Otvaranje pekare

JekaDiskoteka

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svima, nadam se da ovo moje pitanje odgovara ovoj temi.
Naime, zelim da otvorim pekaru, ali ne klasicnu, vec bih prodavala sve domace, sa akcentom na krofnama. Trenutno radim od kuce i samo vrsim dostavu. Imam masine koje mi trebaju, samo ne znam sta mi sve treba da zapravo otvorim.
Niko ne zna da mi kaze sta je potrebno od papirologije, kako uopste da zapocnem proces?
Ako neko ima iskustva u ovome molim vas da podelite.
 
Pozdrav svima, nadam se da ovo moje pitanje odgovara ovoj temi.
Naime, zelim da otvorim pekaru, ali ne klasicnu, vec bih prodavala sve domace, sa akcentom na krofnama. Trenutno radim od kuce i samo vrsim dostavu. Imam masine koje mi trebaju, samo ne znam sta mi sve treba da zapravo otvorim.
Niko ne zna da mi kaze sta je potrebno od papirologije, kako uopste da zapocnem proces?
Ako neko ima iskustva u ovome molim vas da podelite.

Јеси ли размишљала да ангажујеш књиговођу?

Књиговођа ће ти, ионако, бити потребан кад је отвориш. А може да ти одради и део око регистрације предузетничке радње.
 
Pozdrav svima, nadam se da ovo moje pitanje odgovara ovoj temi.
Naime, zelim da otvorim pekaru, ali ne klasicnu, vec bih prodavala sve domace, sa akcentom na krofnama. Trenutno radim od kuce i samo vrsim dostavu. Imam masine koje mi trebaju, samo ne znam sta mi sve treba da zapravo otvorim.
Niko ne zna da mi kaze sta je potrebno od papirologije, kako uopste da zapocnem proces?
Ako neko ima iskustva u ovome molim vas da podelite.

prvo ti treba biznis plan
a onda lokal .. nek bude prometno mesto.. možda pored neke škole
za dokumenta moraš da ideš u opštinu valjda..oni ti kažu šta sve treba
sretno :)
 
Јесте...уђи у општину и покуцај на прва врата.

Само чекају случајног пролазника са личним проблемима, да му решавају приватне папиролошке заврзламе.
 
Јесте...уђи у општину и покуцај на прва врата.

Само чекају случајног пролазника са личним проблемима, да му решавају приватне папиролошке заврзламе.
Sta onda rade po opstinama, nista?
Cemu sluze ti opstinari?
 
Sta onda rade po opstinama, nista?
Cemu sluze ti opstinari?
Очекујеш од рандом општинара да дели административне и књиговодствене савете рандом предузетницима?

Не знам шта раде, али то сигурно не раде.

Воде матичне књиге рођених, венчаних, умрлих, бирачки списак, дечје додатке....и сл...откуд знам.

Али се у посао књиговођа не петљају. Нема смисла 'леба да им узимају.
 
Јеси ли размишљала да ангажујеш књиговођу?

Књиговођа ће ти, ионако, бити потребан кад је отвориш. А може да ти одради и део око регистрације предузетничке радње.
Bila sam kod knjigovodje koji radi za poznate pekare u gradu, ali mi je ona rekla da ona ne zna nista konkretno sem da mi pomogne da otvorim firmu, dala mi je broj delatnosti i rekla da odem u opstinu da otvorim firmu i to je to. Ne znam za detalje koga bih pitala ako ona ne zna
 
Pozdrav svima, nadam se da ovo moje pitanje odgovara ovoj temi.
Naime, zelim da otvorim pekaru, ali ne klasicnu, vec bih prodavala sve domace, sa akcentom na krofnama. Trenutno radim od kuce i samo vrsim dostavu. Imam masine koje mi trebaju, samo ne znam sta mi sve treba da zapravo otvorim.
Niko ne zna da mi kaze sta je potrebno od papirologije, kako uopste da zapocnem proces?
Ako neko ima iskustva u ovome molim vas da podelite.
:bravo: Svi sa foruma dolazimo kod tebe na burek!
 
Bila sam kod knjigovodje koji radi za poznate pekare u gradu, ali mi je ona rekla da ona ne zna nista konkretno sem da mi pomogne da otvorim firmu, dala mi je broj delatnosti i rekla da odem u opstinu da otvorim firmu i to je to. Ne znam za detalje koga bih pitala ako ona ne zna
Фирму отвараш у Агенцији за привредне регистре.

Можда у твом месту је АПР шалтер у општини.
 
Bila sam kod knjigovodje koji radi za poznate pekare u gradu, ali mi je ona rekla da ona ne zna nista konkretno sem da mi pomogne da otvorim firmu, dala mi je broj delatnosti i rekla da odem u opstinu da otvorim firmu i to je to. Ne znam za detalje koga bih pitala ako ona ne zna
To.
I razne inspekcije. Baviš se ipak hranom.


Otvoriš firmu pa će ti sve redom stići.
Od poreskog broja pa na dalje...

