Partner mi je ...

Удобан, јашта...
Јао, морам да вам испричам.
Кад је госпођица имала 2, 3 године, дође код нас и легне преко тате...или на кратко код мене, па се опет пребаци код њега. И мени после неког времена стварно буде криво. Питам што не легнеш код мене, него стално код тате...мама, али ти ниси удобна :rotf:
Па јес, тата имао јастучиће, а мама кост и кожа...
:rotf:
deca su genijalci
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?

Моја искутва су везана за средовечну популацију (четрдесете и педесете године живота) и ту није случај да удобност, тј. комодитет анулира партнера или жељу да се има партнер. Пре се ради о жељи да се партнер прилагоди мојој удобности. Да буде ту кад ми треба, или да нестане кад нема више потребе за њим.
 
Удобан, јашта...
Јао, морам да вам испричам.
Кад је госпођица имала 2, 3 године, дође код нас и легне преко тате...или на кратко код мене, па се опет пребаци код њега. И мени после неког времена стварно буде криво. Питам што не легнеш код мене, него стално код тате...мама, али ти ниси удобна :rotf:
Па јес, тата имао јастучиће, а мама кост и кожа...
nosiš ispod srca 9 meseci i rodiš žensko dete,
dojiš. ne spavaš zbpg njega.
a ono--liči na oca :evil:
 
Ali imamo i sve veću ekipu razvedenih koji se više nikad ne bi upustili u brak. Ili vezu gde se živi pod istim krovom. Mislim da je zahvatilo sve generacije.

Ja se ne bih udavala ponovo, nema te sile.
Ne bih mogla da ponovim emociju koju imam sa mm, a sve drugo ne bi bilo to.
I lako je bilo udati se sa 22 godine, pa sazrevati, sticati navike u zajedničkom životu, prelaziti prepreke, tolerisati različitosti...
Gde sada, kada znam sve što znam, da se sa nekim uklapam i tolerišem. Jok.
 
Ne bukvalno retki.
Možda bi bilo preciznije da sam rekla, ako izuzmemo ljude koji su već u vezama, današnji samci se retko odlučuju na taj korak.
Sve se zakomplikuje. Do nailaska prave osobe. :) onda sve bude lako i jasno "kao beli dan."
Oni koji su bili u brakovima ili dugim vezama imaju iskustvo i baš zbog toga se teško odlučuju da ponove celu priču. Prvo koliko puta treba pokušati dok se ne nađe odgovarajuća osoba? To zahteva mnogo truda a u izvesnim godinama je potrebno i mnogo snage za tako nešto. Izgubi se volja da se pokreneš a onda shvatiš da ti i ne treba niko ukoliko imaš dovoljno svesti da svoj život osmisliš i učiniš ga sebi srećnim. O sreći neću da razglabam jer je to individualno.
 
Ovo je sasvim normalno, svako se na poslu na dnevnom nivou susreće sa milion nekih situacija, putuješ po svetu, rastrzan si, još ti na sve to treba neko ko će da ti poremeti to i još da ti periodično diže pritisak? Pa što će nama ovaj incident?
Možda i nisi za to , pa i ne pokušavaj.
Jer nećeš slupati jedan život (samo svoj) nego sa neuspehom ćeš slupati tri do četiri života. Jer ako bi se kasnije, posle dva deteta npr, setio da ti nisi tip za brak, ostade četiri života neispunjeno kako bi trebalo. Tvoj, njen i dečiji.

Ne pitaj me kako znam.
 
Ovo je sasvim normalno, svako se na poslu na dnevnom nivou susreće sa milion nekih situacija, putuješ po svetu, rastrzan si, još ti na sve to treba neko ko će da ti poremeti to i još da ti periodično diže pritisak? Pa što će nama ovaj incident?

Pride, jako bitna stvar je i to što ljudi danas koliko god da daju to se nešto uzima kao podrazumeva se. Jer svi su ribe i frajeri i onda koliko god sebe da daš neko će naći nešto da ti kaže, te ovo, te ono, ma... I onda kad prođeš par lobotomiranih, što ti to treba u životu...



Kako dođe do ovoga?
Само треба наћи праву особу, све остало је мучење. Да даје колико узима, да не мери све на кантар, да разуме твоју нервозу и тугу, да повуче ручну кад треба, да ужива са тобом у кафани, али и прженим јајима за ручак...е, онда је удобност.
 
Što žensko, može i muško. Ali ja sam baš jako želela da naš prvi sin liči na mm, i želja mi se ispunila. Imaju samo različitu boju očiju, inače lik, građu, način na koji hoda - kao preslikan.
Zato Sava kaže da voli što Dušan liči na mm, a on na mene, jer će naše likove uvek imati ispred očiju.
Ovde je trebalo da citiram vexy, ali iz nekog razloga nisam.
 
Možda i nisi za to , pa i ne pokušavaj.
Jer nećeš slupati jedan život (samo svoj) nego sa neuspehom ćeš slupati tri do četiri života. Jer ako bi se kasnije, posle dva deteta npr, setio da ti nisi tip za brak, ostade četiri života neispunjeno kako bi trebalo. Tvoj, njen i dečiji.

