Parkinsonova bolest

Развој је индивидуалан, а деменција је обавезан саставни део Паркинсона.
Исхрана на води не може да шкоди.
Само редовно код неуролога и кад добије терапију нек' се придржава.
hvala ti sofija
boldovanog sam se i bojala.nadam se da ce to doci sto kasnije
 
Poštovani prijatelji !
Moja majka ima 74 godine i imala je upalu pluća i visoku temperaturu 39 sa 9 , posle lekarskih intervencija i silnih injekcija sve je sanirano ali sada se dešava da nemože na noge da stane i nemože sama da se hrani . Posle vraćanje temperature na normalu i velike upale pluća rekli su nam da je normalno kod starijih ljudi posle takvog stanja da se izgube izvesne funkcije pa samim tim i funkcije kretanja ali da će se posle dve do tri nedelje sve to normalno i postepeno vraćati u normalu ali od tada je prošlo više od mesec dana . Da kažem da je upočetku majka uz našu pomoć kretala se i stajala na noge , međutim sada više nemože niti jedan korak da napravi a kamo li da pređe jedan stepenik na putu do WC-a . Kada je postavimo za sto da obeduje sama nemože ni da pogodi tanjir sa klopom a kamoli da sama stavi nešto od toga sebi u usta i krivi se na stolici a glava stremi ka tanjiru . Interesuje me da li je to jedan od simptoma Parkinsonove bolesti i ako jeste kome treba da se obratimo za dalje korake lešenja i da li je ta bolest opasna po život ? Veoma malo sam upoznat sa tom bolešću . Koliko mi je poznato Muhamed Ali pati od te bolesti i još uvek je Bogu hvala živ ! Hvala svima unapred na odgovoru
 
Poštovani prijatelji !
Moja majka ima 74 godine i imala je upalu pluća i visoku temperaturu 39 sa 9 , posle lekarskih intervencija i silnih injekcija sve je sanirano ali sada se dešava da nemože na noge da stane i nemože sama da se hrani . Posle vraćanje temperature na normalu i velike upale pluća rekli su nam da je normalno kod starijih ljudi posle takvog stanja da se izgube izvesne funkcije pa samim tim i funkcije kretanja ali da će se posle dve do tri nedelje sve to normalno i postepeno vraćati u normalu ali od tada je prošlo više od mesec dana . Da kažem da je upočetku majka uz našu pomoć kretala se i stajala na noge , međutim sada više nemože niti jedan korak da napravi a kamo li da pređe jedan stepenik na putu do WC-a . Kada je postavimo za sto da obeduje sama nemože ni da pogodi tanjir sa klopom a kamoli da sama stavi nešto od toga sebi u usta i krivi se na stolici a glava stremi ka tanjiru . Interesuje me da li je to jedan od simptoma Parkinsonove bolesti i ako jeste kome treba da se obratimo za dalje korake lešenja i da li je ta bolest opasna po život ? Veoma malo sam upoznat sa tom bolešću . Koliko mi je poznato Muhamed Ali pati od te bolesti i još uvek je Bogu hvala živ ! Hvala svima unapred na odgovoru

Otežano kretanje, teškoće pri obavljanju finih pokreta idu u prilog Parkinsonovoj bolesti ali bez procene neurologa ne može se ništa pouzdano tvrditi.
Bolest ugrožava utoliko što oboleli ne mogu da vode samostalan život.
 
Poštovani prijatelji !
Moja majka ima 74 godine i imala je upalu pluća i visoku temperaturu 39 sa 9 , posle lekarskih intervencija i silnih injekcija sve je sanirano ali sada se dešava da nemože na noge da stane i nemože sama da se hrani . Posle vraćanje temperature na normalu i velike upale pluća rekli su nam da je normalno kod starijih ljudi posle takvog stanja da se izgube izvesne funkcije pa samim tim i funkcije kretanja ali da će se posle dve do tri nedelje sve to normalno i postepeno vraćati u normalu ali od tada je prošlo više od mesec dana . Da kažem da je upočetku majka uz našu pomoć kretala se i stajala na noge , međutim sada više nemože niti jedan korak da napravi a kamo li da pređe jedan stepenik na putu do WC-a . Kada je postavimo za sto da obeduje sama nemože ni da pogodi tanjir sa klopom a kamoli da sama stavi nešto od toga sebi u usta i krivi se na stolici a glava stremi ka tanjiru . Interesuje me da li je to jedan od simptoma Parkinsonove bolesti i ako jeste kome treba da se obratimo za dalje korake lešenja i da li je ta bolest opasna po život ? Veoma malo sam upoznat sa tom bolešću . Koliko mi je poznato Muhamed Ali pati od te bolesti i još uvek je Bogu hvala živ ! Hvala svima unapred na odgovoru
Какво је било мајчино здравствено стање пре тог побољевања?
За неког је 74 године пуно, а неко је у тим годинама и даље веома виталан.
Не развија се Паркинсон тако акутно.
 
zelim samo da vam kazem da je moja mama sa terapijom koju joj je dao lekar poboljsala zivot maksimalno
kao da joj je ugradjen propeler
brze hoda,nema drhtanja ruku,lakse se pokrece,brzo pliva
kao devojka je :heart:
koliko ce to trajati ne znam,ali za sada je super
 
zelim samo da vam kazem da je moja mama sa terapijom koju joj je dao lekar poboljsala zivot maksimalno
kao da joj je ugradjen propeler
brze hoda,nema drhtanja ruku,lakse se pokrece,brzo pliva
kao devojka je :heart:
koliko ce to trajati ne znam,ali za sada je super




Moj suprug ima Parkinsonovu bolest .Procitala sam vas komentar pa me interesuje koje lekove uzima imajuci u vidu da je doslo do poboljsanja,sto u ovom slucaju mnogo znaci,makar i privremeno.
 
Dobro zdravlje svima. Čoveka muka natera na sve pa tako i mene da počnem da se detaljno informišem o ovoj bolesti. naime meni draga osoba ima neke simptome ove bolesti ali još ništa nije ustanovljeno. Pre 3-4 godine je imala probleme sa usporenošću, slabom pokretljivošću, malaksavosti, drhtavicom i ukočenosti mišića stim što se počela gojiti. Posle toga se stabilizovala i jedno 2-3 godine nije bilo nikakvih problema da bi se pre jedno 7 meseci desilo da ima drhtavicu i to je trajalo par dana išla je na infuzije i to je sve prošlo. Ovih dana opet ti problemi se dešavaju po nekoliko sati dnevno.Da li postoji mogućnost da je nešto drugo u pitanju ili je to PB? Hvala.
 
Moj tata boluje od parkinsona. samo mu se ruka trese a inace je nepokretan. trudim se da mu ne dajem mnogo lekova da ga ne trujem.star je covek pa mu i ne treba ne znam kakvo izlecenje jer to nije progresovalo. ali sam videla jednog deku kome je otislo i na noge.ne znam gde se on uputio taj dan al kad su pocele da mu se tresu noge... uzas... nije mogao do kuce. to je povezano i sa demencijom koju moj tata ima.strasno. on koristi pl merz i madopar
 

Back
Top