Осећање гађења

Нпр. Грци су "запад".

Иако су православни.

Бугари и Румуни су запад.

И ми ћемо бити запад кад се подвуче линија, а ово је само тренутно ку.рвање због сплета несретних историјских околности.
Нису само су у политчком смислу тренутно у западном блоку.
 
Evropljani smo ali ne zapad a pogotovo Bliski istok.


Koga briga za nekakve britance od pre 200 godina sa upitnim zananjem o Balkanu?

Nevolja je u tome sto se zapadno od...Bosne, rekla bih, predstavlja kao zvezda vodilja dok su istocno od Bugarske neki ljudozderi, horde krezubih lica koje jurisaju raspomamljeno na Amsterdam ne bi li unistile...ne znam, Rembrantovu Nocnu strazu.

Meni je takva postavka strana, da ne upotrebim neku ruzniju rec.

Niko ne moze coveka da upropasti kao sto on moze samog sebe.
Isto vazi i za narod, ne mogu biti deo krezube horde ako samu sebe tako ne tretiram.

Sa tim u vezi, zaista ali zaista nije vazno da li smo po bilo kojoj mapi bili istok i da li sebe vidimo kao zapad, pa cemo energicno da batinamo istok u sebi dok ne navucemo cipkane rukavice.

Ja sam ja, istok i zapad, nekad jedno a nekad drugo, postujem i jedno i drugo, ali sve sto se meri je sada i ovde. Odluke koje donosim danas odlucuju kako cu ziveti sutra.
E, tu smo ugasili.
 
Sam Bajron i ceo romanticarski pokret su mozda i vise Istok negoli cak i hriscanski teolozi do tada (kasnije i sada je drugacije). Romanticarski pokret, kome i Bajron pripada, je uveo istocne ideje u mejnstrim zapadnu misao kao nista do tada. Romanticari tog vremena su bili - teske budale, na nivou ovih nasih srpskih Dugin patriota sada. Zan Zak Ruso je imao prepisku sa Volterom gde se svadjao sa njim i pisao mu da je civilizacija dno, i da su divljaci srecniji ljudi. To pljuvanje po zapadnoj civilizaciji pocinje najvise sa romanticarskim pokretom.

Inace, teme ja legendarna.

Po srpskim patriotama, to sto oni zive i rade na zapadu je manje bitniji deo identiteta zapada nego politika nekih zapadnih drzavnih parazita.

Znaci, to sto neki zapadni drzavni parazit radi je bitnije za to sta je Zapad, nego milioni i milioni ljudi kojima su racionalni izbori da zive i rade na zapadu.

Sto jeste legendarno.
Petrarka nije bio teska budala.
 
Petrarka nije bio teska budala.
Petrarka nije to, on je Renesansa, ovo je bilo kasnije.

Od Zan Zak Rusao, koji se pogresno uci na skoro svim univerzitetima politicke i pravne nauke (U Srbiji u potpunosti pogresno), pa nadalje, se stvorio pokret koji je mozda i najuticajniji ikada u svom nastojanju da srusi prosvetiteljstvo, industrijsku revoluciju, ljudski razum, i kapitalizam. U srcu Zapada, to je potpuni Istok. Sam taj pokret nije samo pokret jednog vremena, vec je vecna, verovatno i nuzna linija covecanstva, koja ce konstanto postojati do kraja ljudske civilizacije.

Uz to je i savrsena prilika da nase srspke patriote i u zapadnoj misli nadju nesto za sebe.
 
Petrarka nije to, on je Renesansa, ovo je bilo kasnije.

Od Zan Zak Rusao, koji se pogresno uci na skoro svim univerzitetima politicke i pravne nauke (U Srbiji u potpunosti pogresno), pa nadalje, se stvorio pokret koji je mozda i najuticajniji ikada u svom nastojanju da srusi prosvetiteljstvo, industrijsku revoluciju, ljudski razum, i kapitalizam. U srcu Zapada, to je potpuni Istok. Sam taj pokret nije samo pokret jednog vremena, vec je vecna, verovatno i nuzna linija covecanstva, koja ce konstanto postojati do kraja ljudske civilizacije.

Uz to je i savrsena prilika da nase srspke patriote i u zapadnoj misli nadju nesto za sebe.
Da, on je renesansa, ali je romatican (bio) po prirodi.🥰

A sto se Rusoa tice, znam da je kritikovan, ali meni je on isto jedan od omiljenih, ne toliko ili ne uopste u pogledu o kome pises, vec kao zacetnik socijalne pravde, pa i humanizma.