Ne pitaj me kako znam.

Mislim da ljudi nisu za i protiv po difoltu. Nisam ja protiv braka, samo trenutno ne vidim prednosti toga.

Ti si znala pre braka da će biti do kraja života i da neće biti neuspeha?

Само треба наћи праву особу, све остало је мучење. Да даје колико узима, да не мери све на кантар, да разуме твоју нервозу и тугу, да повуче ручну кад треба, да ужива са тобом у кафани, али и прженим јајима за ручак...е, онда је удобност.

Pa, mnogo igra uloga i prave osobe, to svakako. Samo, mislim da je mnogo drugačije vreme bilo kad ste vi tražili prave osobe i ovo danas.

Ako tako posmatraš kako onda ispravno da ti objasnim?!:think:
Evo meni majka kad dođe u posetu iz rodnog grada u Beograd to je za mene praznik.:konfete:
Isto tako sam našao neku sa kojom mnogo bolje kada je tu nego kad je na poslu...:lol:

Pa i majka ti dođe povremeno, ne živi ti tu, zato i pitam kako ti je mnogo udobnije kad živiš sa nekim nego sam?
 
Ne znaš nikad kako će da bude.
Ali svakako ne ulaziš u tu priču sa mislima da će se to raspasti, nego sa željom da traje.
Pri povratku kući sa posla treba da pređem prometnu ulicu. Da li da idem kući ? Ne znam kako će se odvijati taj prelazak ulice ? Možda me neko zgazi ? Možda i pređem ? Možda nešto treće ...
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?
Ljudi su umorni ugađanja drugima čak i u ljubavi.
 
Ne znaš nikad kako će da bude.
Ali svakako ne ulaziš u tu priču sa mislima da će se to raspasti, nego sa željom da traje.

Što se mene tiče ne mislim ja bilo šta, samo vidim šta se dešava okolo i svestan sam mogućnosti. Naročito pričam za nas mlađu ekipu, ulaziti u brak danas i pre 30 godina ne da nije isto, nego ni približno.

Odgovorno tvrdim da dobar broj roditelja da vidi šta im deca rade zapravo van kuće da bi dobili moždani udar.
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?
Mnogim mladim ljudima život prolazi bez neke prave ljubavi iz straha šta će biti ako ne bude išlo?
Moze se biti zajedno i imati udobnost ako si s pravom osobom,ako se razvijate u istom pravcu i ako si spreman na toleranciju.
Sebičnost i razmaženost je po mom mišljenju jedan od glavnih razloga što su mladi sami. Druga stvar su ljudi koji su u zrelim godinama i imaju brak iza sebe. Nekako mi se cini da se oni lakše odlučuju na nove veze jer znaju šta tu mogu dobiti od mladih koji se jednostavno plaše.
 
Моја искутва су везана за средовечну популацију (четрдесете и педесете године живота) и ту није случај да удобност, тј. комодитет анулира партнера или жељу да се има партнер. Пре се ради о жељи да се партнер прилагоди мојој удобности. Да буде ту кад ми треба, или да нестане кад нема више потребе за њим.
act vanishing GIF
 
Normalno da nove generacije zele da zadrze sve svoje i nista da ne daju kad ih vaspitavate da budu autisticni zavisnici od smartfona bez razvijene empatije
Ucite decu empatiji i isterajte ih iz kuce da se igraju sa drugom decom, pa nam nece izrastati u ovakve samozive autiste kojima je i ljubavna veza preveliki napor za njihov samozivi umisljeni svet

Masovno ces sada cuti od mladih generacija ovo sto si napisala u uvodnom postu, meni se istinski gade ti mladi ljudi koji hodaju sada planetom potpuno otudjeni od sveta oko njih
ma ne, bas bi se suprotno moglo reci za mladje generacije :D moja deca su 20 i 22 godinice, svi su u nekim vezama, vezicama a par njih i cerkine generacije vec srecno udato/ozenjeno :D
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?
Partner mi je mir
Neko koga kad zagrlim sve se utisa oko mene i u meni
 
Ja se ne bih udavala ponovo, nema te sile.
Ne bih mogla da ponovim emociju koju imam sa mm, a sve drugo ne bi bilo to.
I lako je bilo udati se sa 22 godine, pa sazrevati, sticati navike u zajedničkom životu, prelaziti prepreke, tolerisati različitosti...
Gde sada, kada znam sve što znam, da se sa nekim uklapam i tolerišem. Jok.
I ja sam mislila
Da cu biti sama i da nisam sposobna
A eto sad smo vec godinu i tri meseca zajedno
I ne prodje dan a da se ne cujemo ili ne vidimo
Ja na poslu juce nocna
On mi salje ujutru u pet sta je sanjao 😂
Volim te nase razgovore
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?
Danas svi zele da zive kako im odgovara a ne kako je neko rekao da treba sto je veoma dobra stvar.
 

Back
Top