ОТКОПАНА 161 ЖРТВА "ОЛУЈЕ" !!!

eremita:
А шта ти сада ово значи, молим те??? Шта имамо да будемо ДОБРИ са било ким да би се ПОКРЕНУО ПОСТУПАК ЗА КАЖЊАВАЊЕ ЗЛОЧИНАЦА те добро познате геноцидне квази-државе. Какве то везе има? Зар нису битне ЧИЊЕНИЦЕ, Јомини ?
Нама такав "свет" заиста није потребан.
Trebali smo oduvek biti ''dobri'' prema velikim silama da bi nas ponekad i branili i stali na našu stranu.
 
eremita:
Ма хајде, молим те. Овакво твоје размишљање је, благо речено, СКАНДАЛОЗНО! :evil: Ти оваквим ставом НЕГИРАШ БИЛО КАКВА ЉУДСКА ПРАВА ЗА СРБЕ !!!!!!!
Ne negiram ja ništa. Tvrdim da treba pametnije igrati i koristiti malo više glavu u bilo kojoj vrsti kontakta sa jačima.
 
viva las vegasos:
privatna imovina je NEOTUĐIVA...to je kao 1X1...administracija je veliki problem i kod nas i kod Vas...zamisli kada bih ti ja sada poceo pisati kakve sam imao "pritiske" za svoju ZEMLJU(svoga oca)...i nisam je prodao... i nisam je zamijenio.. i nikad necu....otimanje ili pljacka na nacionalnoj osnovi...koliko je Hrvata bas iz tog sela dolazilo u Baranju i Istocni dio pokupiti ljetinu...bili su mobilizirani...morali su... ucijena je bila velika...i ne zamjeram im...pravde nema..taj Srbin je ipak dosao u svoju kucu da li je dobio obnovu.. ili ne ja neznam ..ali ima pravo na nju..sad opet...pitanje a kad ce je dobiti.. ako nije....pa dobit ce je sigurno...ima na to pravo kao gradjanin R.H.

u Dalju su se 90 % srba vratili bez ikakvih problema...svu su imovinu ponovno dobili nazad...a znas i sam sta je u Dalju bilo...
 
viva las vegasos:
..osobno bio tamo 1.8.....samo oni nisu nikad niti otisli od tamo pa se nisu niti vracali...

pa nisu svi otisli...ali jedan dio jeste..koliko ja znam...barem mi je tako pricao tetak..on je iz Aljmasa...spasio je cak jednom od njih zivot ...a to je onda opet spasilo njemu zivot...ma ludnica..nije se znalo tko pije a tko placa...i eto opet zive zajedno...moja je tetka aktivna u folklornom drustvu aljmasa i stalno saraduju sa srpskim folklorom iz dalja kao da nista nije bilo...rekla mi je da je zrak malo debel bio na pocetku i da nisu znali sta da kazu jedni drugima ali sada je opet sve ok...manje vise suraduju poslovno a inace se ignoriraju...i svi se pitaju..i jedna i druga strana..zasto je to sve moralo biti i sta im je to donijelo...neznam da li ce ikada naci odgovor na to pitanje... :roll:
 
otkacena slavonka:
pa nisu svi otisli...ali jedan dio jeste..koliko ja znam...barem mi je tako pricao tetak..on je iz Aljmasa...spasio je cak jednom od njih zivot ...a to je onda opet spasilo njemu zivot...ma ludnica..nije se znalo tko pije a tko placa...i eto opet zive zajedno...moja je tetka aktivna u folklornom drustvu aljmasa i stalno saraduju sa srpskim folklorom iz dalja kao da nista nije bilo...rekla mi je da je zrak malo debel bio na pocetku i da nisu znali sta da kazu jedni drugima ali sada je opet sve ok...manje vise suraduju poslovno a inace se ignoriraju...i svi se pitaju..i jedna i druga strana..zasto je to sve moralo biti i sta im je to donijelo...neznam da li ce ikada naci odgovor na to pitanje... :roll:
....moj zadnji podatak je da se "tulipani"..nesto bune u svezi Dolja....kao ovi im nesto uskratili neku lovu..za folklor ne znam..ako je tako lijepo je...treba oprostiti..
 
viva las vegasos:
....moj zadnji podatak je da se "tulipani"..nesto bune u svezi Dolja....kao ovi im nesto uskratili neku lovu..za folklor ne znam..ako je tako lijepo je...treba oprostiti..

Ma ti sve nesto lepo pises, ali meni ne odgovaras za Slankamen...licno znam tamo ljude i to od rodjenja...kazi ko je proteran, da sama priupitam, pa cu za par dana postaviti ovde sve sa imenima i prezimenima..???
 
jomini:
Da. Upravo tako! Da ne zaebavaju radikali, a i ovi drugi, neko bi i stao na našu stranu. Ovako, boli ih briga.
A, kako to, zivota ti zaebavaju Radikali koji se u Srbiji OPOZICIJIA?!
Pa, sto ih ne boli briga zbog "demokrata" kad im daju toliku (po)DRSKU i kad su prijatelji?!
Da li se namerno prenebregava cinjenica da oni ustvari ne brenuju "demokrate" ni koliko crno pod noktom, ali im "lade onako virutelno, dok ne dobiju sta zele, a onda ce ih sutnuti kao svaku isluzenu i iscedjenu krpu?!
Ja mislim da je ovo poslednje u pitanju, a ti, kako hoces!
 
To sa Hrvatskom I zrtvama "Oluje", nema veze sa radikalima. Dokumentacioni centar Veritas, radi nekih petnaest godina. Tamo su spiskovi nestalih, ubijenih...Nekoliko puta je provaljivano u njihove prostorije, podmetani su i pozari. Sad je Savo Strbac optuzen za genocid, i covek uopste nije sokiran, jer zna s kim ima posla i koliko je tesko kad strana koja je izgubila rat, pokusava da dokaze postojanje ratnog zlocina. Istoriju pisu pobednici. Srbi to, ovaj put nisu.
 

Back
Top