Ali da ne sirimo toliko temu, samo sam morala da primetim.
 

– И главни педер у држави, то сам ја, мучио се цео дан. Да би ови што нису главни педери због своје неодговорности и огромних дугова могли да играју у Европи. Па смо помогли колико смо могли. Ужасно је стање у финансијама Партизана. И у Звезди је, иако је мало боље. У Партизану има једна добра вест за навијаче тог клуба. Држава је своје урадила, и омогућили смо 3.2 милиона евра фудбалском клубу Партизан. Добра је ствар то да је руководство Партизана прихватило да оголе своје финансије, и да наши експерти могу да направе стварне програме, како да се оздрави Партизан. Не само на шест месеци да се преживи, него дугорочно. То је први, али велики корак. На путу су оздрављења, али ће то бити дуг и тежак процес. Тај дуг је преко 50 милиона евра. Звездин дуг је мањи, али и да је толики, био би теже подношљив – рекао је Вучић.

https://srbin.info/politika/vuciceva-terapija-glavni-*****-u-drzavi-to-sam-ja-mucio-sam-se-s-malim-ceo-dan/​

Вучићева терапија: Главни педер у држави, то сам ја, мучио сам се с Малим цео дан​

 
Zak Ruso je imao prepisku sa Volterom gde se svadjao sa njim i pisao mu da je civilizacija dno, i da su divljaci srecniji ljudi.
И у праву је био господин Русо.

Заправо, није проблем цивилизација као таква, већ западна цивилизација која би да наметне своје вредности, начела и културу свим осталим народима и друштвима.
 
Realno, dovoljno je da neko bude i pola godine pod osmanlijama ili rusjacima pa da se trajno iskvari. :mrgreen:
Глупости. Него смо ми оријентални народи лепи народи, паметни народи, културни народи, весели људи, немамо депресије, немамо болести свих сорти, трпимо несреће и ратове, али живимо и недамо се. Страствени смо, пуни живота, радости, Животне Ватре и љубави.

Све што Запад са својим реформацијама, капитализмима, либерализмима и осталим здравим разумима нема. ;)
 
И у праву је био господин Русо.

Заправо, није проблем цивилизација као таква, већ западна цивилизација која би да наметне своје вредности, начела и културу свим осталим народима и друштвима.
Ja volim zapadnu civilizaciju, amerikanizaciju i globalizaciju.

 
Глупости. Него смо ми оријентални народи лепи народи, паметни народи, културни народи, весели људи, немамо депресије, немамо болести свих сорти, трпимо несреће и ратове, али живимо и недамо се. Страствени смо, пуни живота, радости, Животне Ватре и љубави.

Све што Запад са својим реформацијама, капитализмима, либерализмима и осталим здравим разумима нема. ;)
Liberalizam jedna od najplemenitijih ideologija ikad smišljenih koja čoveka i njegovu slobodu stavlja na prvo mesto u odnosu na mračne zapadne neofeudalizme, korporatokratije i istočne još mračnije despotije. Ali to je obesmišljeno i ocrnjeno pa danas prosečni goy kad čuje liberalizam prvo pomisli na woke i sličan cirkus...

Sad je borba za slobodu cringe, svi idu niz nogu mračnjacima svih vrsta...
 
Ja volim zapadnu civilizaciju, amerikanizaciju i globalizaciju.

Još samo da su ovakve stvari u fokusu amerikanizacije i globalizacije a ne smeće poput trap-a i sl.

Evo sad su npr. opet smanjili kvalitet smeća zvanog coca-cola zbog profita. Naravno vlasti ne reaguju jer koga briga za zdravlje glupavog goyima, kljukaš ga goyslop-om i on je srećan. Da mu zamotaš pošećereno gomno opet bi žderao.
 
Liberalizam jedna od najplemenitijih ideologija ikad smišljenih koja čoveka i njegovu slobodu stavlja na prvo mesto u odnosu na mračne zapadne neofeudalizme, korporatokratije i istočne još mračnije despotije. Ali to je obesmišljeno i ocrnjeno pa danas prosečni goy kad čuje liberalizam prvo pomisli na woke i sličan cirkus...

