OŠTEĆENE FOTOGRAFIJE NA IZLOŽBI "ZEMLJA VIĐENA OČIMA NEBA"

Fixa:
ne radi link, pa neću da komentarišem konkretni slučaj.
al'

1. ovo je podforum likovne umetnosti, pa se sa ovakvim raspravama komotno prebacite na druge podrofume krstarice.

2. meni se lično ali povraća od ljudi koji se stide ili im je cim što žive u srbiji. šta god da se u našoj zemlji desi, digne se halabuka, medijska prašina, potencira se stid i sram. a 15 puta gore stvari se svakodnevno dešavaju u americi i zemljama zapadne evrope, pred kojima se ti isti srbi stide; samo što su te zemlje em velike, em se mediji ne osvrću u toj meri kao kod nas. kod nas kad neko prdne na izložbi pišu sve novine, prva udarna vest, oglašavaju se ministri, smeh. ne slušam narodnjake, turbofolk i slažem se za kulturnu degradaciju dotičnih pinkovaca; ali u istom košu je i glibulja britni spirs na koju se prži pola amerike, a nigde u njihovim medijima ni A o tome.


3. pola amerike nema pojma gde se nalazi srbija na karti sveta, da li su srbi učestvovali u II sv. ratu i tako dalje. da li je to ogled njihovog nivoa (ne)obrazovanja ili ogled koliko smo mi i naša zemlja bitni na ovoj planeti. biće da je ovo prvo.
prema tome, prestanite da se proseravate. u svim zemljama ima ovakvih stvari, svuda se dešavaju ovakve stvari...ali mi smo mala zemlja i selo u ondosu na velike zemlje u kojima veliki gradovi imaju stanovnika ko cela centralna srbija. a kao i u svakom selu, tako se i u našoj zemlji glas brzo širi i istom se pridaje više značaja.

4. nemojte biti mediokriteti, globalizovati i generalizovati stvari. da je sistem vrednosti u našoj zemlji poremećen, stoji. stoji i da ljudi odlaze jer od iste države ne dobijaju podršq. stoji i da je društveni sisem degradiran. i sad u tom pičvajzu, mnogi mešaju babe i žabe, brkaju pojmove i nazale da pametuju tako ograničenog i zapadnim celofanom zaslepljenog mozga.

tutanj.

e da,
reklama se ne odnosi samo na proizvode već i na usluge. a tvoj sajt pruža usluge i bez obzira u koju svrhu služe i da l je sajt pofirtnog ili neprofitnog karaktera, reklama je reklama a to je zabranjeno :P možeš samo da reklamiraš proizvođače slikarskog materijala, ako želiš nekog da savetuješ šta da kupi i gde.

Evo ovako, sa jedne strane si mozda upravu ali nemoj bas toliko da preuvelicavas stvari! Nije da se stidim sto sam iz Srbije i sto sam Srbin ali ne mogu da ti opisem koliko sam stranaca upoznao koji, prvo ne znaju gde je Srbija, a drugo i oni koji znaju ponekad su me gledali popreko!!! Osecao sam se ko shit! Kako bi se ti osecao u toj situaciji? Jednom sam pricao sa likusom sa Filipina, a ona, kad sam joj rekao da sam iz Srbije, pitala me je da li je to u Rusiji!!! Mislim da nema potrebe za daljim komentarisanjem!!!

Druga stvar, to sto ti ne slusas narodnjake to je tvoja stvar, zar ne? Ni ja ne slusam pank ni metal jer to ne mogu da podnesem ali to svakako zadravam za sebe! Nije da nikad nisam bio recimo na nekoj metal svirci ali jednostavno to ne varim!!! Slazem se da mozda ima seljacina na estradi ali to nije samo kod nas tako! I znas sta je najvise mrzim?! Kad ljudi koji slusaju narodnjake poricu, a onda kad odu na neku zurku ili rodjendan, krenu da pevaju i sve te pesme bolje znaju nego neki koji inace slusaju tu muziku! E meni se od takvih ljudi povraca!

Trece, spomenuo si da su Ameri neobrazovani ili da smo mi nebitni kao zemlj, nacija... Mozda su Ameri neobrazovani ali ni mi, iskreno, nismo bas toliko bitni! Svi nas maltene gledaju ko zgadiju! Vlast je kriva za to. Da je vlas malo bolja, blo bi bolje u zemlji pa bi nas i ostali mozda malo drugacije gledali i prilazili sa nekim respektom. Ovo dalje necu da komentarisem. I sere mi se kad cujem na TV-u politicare kako pricaju ili se zale da mnogo ljudi odlazi u inostranstvo!!! I TREBA!!! Svi ti politicari imaju vile i vilice, skoluju svoju decu u inostranstvu itd.,a ljudi ovde nemaju 'leba da jedu! Znam neke ljude iz Australije koji nisu neke burzujcine ali imaju para recimo da placaju fakultet i uz to odu na letovanje... Ovde kod nas je skolarina od 60.000 pa do 240.000 din! Pa da li je to normalno?!!!! I ovi govnari je jos povecavaju! Svako ko ima priliku treba da je iskoristi, da se pokupi i ode odavde! U ovoj ludnici nikad nece biti bolje!

Ovaj post nemoj da uzmes za zlo i da pomislis da sam hteo da se svadjam ali kad ovako nesto cujem ili procitam, moram da odreagujem!
 
nisam ja nista preuvelichavao, niti se tebi lichno obracao. govorio sam u globalu. elem, opet, dakle ne kapirash neke stvari. drugi i zadnji put:

to sto si se ti osecao kao shit, zato sto te strance koje si upoznao nisu imali pojma gde je/sta je srbija je, apsolutno, tvoj problem (citaj: t.v.o.j. problem). dakle, ako ti zhelis da se osecas kao shit zbog necije neobrazovanosti (jer, ako neko ne zna gde je/sta je srbija, to je iskljucivo pokazatelj nivoa (ne)obrazovanosti tog nekog) izvoli, samo napred...al' nemoj da zamenjujesh teze postavljajuci stvari potpuno apsurdno, usput to nametajuci kao nesto sto je tako. prosto je neverovatan mehanizam razmisljanja ljudi koji sebe zhale zbog necijeg ne znanja. da ne nabrajam srpska imena iz svih oblasti, nauke, umetnosti, sporta i dr...pa onda istoriju za vreme turaka, ratova, prva viljuska, crveni pasosh i sl...ali ti isti stranci to NE ZNAJU; i ti dozvoljavash sebi da se samosazhaljevas. debakl.
da li smo mi kao zemlja i nacija bitni u svetu ili ne me ne zanima (citaj: potpuno je nevazhna ta stvar). ko hoce da se trka u necemu, da meri ciji je tooki duzi i cale jaci, nek izvoli...te igre, koji su mnogi bolesni matori mozgovi, trebali da ostave u pesku pa imamo ovo sto imamo...takodje nek izvoli nek se trka i meri...i da pusti nas, normalne ljude, da uzivamo u zivotu i radimo na tome da nam bude bolje. amin.
 

Back
Top