Pakovanje voca

yugogayu

Obećava
Poruka
59
Interesuje me da li neko zna nesto o pakovanju voca. Tacnije, radi se o malinama. Moj otac ima svoj malinar i ja razmisljam o plasmanu pakovanog smrznutog voca. Da li neko zna da li je potrebna neka posebna dozvola za to i koliko bi kostala oprema.
 
Interesuje me da li neko zna nesto o pakovanju voca. Tacnije, radi se o malinama. Moj otac ima svoj malinar i ja razmisljam o plasmanu pakovanog smrznutog voca. Da li neko zna da li je potrebna neka posebna dozvola za to i koliko bi kostala oprema.

Mogao bi biti interesantan posao.

Prvo ispitaj trziste GDE zelis da izvozis, da li postoji traznja i kolika je cena smrznute maline.

Proveri da li ti se vise isplati parviti pulpu ili izvoziti zamrznuto voce.

Vodi racuna da je na zapadu gotovo sve JEFTINIJE nego u Srbiji.

Proveri.
 
Drze monopol veleprodaje tako da ce ti otkupna cena biti jedna (ZATO JE U SRBIJI SVE SKUPO U MALOPRODAJI A JEFTINO U NABAVCI), ali mogla bi da ti razvozis po radnjema i veleprodajama, srbija ti je najbolja za plasman, u drugim zemljama ti je sve genetski i hemijom unisteno + obezbedjena prodaja, zato je i jeftino, sigurno je mnogostruko ispativije od prodaje svezis. Treba ti iskusan menadjer, ovi sto su vec radili i nuduli po radnjama, das mu procenat, postuj velike kupce oni su ti najbitniji, Pazi na naplatu, pazi kome dajes, sve na menice, ili kes, Za pakovanje neznam, treba ti hladnjaca, mozes i prikolicu za kamion, veliku, polovnu, odradis na 220 w, i netreba ti dozvola ni objekat. Pakoivanje znaj da ti prodaje prizvod, pogledaj malo po rafovima sta je najlepse zapakovano, za samolepljive etikete, ako ti trebaju javi mi na pp. Za pakovanje ti treba posebna dozvola, i idealni uslovi, ali ovo je srbija tako da i nemora u odredjenim uslovima, to je i najveca investicija. Lepo pitas poresko, telefonom sta ti treba, ili neka te upute, gnjavi ih kao da otvaras neznam sta. Masina za pakovanje- zavisi kako zelis da ih pakujes, prostorija u plocicama, za visinu pafona nezelim da te plasim, ali ovo je srbija:per:,
Nego zasto neokrenes opstinu Jagodine, predtavis problem,(kao da si jagodinka, otkud oni zanju, ili kazes sve istinu ali da hoces u Jagodini da otvoris) pitas, kazes da bi htela da ulozis u poljoprivrednu proizvodnju, mislim da palma uvek za takve ima resenje.
Lepa ideja, zelim ti srecu, :ok::bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top