Sad je borba za slobodu cringe, svi idu niz nogu mračnjacima svih vrsta...
Можда је тако у теорији, али у пракси то је један тоталитарни и деструктиван систем и идеологија.
А woke и сличан циркус су само логичан наставак тог идеолошког правца. Управо за гоиме је то све и смишљено, наивне гоиме. Шта ћу ти ја кад си насео. :)
 
Можда је тако у теорији, али у пракси то је један тоталитарни и деструктиван систем и идеологија.
А woke и сличан циркус су само логичан наставак тог идеолошког правца. Управо за гоиме је то све и смишљено, наивне гоиме. Шта ћу ти ја кад си насео. :)
Kako woke može biti logičan nastavak liberalizma kad "libtardizam" nema nikakve veze sa ljudskim slobodama. 3300 ljudi je uhapšeno u Britaniji zbog njihovog pisanja na društvenim mrežama, ako kažeš "N-word" ideš u zatvor, kakve to veze ima sa liberalizmom?
 
Kako woke može biti logičan nastavak liberalizma kad "libtardizam" nema nikakve veze sa ljudskim slobodama. 3300 ljudi je uhapšeno u Britaniji zbog njihovog pisanja na društvenim mrežama, ako kažeš "N-word" ideš u zatvor, kakve to veze ima sa liberalizmom?
Може, јер апсолутна слобода говора не постоји нигде. Ни у једној држави. Чак ни овде на форуму.
Вас, наивне гоиме, су само навукли том лепом причом о слободи и демокрацији, не би ли срушили њима непријатељске режиме и владаре и устоличили себе и своју власт. Обећавали куле и градове, мед и млеко. Е онда, кад сте их довели на власт, они вам сад уваљују woke и сличне циркусе.

И тако сте сада робови њиховог система, уместо да сте били узорни грађани својих суверених и народних држава и система.
 
Може, јер апсолутна слобода говора не постоји нигде. Ни у једној држави. Чак ни овде на форуму.
Da, razni filozofi su to shvatili nije ni poenta u 100% slobodi. Poenta je u ostvarivoj slobodi a daleko smo od tog nivoa...

Вас, наивне гоиме, су само навукли том лепом причом о слободи и демокрацији, не би ли срушили њима непријатељске режиме и владаре и устоличили себе и своју власт.
Koji su to (((oni)))? :mrgreen:


Обећавали куле и градове, мед и млеко. Е онда, кад сте их довели на власт, они вам сад уваљују woke и сличне циркусе.
Woke se desio u Americi kad su ljudi počeli da se bune protiv nesloboda, korporatokratije, korupcije, pohlepe i slično... generalno protiv neozapada

И тако сте сада робови њиховог система, уместо да сте били узорни грађани својих суверених и народних држава и система.
Je li to neka referenca na DOS demonstracije i kobajagi slobodarsog Miloševića? :mrgreen:
 
Koji su to (((oni)))? :mrgreen:
1711875607164.png

:per:
Woke se desio u Americi kad su ljudi počeli da se bune protiv nesloboda, korporatokratije, korupcije, pohlepe i slično... generalno protiv neozapada
Подметачина нездрава. Као и добар део свега што долази са запада.

Je li to neka referenca na DOS demonstracije i kobajagi slobodarsog Miloševića? :mrgreen:
Да, између осталог. :)
 
Oh nyooo aNtiSeMiTiZaM

Подметачина нездрава. Као и добар део свега што долази са запада.
Sve što dolazi "sa zapada" je 90+% SAD.
Klasična zapadna kultura je iz zapadne Evrope a novozapadna dekadencija uglavnom dolazi iz SAD. Treba razdvojiti te 2 stvari. Glavni koren zapadne dekadencije je pohlepa. Tvoj SNS koji je kobajagi "suverenistički" je 1/1 novozapad.

Да, између осталог. :)
Roštildov bankar Milošević bio suverenista? :mrgreen: ;)
 
Još samo da su ovakve stvari u fokusu amerikanizacije i globalizacije a ne smeće poput trap-a i sl.

Evo sad su npr. opet smanjili kvalitet smeća zvanog coca-cola zbog profita. Naravno vlasti ne reaguju jer koga briga za zdravlje glupavog goyima, kljukaš ga goyslop-om i on je srećan. Da mu zamotaš pošećereno gomno opet bi žderao.
Ovo je Dizni, tako da, to definitivno jeste u fokusu.

Ima i masa djubreta, kao svuda.

Neka svaka individua bira, pa makar to bilo i djubre, a ne da ostareli upravitelj sela bira umesto tebe sta je tvoj identitet.
 

Back
Top