Osvezivaci prostorija

Ne znam vise sta nemamo po kuci od te sasave hemije,.
Молимо вас: све што пише у овом тексту схватите СМРТНО ОЗБИЉНО! Домаће тржиште преплавили су парфеми, креме, шминка и средства за чишћење, прање, полирање и одржавање




Домаће тржиште преплавили су парфеми, креме, шминка и средства за чишћење, прање, полирање и одржавање домаћинства – пуни потенцијално канцерогених материја! Према најновијим тврдњама канадских научника, хемикалије из ових производа узрокују чак 90 одсто канцера код људи! Зато и не треба да чуди податак да у Србији од рака у сваком тренутку болује 120.000 особа, да сваке године оболи 32.000, а умре 20.000 људи! Милан Ђурић из Центра за развој еколошке свести за Курир каже да су истраживања Интернационалне агенције за истраживање рака и Европске агенције за хемикалије алармантна и да су многе земље почеле да раде на забрани огромног броја супстанци за које је утврђено да изазивају канцер.

- На 80 одсто кућних хемикалија не пише које токсичне хемикалије садрже, под изговором да је „формула тајна“! Корпорације објављују податке о само један одсто отрова које стављају у производе – тврди Ђурић и додаје да је истраживање које је трајало 15 година потврдило да жене које раде у домаћинству оболевају од рака 54 одсто чешће од осталих! Узрок је – директна изложеност кућним хемикалијама.

- Многи познати произвођачи су одбили да доставе спецификације са садржајем хемикалија, неки су потврдили присуство у својим производима и обавезали се да ће их у неком року уклонити, док неки једноставно одбијају да их уклоне док се не промени закон – објашњава Ђурић.

Ово може бити кобно!

Кућни хемијски производи који најчешће садрже канцерогене хемикалије, репродуктивне и нервне отрове:

Избељивачи флека

Одмашћивачи

Средства за чишћењеподова

Хемија за прање прозора

Прашак таблета за машину за прање судова

Средства за чишћење тепиха

Детерџенти

Чистачи WC шоља и таблете за WC

Мирисни освеживачи ваздуха

Дезодоранси

Инсектициди

Средства за полирање са ознаком „антибактеријски“

Пасте за обућу

Исеците ово упутство и носите га са собом кад кренете у куповину козметике!
Штетне састојке у козметичким производима нећете наћи ни под „KEY INGREDIENTS“, „ACTIVE INGREDIENTS“ или „OUR CHOSEN INGREDIENTS“, него само на полеђини под „INGREDIENTS“ (комплетан састав). Ако на производу није дат комплетан састав, немојте га куповати!

1. – Прво потражите састојке који могу довести до хормоналних поремећаја (methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isopropylparaben, buthylparaben, isobutylparaben). Ако њих има у производу, нема потребе даље да читате!

2. – Избегавајте производе који садрже канцерогени sodium hydroxymethylglycinate и састојке који имају реч уреа у имену (imidazolidinyl urea i diazolidinyl urea).

3. – Избегавајте да купујете и кад се у имену састојка налази неки број (polysorbate 20, 60, 80; PEG-75; PEG-100 stearate; quaternium 15…).

4. – Избегавајте да купујете производ који садржи потенцијално канцерогене деривате нафте: mineral oil, vaseline, paraffin, petrolatum, paraffinum liquidum, petroleum jelly, microcrystalline wax, FD&C или D&C боје…

5. – Избегавајте састојке написане великим словима, као што су: PEG, PPG, MEA, DEA, TEA, BHT, BHA, DMDM Hydantoin, EDTA, PCA… (водите рачуна јер су произвођачи конвенционалне козметике почели да прибегавају још једном трику – све састојке пишу великим словима, тако да не можете лако да приметите ове скраћенице, које су раније лако упадале у очи!

6. – У шампонима, купкама и пастама за зубе не смеју да се нађу, поред наведених састојака, ни sodium lauryl sulfate niti sodium laureth sulfate.

Извор: „Дијаспора вордпрес“
Преноси - http://www.svetinjebraniceva.rs/ind...-28-02&catid=38:2010-12-14-18-00-48&Itemid=59
 
Ovo suseno cvece jako lepo mirise i dekorativno je, samo nekako mi je za manje prostorije, recimo bas za kupatilo.

potpourri_sachet.jpg
potpourri.jpg




Nego sada sam dosla na ideju da u one keramicke posudice sa vodom sto vise na radijatoru nakapam malo etericnog ulja, da vidim da li ce mirisati, mislim da bi to bilo najbolje resenje za celi stan
 
Mi u centralnoj prostoriji gde provodimo najviše vremena imamo onu peć kamin, Alfa plamov. Na njega uvek stavim činijicu čaja. Za noć, najčešće bosiljak prelijem vrelom vodom i ne procedim ga. Tako stoji , isparava i miriše. Preko dana , kada kuvam neki čaj, deo ostavim na peć. Nema bolje i zdravije varijante
 

Back
Top