teranja iz nekih svojih strahova, a koliko jesu ili nisu opravdani, ostaje da vreme pokaže.

Ja znam da je i u Srbiji sada tako ( ovde u Nemackoj je zadnjih 5-6 godina u svakom slucaju to preporucljivo) da se kuja
sterilise pre prvog teranja.'Znaci da kada napuni 7 meseci
svog mladalackog zivota. Sa 12 ili 16 nedelja ne verujem da bi bilo koji vet pristao da sterilise neko stene.
 
Ja znam da je i u Srbiji sada tako ( ovde u Nemackoj je zadnjih 5-6 godina u svakom slucaju to preporucljivo) da se kuja
sterilise pre prvog teranja.'Znaci da kada napuni 7 meseci
svog mladalackog zivota. Sa 12 ili 16 nedelja ne verujem da bi bilo koji vet pristao da sterilise neko stene.

A sto ima zenkica koje dobiju prvo teranje u 5.5 -6 meseci?Sa ovim drugim se slazem da en verujem da ce neko da sterilise stene sa 3-4 meseca.....
 
Goniči su nesrećni u stanu. I čuvari stada. Uopšte, sve ex-yu rase su prilagođene životu u dvorištu i fizičkoj aktivnosti.

Dalmatinac mora da bude i u stanu... Suviše je osetljiv na niske temperature.
Pojedini ovčari su skroz zadovoljni i u zatvorenom... samo da su uz čoveka i da se dovoljno šetaju (što se podrazumeva)
 
Sve to stoji, ali znam ljude koji svasta drze, moja drugarica ima Lesi (ne znam kako je ime rase tacno), labradori su svuda po gradu, komsija ima lovackog psa, koji je sasvim zadovoljan u stanu, i jos na desetine malih rasa (maltezeri, havanezeri, bišon frise, ši cu , itd)
Ko ima vremena i zelje, moze i konja u stan :)
 
Upravo to i kažem, vreme je danas luksuz, teško da neko može da ima i dovoljno vremena da se posveti životinji koja zahteva pažnju, aktivnost i zadatke, i dovoljno novca za hranu, veterinara itd. Izuzetak su pominjani engleski hrtovi, oni su idealni psi za radoholičare.
 
Radoholičar, slobodan prevod engleske kovanice workoholic, se odnosi na osobe koje najveći deo dana provedu radeći i nemaju baš puno vremena za bilo šta drugo. Ako je taj rad i adekvatno finansijski nagrađen, onda je idealan izbor spašen engleski ili španski hrt.
 
Radoholičar, slobodan prevod engleske kovanice workoholic, se odnosi na osobe koje najveći deo dana provedu radeći i nemaju baš puno vremena za bilo šta drugo. Ako je taj rad i adekvatno finansijski nagrađen, onda je idealan izbor spašen engleski ili španski hrt.
što je previše,previše je,treba se znati i odmoriti
 
cao drugari,

verovatno vec postoji ovakva tema ali bih volela da pitam konkretno za moj slucaj.

zivim i radim u nemackoj, radno vreme mi :ok:je od pola 8 do 5, i htela bih da imam kucu. (znam da redosled recenica nije bas povezan :lol: )

hocu da kazem, da cu dosta vremena provoditi na poslu, ali da zelim da imam kucu, imam veliko dvoriste (zivim u zgradi) koje je namenjeno za pse, tako da mislim da ce imati neko drustvo. takodje kada mi dolaze roditelji i prijatelji u posetu, sto je jako cesto, oni mogu da mu posvete paznju dok sam ja na poslu.

zivim u jednosobnom stanu, velicine oko 30m2.

uzevsi u obzir uslove koje u kojima sam, sta mislite, koje je najbolji pas koga mogu da kupim?

veliko hvala i veliki pozdrav iz kiel-a! :)
 
hvala na savetu, ali bih ipak uzela onog kome ne treba puno paznje (puno paznje - svaki dan ceo dan da budem sa njim), koji se manje linja, kome je dovoljan jednosoban stan...

mnogo je pitanja... ne bih olako da uzmem bilo kog psa i posle shvatim da on nije za mene...
 
hvala na savetu, ali bih ipak uzela onog kome ne treba puno paznje (puno paznje - svaki dan ceo dan da budem sa njim), koji se manje linja, kome je dovoljan jednosoban stan...

mnogo je pitanja... ne bih olako da uzmem bilo kog psa i posle shvatim da on nije za mene...
Jakob ti je vec lepo rekao. Pas moze i treba da moze da bude 4-5 sati dnevno sam, ali ni minut vise.
Ako to ne mozes da mu pruzis batali bilo kakvu ideju o psu.
U krajnoj liniji i sta ce ti pas onda?
 
Jakob ti je vec lepo rekao. Pas moze i treba da moze da bude 4-5 sati dnevno sam, ali ni minut vise.
Ako to ne mozes da mu pruzis batali bilo kakvu ideju o psu.
U krajnoj liniji i sta ce ti pas onda?

Ma nije to tacno.

Ako ima vode i hrane moze mesec dana da bude sam.

Moj predlog: Pincher minijatura
 

Back
Top