Osnovna jedinica vremena;

Ne znam da li da pocnem... Nema veze, samo sam hteo da kazem NaraYan, nije sve nastalo niizcega, vec iz energije. Ogromne kolicine energije koja je stala u beskonacno mali prostor - tj. nije ga ni zauzimala jer prostor odredjuje materija a posto je nije bilo - ne bese ni prostora. A bogami ni vremena...
 
krejzi_dajmond:
Ne znam da li da pocnem... Nema veze, samo sam hteo da kazem NaraYan, nije sve nastalo niizcega, vec iz energije. Ogromne kolicine energije koja je stala u beskonacno mali prostor - tj. nije ga ni zauzimala jer prostor odredjuje materija a posto je nije bilo - ne bese ni prostora. A bogami ni vremena...

A chega je onda bilo???
Alpskih ananasa poreklom iz Nigerije?!?!

Nisam ja ni rekao da je sve nastalo ni iz chega vec da nije moglo nastati ni iz chega, a iz chega je sve nastalo niko ne zna, niko to ne moze ni da zamisli, pa... Veliki Prasak je jedna od najvecih gluposti u nauci!
 
Zelela bih samo da izrazim chudjenje na vashe komentare o nepostojanju vremena...
Ako ne postoji vreme, onda ne postoji ni brzina, ni ubrzanje, ni sila, ni energija, zapravo, postoji, jel' da, sasmo materija.
T. j. jedino shto zaista postoji je - masa???
Nazovite vi to kako hotjete, ali chinjenica je da MI STARIMO.
Chinjenica je da moji prsti na tastaturi nisu ukocheni, vetj ispisuju ova slova...
Chinjenica je da mogu brze i mogu sporije da ih ispisujem. Ako vam je empiristichki pogled toliko bitan, okrenite se chinjenicama.
Ne moramo i ne mozemo pipnuti vreme, a ta kazaljka na chasovniku je dobar pogled na samu temu. Zamislite da se sa svakom novom sekundom pomerate, a izmedju je - praznina!
Zashto se ona ne pomera kontinuirano?
A koju bi funkciju imala shtoperica???
Kako da znamo koji je trkach brzi?
Koja bi, dakle, bila uloga sata, uopshte? Chovek ima, ne maniju, vetj jednostavnu potrebu da izmeri. Ta potreba nastaje usled zelje za napredovanjem.
 
krejzi_dajmond:
Merenjem nista ne menjamo, samo posmatramo.
Dragi Ludi Dijamante, ovo ti nije tačno. Bar nije tačno u kvantnoj mehanici.
MERENJEM MENJAŠ I BAŠ ZATO ŠTO PROMENIŠ VIDIŠ, TJ. IZMERIŠ.
Da ne tupim dalje o tome... :roll:
Bilo bi lepo da u diskusiji razdvojite filozofiju od matematike, a matematiku od fizike.
Ili da se dogovorite u kojim kategorijama pričate. :D


A odgovor na pitanje:
Osnovna jedinica vremena je cigareta.
Tako misle svi moji prijatelji pušači.
A ja verujem svojim prijateljima. :wink:
 
Lexa:
Zelela bih samo da izrazim chudjenje na vashe komentare o nepostojanju vremena...
Ako ne postoji vreme, onda ne postoji ni brzina, ni ubrzanje, ni sila, ni energija, zapravo, postoji, jel' da, sasmo materija.
T. j. jedino shto zaista postoji je - masa???
Nazovite vi to kako hotjete, ali chinjenica je da MI STARIMO.
Chinjenica je da moji prsti na tastaturi nisu ukocheni, vetj ispisuju ova slova...
Chinjenica je da mogu brze i mogu sporije da ih ispisujem. Ako vam je empiristichki pogled toliko bitan, okrenite se chinjenicama.
Ne moramo i ne mozemo pipnuti vreme, a ta kazaljka na chasovniku je dobar pogled na samu temu. Zamislite da se sa svakom novom sekundom pomerate, a izmedju je - praznina!
Zashto se ona ne pomera kontinuirano?
A koju bi funkciju imala shtoperica???
Kako da znamo koji je trkach brzi?
Koja bi, dakle, bila uloga sata, uopshte? Chovek ima, ne maniju, vetj jednostavnu potrebu da izmeri. Ta potreba nastaje usled zelje za napredovanjem.

Izmeri mi deder 250 grama vremena, platicu ti u utorak...

Vec rekoh...:

Vreme je konstrukt, skala, nematerijalno i neenergetsko i kao takvo se nikako ne moze podvesti pod neke fizichke zakone.
Ono je povezano sa sveshcu jer smo mi svesni da postojimo bash zbog toga shto mozemo da opazimo trenutak nasheg bivstvovanja sada, za dva sata za tri godine kao i shto se secamo proshlih dogadjanja.
A zar secanje ima bilo kakvu vezu sa vremenom?! Vreme jedino moze postojati sada, u ovom trenutku, a poshto je trenutak [u nedostatku boljeg termina] neshto imaginarno, neopipljivo i nesvodljivo na konkretno i opshte - takva je karakteristika vremena samog!


@LePiaf:
Da znash da treba da se zapali zbog toga. :)
 

Back
Top