Osveta da ili ne

ironično pisanje obično ukazuje na to da ličnost koja se tako izražava ima neki slični problem
Gde ukazuje - u *psiholoskim* odeljcima zenskih magazina?
Cuveni prof. Ognjenovic nam je na jednom od prvih casova Opste psihologije na I godini rekao da se strogo uzdrzavamo od *psihologiziranja* i davanja ovakvih ocena (kao sto je tvoja recenica) jer to skolovani psiholozi nikad ne treba da cine.
 
Ne volim duge nalepljene uvodne postove.
Nisam pročitala uvod, odgovoriću na naslov teme.

Bez obzira koliko sam povređena, ne svetim se nikada!
Ne znam ni način kako bih to uradila, mislim da bih se osećala jednako loše kao kada sam povređena.

Osobu koja me je povredila, jednostavno, precrtam!
Ako ne mogu sasvim da je precrtam iz poslovnih ili porodičnih razloga, u komunikaciji sam maksimalno suzdržana
 
Napisao sam ti u prvom postu - ako je neko ucinio nesto neoprostivo onda NIJE pogresna logika da je ta osoba krivac.

A u naslovnom tekstu imas oba tvrdjenja - i 1) da je neka osoba ucinila nesto neoprostivo i 2) Pogresno je smatrati da je takva osoba krivac

I ljudima poput tebe to, ocigledno, ne smeta, ne vidite tu nista nedosledno? Iako je jasno da ako smo nesto vec okvalifikovali kao NEOPROSTIVO to onda znaci i KRIVICU... jer inace ne bi bilo oznaceno da je *neoprostivo* (za ljude koji razumeju znacenje pojma NEOPROSTIVO).
I zato su ona 2 gornja tvrdjenja kontradiktorna (medjusobno iskljucujuca) - ako je jedan istinit drugi ne moze biti istinit (i obratno). Prosto kao pasulj. Zao mi je ako to i dalje ne shvatas.

Ne moras dalje da se nastavljas - mozda imas viska vremena ali ja za ovo vise nemam potrebe da razjasnjavam. Ko moze da shvati - shvatice, ko ne moze - sta ja tu mogu... Neka veruje sl. tekstovima i neka bude *asertivan*
 
Poslednja izmena:
zato su ona 2 gornja tvrdjenja kontradiktorna (medjusobno iskljucujuca) - ako je jedan istinit drugi ne moze biti istinit (i obratno). Prosto kao pasulj. Zao mi je ako to i dalje ne shvatas.
kontradiktornost ne znači i međusobno isključivanje _sve je relacija _prosto ko Tetovac , istina i neistina su dve stvari jednog novčića , samo hirurškim putem ih možeš razdvojiti , a to je već agresivna metoda
i meni te tebe žao pa se zemlja opet okreće
 
kontradiktornost ne znači i međusobno isključivanje _sve je relacija _prosto ko Tetovac , istina i neistina su dve stvari jednog novčića , samo hirurškim putem ih možeš razdvojiti , a to je već agresivna metoda
i meni te tebe žao pa se zemlja opet okreće

1711722734117.gif



tumačenje odnosa u logičkom kvadratu

*...
Da počnemo od kontradiktornosti.

Stavovi koje spajaju dijagonale kvadrata su kontradiktorni, što znači da ako je stav na jednom kraju dijagonale istinit, stav na drugom mora biti neistinit, i obrnuto, ..
.*



Eto, autori ovakvih tekstova u udzbenicima logike smatraju da kontradiktornost stavova ZNACI MEDJUSOBNO ISKLJUCIVANJE (*ako je prvi stav istinit drugi MORA biti neistinit*) tj. ipak JESTE ISKLJUCENO ono sto ti mislis da nije iskljuceno. To je upravo sustina definicije kontradiktornosti stavova (da nije tako (medju)odnos tih stavova ne bismo ni zvali kontradiktornim - vec nekako drugacije - subordiniranim, kontrarnim,...).

Ali, sta i oni znaju tj. *ko ih sisa*, to su tamo neki *negativni* smetenjaci koji *ne shvataju sustinu* ⛱️ . Ili su mozda i oni samo *agresivni* tj. *imaju neki problem* kao i ja - ti si tu da znas bolje i od njih (zato i verujes da su tekstovi poput onog kojim si pokrenuo temu valjani i da vrede necemu).
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 1523021


tumačenje odnosa u logičkom kvadratu

*...
Da počnemo od kontradiktornosti.

Stavovi koje spajaju dijagonale kvadrata su kontradiktorni, što znači da ako je stav na jednom kraju dijagonale istinit, stav na drugom mora biti neistinit, i obrnuto, ..
.*



Eto, autori ovakvih tekstova u udzbenicima logike smatraju da kontradiktornost ZNACI MEDJUSOBNO ISKLJUCIVANJE (*ako je prvi stav istinit drugi MORA biti neistinit* znaci ipak jeste ISKLJUCENO ono sto ti mislis da nije iskljuceno). To je upravo sustina definicije kontradiktornosti sudova (da nije tako (medju)odnos tih sudova ne bismo ni zvali kontradiktornim - vec nekako drugacije - subordiniranim, kontrarnim,...).

