pas ili macka

Un, ne znam za sta bih glasala. Imala sam dugo godina sijamca i bio je clan porodice, jako pametan i umiljat. Kada bih ponovo uzimala ljubimca, mislim da bih mozda uzela neko kuce, ali malo, tipa civava ili toj pudla. Tako da sam neodlucna sto se tice glasanja
 
Volim oboje... Ipak, vise macke ;) Mace su za ljude koji imaju malo prostora posvecenog za kucnog ljubima, za one koji vole manje ljubimce, koji su okruzeni stetocinama i koji zele da ljubimca vodu u svojim rukama, dok je pas za ljude koji zele da vise vremena provedu sa ljubimcem, znaci za malo usamljenije ljude. Pas zahteva vise prostora od macke.
 
ma pas... najumiljatija zhivotinja :D zlatni retriver naprimer.. dal ima ljepse i umiljatije? teskooo :D

Lepota je u oku posmatrača a o ukusima ne vredi raspravljati.
 

Prilozi

  • DSCN0262.jpg
    DSCN0262.jpg
    25,5 KB · Pregleda: 381
Do svoje 24 godine sam se druzila sa mackama ,a onda je kod mene doslo malo cupavo stvorenje i totalno me osvojilo .Posle tri godine dolazi zuto cupavo koje je nazalost preminulo .Nakon tri meseca dolazi mi Lora i shvatila sam da sam ja u stvari dog person .Premda sam i dalje u kontaktu sa mackama ,moji roditelji imaju dve .Verujem da onaj ko voli zivotinje u principu mu nije bitno ,ali vise nam lezi da budemo u svakodnevnom kontaktu sa odredjenom vrstom .
 
Zavisi


Ako sa ulice zelis da uzmes psa uzmi ali moras CESTO da ga vodis napolje(ako nemas dvoriste)

Macku sa ulice nikako ne dovodi u stan ili kucu

Ako se macka rodi u kuci ili nije zivela duze od npr 1 dana napolju,slobodno je drzi u stanu ili kuci ali je ne pustaj napolje,nece znati da se snadje,pogotovo ako je rasna.
 
Slazem se sa predhod nim postom ali nema nikakve veze dali je macka rasna ili ne , macka koja je rodjena u stanu je jako prestrasena kad je napolju zato cesto stradaju .

Moj glas ide psima , jer nikad nisam imao macku .
 

Back
Top