Padobranci sveta ujedinite se !

troll-1.gif


Vise informacija o korisniku Don't touch prekidach! ovde.
 
Kakvo je smaranje postao ovaj forum!!!!!!

Jel neko jos ovde prica o temama vezanim za padobranstvo????? :dontunderstand:

Imam osecaj kao da sam uleteo na skolski odmor 3. razreda osnovne skole :dash:


Ja se odjavljujem sa ovog foruma, kao i mnogi drugi koji nemaju zivaca da citaju GLUPOSTI koje se ovde pisu.......ni off topic ne bi podneo ovo.....

Bravo majstori :klap: :worth:

:bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye:
 
Mišel Furnije (64), penzionisani pukovnik francuske vojske, planirao je juče da izvede skok sa „ivice svemira“ - visine od 40 kilometara. Furnije je morao da odloži istorijski skok za utorak u ponoć zbog jakih vetrova i oblaka koji su ometali let njegovog balona sa helijumskim pogonom. Ukoliko uspe da poleti i izvede skok, uspeće da obori četiri svetska rekorda: za skok sa najveće visine, za najbrži i najduži slobodni pad i najveću visinu na koju se čovek popeo u balonu punjenim helijumom.

Furnijeu će za uspon iz gradića Nort Betlford do najviših slojeva stratosfere po planu biti potrebna puna dva sata, dok će mu za silazak u kanadsku preriju provincije Saskečevan po proračunima trebati svega 15 minuta, od čega bi većinu proveo u bestežinskom stanju. Da bi imao šanse da preživi pad u ambis dubok 40 kilometara, brzinom od 1.500 kilometara na čas, koja je za trećinu veća od brzine zvuka, Furnije će nositi specijalno odelo koje štiti njegovo telo od visokog pritiska i temperature od minus 100 stepeni Celzijusa. Planirano je da on otvori padobran kada se nađe šest kilometara iznad zemlje.

„Ovaj projekat je vrhunski naučni i ljudski izazov. On je moja beba, moj san“, kazao je juče Furnije, koji je u vojsci imao 86.000 skokova padobranom, čak i sa visine od 12 kilometara.

Furnije već dve decenije sprema svoj poduhvat i u njega je uložio svu svoju imovinu, a uz pomoć sponzora do sada je na njega potrošio 20 miliona dolara.

Uz avanturistički raspoloženog penzionera-padobranca juče je bio i Klod-Žan Arel, predsednik kompanije „Velike ekskurzije“ koja pomaže ostvarenje Furnijeovog sna.

izvor Blic online:http://www.blic.co.yu/svet.php?id=43183

P.S Samo nema sanse da ima toliko skokova
 

Back
Top