pas za stan?

Pozdrav.... Dugo sam lutao po temama na krstarici, i na svakoj nadjem po jedan odgovor na moja ptanja... Ali zeleo bih da mi na ovoj temi date sve odgovore.... :confused:

Ovako, zivim na prvom spratu stambene zgrade.... Zeleo bih da kupim psa (ili jos bolje da ga udomim, jer bih ucinio dobro delo, a jos bih i ja bio zadovoljan rasnim psom)... Imam stan od 50 kvadrata, iza zgrade dvoriste (gde bi pas boravio preko vremena koje je normalno) preko velikih vrucina i zime bi bio u stanu.... Cetvoroclana smo porodica, tako da bi stalno neko bio sa njim. Ne bi zeleli psa koji je mnogo veliki ili mnogo sitan... Pa neznam koja bi rasa bila najbolja za navedene uslove... I zanima me koje sve odgajivacnice pasa postoje u Beogradu i blizoj okolini? :)

PS: Izvinjavam se adminima zato sto postavljam novu temu, ako vec ima postojeca :)

Ja ti za stan preporucujem patuljastog pinca ili neku drugi slicnu sitnu rasu. U 50m2 u kojoj zivi cetvoroclana porodica nema puno mesta za neke krupnije rase. E sada znam da ce ti neko reci da je ptp sitan ali kad poraste ipak ne bude vise neprimetan :)
 
po mom mišljenju nijedan pas nije za stan

Skroz pogresno......svi psi su za stan samo sto neki NIKAKO NISU ZA BORAVAK NAPOLJU....ali to je skroz druga tema.....:)

A sto se izbora psa za stan tice po mom avataru mozete videti sta ja o tome mislim a ako neko slucajno ne prepoznaje onda ovako patuljasti snaucer ili Westy
 
Поздрав свима!

Волела бих да купим пса за стан. Молим вас да ми дате неки савет или сугестију везану за врсту, цену и сл. Елем, мени се свиђају расе типа - eнглески булдог (али ми је тренутно скуп), Џек Расел терирјер, велшки корги, малтезер, јазавичар и сл. Односно, пси кратке длаке, патуљасти, смешни и не много скупи. Ако имате било какав предлог за неку другу расу, јавите се. Хвала унапред.
 
Mimi's mom, хвала на помоћи :). Баш сам глупа, уопште и нисам видела да већ постоји доле ова тема! Опростићете ми, почетник сам! :brus:
 
Поздрав свима!

Волела бих да купим пса за стан. Молим вас да ми дате неки савет или сугестију везану за врсту, цену и сл. Елем, мени се свиђају расе типа - eнглески булдог (али ми је тренутно скуп), Џек Расел терирјер, велшки корги, малтезер, јазавичар и сл. Односно, пси кратке длаке, патуљасти, смешни и не много скупи. Ако имате било какав предлог за неку другу расу, јавите се. Хвала унапред.

A sta znaci to "ne mnogo skupi" jer je to ipak za svakog razlicito :think:

A onda je pitanje kakav karakter psa zelis,da li hoces mirnog psa poput buldoga ili struju poput rasela?

E onda sledi pitanje koliko vremena mozes da posvetis psu jer neke rase zahtevaju vise a neke manje aktivnosti.

Evo,ja recimo gajim biglove u stanu,trenutno ih imam 3,a do skoro ih je bilo 5 u stanu od 50m2 :mrgreen:
 
Хехехехе... Па да прецизирам онда. Много скупо подразумева 1000 евра и више. Што се карактера тиче... волим мрцине као што је булдог, волим и лудаке као што је Расел, а волим и смотане слаткише као што је басет. Односно, волим све керове које могу гњавити и играти се с њима. Искрено, можда звучи глупо, али не тражим паметног пса (јер неће сигурно да иде у лов или да ми решава задатке), нити тражим неког пса због којег ћу "бити кул" кад га прошетам. Елем, сад сам звала човека који има штене бордошке доге. Прочитах да воле људе, поготову децу, што је добро, нису "слабићи" у смислу да се лако разбољевају и сл. Је л' знаш ти, односно, је л' знате Ви :) нешто о њима?

