parapsihologija

E ovako... Ja licno nikada nisam video duha,ali moja najbolja drugarica je imala iskustvo sa jednim... Pa reko da ispricam da vidim sta vi mislite o tome..
Bilo je oko 23h legla je da spava, ali nikako nije mogla da zaspi.... Pocela je da je hvata neka jeza... oko 1h uvece kada je otvorila oci videla je pored kreveta bledog lika u invalidskim kolicima kako joj polako prilazi (starij covek 60-70godina).... Znaci prepala se na smrt,ukocila,izgubila glas tako da nije mogla da probudi sestru pored koje je spavala .... posle par sekundi kad joj je prisao uhvatio je za ruku a njegova ruka je bila strasno hladna ... Uspela je nekako da se sabere zatvori oci i izgovori molitvu u sebi..i kada je otvorila oci i dalje je bio tu! To je uradila jos jednom i kada je otvorila oci i dalje je bio tu i treci put kada je izgovorila molitvu i otvorila oci nestao je... znaci narednih mesec - dva je imala takve traume....Bila je u zescem tripu. Za najmanji zvuk bi se trzala i td.
posle godinu dana ili ne znam tacno koliko saznala je od komsinice da je u njenoj kuci pre ziveo lik koji je bio u invalidskim kolicima i da je imao sina koji ga je stalno maltretirao.

I sada ce neko reci: "Ma daj bre mora da je sanjala!".A objasni onda kako je posle par meseci nasla ista ta invalidska kolica na tavanu! I ja sam imao nocne more ali se nisam od njih imao traume :P

To nije jednina cudna stvar koja joj se dogodila... Ona kao da je magnet za takve stvari... Ja se sa njom druzim mozda godinu dana i jos ni jednom me nije lagala za nesto,zasto bi za ovo... Da nismo tako ekstra prijatelji verovatno mi ne bi ni ispricala jer bi pomislio da je luda :P

Da ispiricam jos ovo pa da ne smaram vise :)
Preksinoc je sanjala kako sam bio kod nje i krenuo kuci oko 24h(sto se i desilo iste noci) i da me je nesto ubilo :P... a ja kako sam se probudio krene da mi curi krv iz nosa ,nece da prestane :O.... i sinoc me je isto sanjala (sanjala je da smo bili na bazenu, ovog puta me nista nije ubilo :) ali opet kad sam se probudio curela mi je krv iz nosa!... Mozda je slucajnost.. ali kolika je sansa da mi curi krv iz nosa cim se probudim bas posle noci kad me je ona sanjala i to dva puta za redom :P...Bas me zanima da li ce i sutra da se desi isto :)

Nadam se da sam vas posteno smorio :)
jer ima neko neku predpostavku sta je taj duh hteo od nje?
 
mene izuzetno interesuje ovaj pojam parapsihologija. volela bih da ga proucavam sto vise. citala sam par prica pojedinih. moja iskustva nisu bas zastrasujuca i ne znam da li su stvarna, ali ponekad kad legnem da spavam cujem kao da neko prelazi prag kod mojih vrata. jednom se tacno ispred moje glave cuo korak i to vrlo jak, kao da je neko udario nogom o pod.

takodje, mojoj drugarici isto se desavaju ovakve pojave, samo sto su kod nje malo ociglednije. bas mi je pokazala snimak pre neki dan. snimila je kako, odjednom, daljinski krene da se pomera na stolu i vidi se njena ruka kako ga zaustavlja da ne padne. sto je bio malo klizav ali je ravna povrsina nije kriv. tako je bilo i sa casom kad je sipala sok. casa se pomerala,
 
Desilo mi se puno puta kad neka masina ne radi da je ja popravim dodirom. Evo ovake jednom sam na kompjuteru instaliro neku igricu i moj otac pokusavo mozda 10-20 puta da upali nista, ja sjednem udjem i radi. Isto tako jednom Lap Top nije radio ja sam pokuso i upalio. Sad sta je to neznam.
 

Back
Top