Lokaciju nemoj onu koju svi izbegavaju.
Nebitno dal je dovoljno dobra.
Krofne imaš konkurenciju, koji grad/mesto?
Koliko sam primetio kod nas ljudi nisu nešto veoma zainteresovani za nedomaće krofne. Čim ih prodaješ u pekari one gube efekat domaćinske krofne makar bio potpuno isti proizvod...


Najbitnija je ljubaznost, i naravno proizvod.
Zašto ne samo dostava?
 
Meni je to malo neozbiljno da knjigovodja ne zna šta treba od papira.
Ako iznajmljuješ lokal verovatno je tu sredjeno
što se tiče sanitarne inspekcije. Tu ima sto pravila gde šta treba da stoji i šta sve moraš da imaš.
Ali postoje standardi u vezi hrane. Kako se čuva, na kojoj temperaturi i slično (Hasap)
 
To.
I razne inspekcije. Baviš se ipak hranom.


Otvoriš firmu pa će ti sve redom stići.
Od poreskog broja pa na dalje...

Lokaciju nemoj onu koju svi izbegavaju.
Nebitno dal je dovoljno dobra.
Krofne imaš konkurenciju, koji grad/mesto?
Koliko sam primetio kod nas ljudi nisu nešto veoma zainteresovani za nedomaće krofne. Čim ih prodaješ u pekari one gube efekat domaćinske krofne makar bio potpuno isti proizvod...


Najbitnija je ljubaznost, i naravno proizvod.
Zašto ne samo dostava?
Moguce da si u pravu to za domace, ali mislim da bi bolje islo kada bi mogli da udju i pogledaju sve sto ima, ovako mogu da vide samo sa letka ili sliku na netu. Takodje bih mogla da imam vise opcija sto se punjenja tice i sve lepo izlozim da privucem ljude s ulice. A i mnogo ljudi pita gde se nalazim pa odustanu jer nemam lokal gde mogu da dodju. Indjija je u pitanju, nemam konkurenciju sem pravih pekara i mini krofni, a prave pekare ili nemaju uopste ili imaju lose krofne.
Kako mislis lokacija koju svi izbegavaju?
 
Što ne probaš prvo saradnju sa nekim već poznatim pekarama? (Neki će ti reći da im nije u interesu da imaju dobre krofne, neki da može ali ovo i ovo su uslovi, a neki probali smo već i ljudi biraju burek pa su siti za krofne, krofne su više za katering će ti reći kod nas,ili mekike još i prođu)
Uzeće ti polovinu zarade ali polovinu ćeš ostvariti i sama.
Saznaćeš koliko zaista ima smisla otvarati svoju pekaricu. I vrv ostvariti dodatne prodaje

A i u ovom slučaju širiš dostavu, a ne menjaš mnogo trenutni sistem, ali svakako moraš postati više od fizičkog lica...

Najbolje je verovatno pravno lice sa paušalnim poreskim obavezama.
Ali to se raspitaj kod knjigovođa.

Pa ono deluje kao dobar lokal ali stalno menja vlasnike i nema prođu kod mušterija...
Takav lokal nije odskočna daska za neki bolji.

Snaći ćeš se. Snalaziš se i freelenserski.
Nemoj samo da čuju poreznici...
Danas naplaćuju i za ono što nemaju osnova, za tvoj rad i proizvod itekako imaju. Koristiš njihovo tržište.

Filovanje, kakve ideje imaš za punjenje da do sada nisi? I kakva imaš trenutno?
 
Pozdrav svima, nadam se da ovo moje pitanje odgovara ovoj temi.
Naime, zelim da otvorim pekaru, ali ne klasicnu, vec bih prodavala sve domace, sa akcentom na krofnama. Trenutno radim od kuce i samo vrsim dostavu. Imam masine koje mi trebaju, samo ne znam sta mi sve treba da zapravo otvorim.
Niko ne zna da mi kaze sta je potrebno od papirologije, kako uopste da zapocnem proces?
Ako neko ima iskustva u ovome molim vas da podelite.

Apsolutno niko vise nigde ne pravi 'prazne' krofne. Sve su sa nekim dzemom, cokoladom, nekim eurokrem/nutela punjenjem, prelivima, strasom i sta sve ne.

Ali PRAZNE NE POSTOJE. Zasto ? Nemam pojma. Nesto se pokvarilo.

Na stranu da ni te 'krofne' vise nisu krofne - vise lice na neki krofna-kolac(a'la swiss roll) pa verovatno sa tim dzemom i prelivima hoce da sakriju da vise nisu ono sto bi trebalo da budu.

Bice da bolje nikad nisu ni videli ni jeli.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.Upravo smo u toku otvaranja slicnog između pekare i fast food.Mekike,komplet lepinje, pancerote cemo prodavati.Prvo smo iznajmili lokal za koji vec plaćamo kiriju, treba srediti lokal, nabaviti mašine, inox radne stolove itd, rešiti ventilaciju i odvod mirisa, reklamni materijal za kiosk, treba da se nazove agencija za bezbednost na radu koji kreće od 200 evra plus pdv pa nadalje.....tek smo na početku....ima još dosta stvari koje nisam naveo ali ću pisati u hodu.
 

Back
Top