PS Свааааака част за биглове :), и они су ми медени тотално :super:
 
Хахахаха... Супер је овај тест. Испао ми је неки малиша сличан малтезеру, заборавих тачан назив, јуче радих, можда је и био западно шкотски бели теријер. Претпостављам само зато што сам мала, односно ниска :). Елем, ипак сам се одлучила да узмем бордошку догу, иако је велика, и сутра ми стиже иста :). Јеееееееееедвааааааа чекам! :zurka: :klap:

Поздpав!
 
pa,ogromni psi (roToVI,sArplaninci,dobermani,....) nisu za stan jer im bude vruce,i oni su psi za istrcavanje i divljanje po dvoristu :D Ja imam dva psa u stanu mopsa i maltezera...tako da ti za stan predlazem te manje rase kao sto su :maltezer,malteska pudla,mops :D ,francuski buldog,.... :)
 
Prvo, nijedna od tri rase koje si nabrojala ne spada u gigantske-to bi ipak bile nemačke doge (za stan) i engleski hrtovi (za stan) kojima treba istrčavanje ali ne podnose hladnoću i odvojenost od vlasnika. Takođe i dobermani slabo podnose hladnoću jer nemaju podlaku, ili je imaju jako malo. Dok je moj mešanac pekinezera (sa malo krvi škotskog ovčara) bio savršeno opremljen za zimu-gusta dlaka između jastučića na šapama, debeo sloj podlake i debeo sloj pokrovne dlake) ali nije voleo da se odvaja od nas i kad je mogao da bira između kuće i dvorišta, uvek je birao-da bude sa nama, nebitno gde.
 
Svaki pas moze da zivi u stanu. Samo mu treba posvetiti dovoljno vremena i sve ce biti ok. Kad je u stanu je barem pored vlasnika. A ne kao sto ljudi drze psa u dvoristu u boxu od 2-3 metra kvadratna.
 
Svakog psa možeš držati u stanu e sad.... Zavisi od tvog tempa života i tempa tvojih ukućana.... Lovačke pse ne preporučujem nikom ko nema vremana da sa njima provodi dosta vremena u rekreaciji jer su po prirodi mnogo energični psi i treba tu energiju da potroše...
Ja imam westija, držim ga u stanu i oni su mi skroz ok kao rasa - preslatki su :D
 
Slazem se da svakog psa mozes drzati u stanu,ja sam imala labradora i rota ,bili su i u stanu i u dvoristu,sad imam sicusnu maltezerku,sa njom je malo lakse zbog mirisa i linjanja ,ali u vreme kad nam je ono "telence" zauzimalo pola dnevne sobe to nam nije smetalo. Veci pas trazi duze setnje, istrcavanja i malo vise angazovanja ali zadovoljstvo je veliko. Sa ovom mrvicom zaista nema skoro nikakvih obaveza,ali kad izadjemo u setnju svi se zaustavljaju i hteli bi da je diraju,to nam se sa vecim kucama nije desavalo,iako su bili kao bebe,uglavnom su nas obilazili u sirokom luku. :per:
 
ko kaze da je to cista tortura? kuci imam jos jednog psa, gomilu igracaka i lepo se izigra sa njim i uziva

to sto vi mislite da pas ako se svaki dan ne proseta 2 sata da ce da mu bude ne znam sta...a i nisam rekao da je tako stalno nego zbog obaveza se desi jednom u par nedelja da bude tako
 
Vidis to je ogranicenost. Setnja nije jedino sto treba psu. 100% nisi cuo kako se psi cuvaju...vezani za lanac od 2 metra. Sa druge strane moj pas je istreniran, isecen, skace 190cm u vis iz mesta. Ako ga ne setam onda se potrudim da mu pruzim dobar trening (da visi, cima se, skace) a to mogu i u stanu.

To sto vi sebi umirujete savest da ste dobri vlasnici time sto ste samo prosetali psa je vas problem. Ja sam posvecen svojim psima 100%, moji psi su uvek u treningu i zdravi su sto mi je najbitnije.

A ocigledno ne znas sta je pit bull pa mislis da ga samo treba setati. Da si ikada imao pita znao bi da pit nece da se mice od gazde ni 10 metara tako da ako hoces da prosetas pita treba da setas po 10km za sta nije dovoljno samo 2 sata...tako da kad imam vremena ja svoje pse setam po 5-6 sati dnevno (a to je mnogo cesce nego sto se desi da jednom do dva puta mesecno moraju da budu bez setnje 2 dana).
 
Nemam pita vec patuljastog pinca. Sa svojim ljubimcem ja ili klinac dnevno provedemo napolju u proseku 3.5-4 sata, jednom sedmicno prelazimo zajedno po 10km... To sto pita ponekad setas po 5-6 sati nije opravdanje sto ga ponekad ne setas maltene uopste. Po meni je 2 sata dnevno minimum.
 

Back
Top