Ali, sta i oni znaju tj. *ko ih sisa*, to su tamo neki *negativni* smetenjaci koji *ne shvataju sustinu* ⛱️ . Ili su mozda i oni samo *agresivni* tj. *imaju neki problem* kao i ja - ti si tu da znas bolje i od njih (zato i verujes da su tekstovi poput onog kojim si pokrenuo temu valjani i da vrede necemu).
e sad ću stvarno da tu ispričam dešavku o Vuku, njegovom rečniku i toj nekoj gospođi kojoj je forma bila važnija od suštine
Vuk Karadžić sastavio rečnik Srpskog jezika i na mesto određeno za to, napisao , a radilo se o muškom polovom organu , i kako je red stavio je da je to_ qurac
na to se neka fina gospođa pobunila kako to nije lepo i ispravno
odgovor Vuka je bio
_gospođo od 20,000 reči ni manje ni više vi ste se uhvatili za taj qurac
 
Pogledajte prilog 1523021


tumačenje odnosa u logičkom kvadratu

*...
Da počnemo od kontradiktornosti.

Stavovi koje spajaju dijagonale kvadrata su kontradiktorni, što znači da ako je stav na jednom kraju dijagonale istinit, stav na drugom mora biti neistinit, i obrnuto, ..
.*



Eto, autori ovakvih tekstova u udzbenicima logike smatraju da kontradiktornost stavova ZNACI MEDJUSOBNO ISKLJUCIVANJE (*ako je prvi stav istinit drugi MORA biti neistinit*) tj. ipak JESTE ISKLJUCENO ono sto ti mislis da nije iskljuceno. To je upravo sustina definicije kontradiktornosti stavova (da nije tako (medju)odnos tih stavova ne bismo ni zvali kontradiktornim - vec nekako drugacije - subordiniranim, kontrarnim,...).

Ali, sta i oni znaju tj. *ko ih sisa*, to su tamo neki *negativni* smetenjaci koji *ne shvataju sustinu* ⛱️ . Ili su mozda i oni samo *agresivni* tj. *imaju neki problem* kao i ja - ti si tu da znas bolje i od njih (zato i verujes da su tekstovi poput onog kojim si pokrenuo temu valjani i da vrede necemu).
i još nešto prijatelju suvoparno dijagramsko objašnjenje psihijatrija ne priznaje , a ti si se uhvatio baš za takav način tretiranja teksta
shvataš li da pričamo o živim ljudima i ratsegljivoj tematici
uhvatio si za tekst isto kao ona gospođa za Vukov rečnik
 
Prijatelju, sve vreme o sustini ti i pisem tj. o tome da vas (bas zato sto niste obuceni da registrujete podvalu a ona se razotkriva bas kroz te *formalne* mane... za koje ti mislis da su nepotrebna formalisticka zakeranja) kroz pomenuti i sl. bezvredno djubre od casopisnih *psiholoskih* tekstova drze u iluziji da se ponasate (tj. zivite) onako *kako treba*. A daleko ste od istine.

p.s. A, uzgred, za Vukove i sl. starostavne knjige si tek na *minskom polju* posto takvim materijalom baratam (one su mi u rukama i to originalne...svakodnevno). Sto bi se posprdno reklo - *Bas si nasao crkvu u kojoj ces da se molis*. Je l znas sta je npr.ovo ispod? -

1711728070541.jpeg


1711728270074.jpeg


Ili ovo -

1711728749857.jpeg



1711729327590.jpeg
 

Prilozi

  • 1711729210923.jpeg
    1711729210923.jpeg
    27,4 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Bas si nasao crkvu u kojoj ces da se molis*. Je l znas sta je npr.ovo ispod? -
))),,e i ti si našao u koju crkvu ćeš da se moliš , reko ti , očigledan problem koji imaš, ne može lingvista i priučeni logičar diskutira o ljudskoj psihi i dešavanja unutar toga, slučajno si naleteo na psihijatra, koji u tebi vidi, nešto više o tebi nego što ti sam znaš, ali ne brigaj se, sve može da se reši
ali problem koji imaš ima ovde javno da izneseš , pa ćeš uz pomoć i drugih članova da diskutiramo o tebi , zaboravi na PP
:ok: :pivce:
 
))),,e i ti si našao u koju crkvu ćeš da se moliš , reko ti , očigledan problem koji imaš, ne može lingvista i priučeni logičar diskutira o ljudskoj psihi i dešavanja unutar toga, slučajno si naleteo na psihijatra, koji u tebi vidi, nešto više o tebi nego što ti sam znaš, ali ne brigaj se, sve može da se reši
ali problem koji imaš ima ovde javno da izneseš , pa ćeš uz pomoć i drugih članova da diskutiramo o tebi , zaboravi na PP
:ok: :pivce:
Манга, друже, да те питам...јес ти стварно психијатар?
 
reko ti , očigledan problem koji imaš, ne može lingvista i priučeni logičar diskutira o ljudskoj psihi
ha ha, i ovo si zesce *pogodio* (da sam lingvista... a i *priuceni logicar*- mada bolje da si napisao *prEuceni* logicar posto sam tokom raznoraznih skolovanja jedno 4,5 skolskih god./semestara zaista imao razne logike, metodologije i sl. i morao da ih polozim)
slučajno si naleteo na psihijatra, koji u tebi vidi, nešto više o tebi nego što ti sam znaš
To da si psihijatar je *nesumnjivo* - prosto zraci i isijava iz tvojih postova *ekspertiza* u psihol. razmatranjima (nebitno sto i ne razlikujes psihologiju i psihijatriju) :mrgreen: . Sad kad si me *uzeo pod svoje staranje* prognoza mi je mnogo veselija
 

Back
Top