osecanje duznosti

elenabg:
Najgori osecaj na svetu, silovanje samog sebe. U to se pretvorila moja sedmogodisnja veza. Cak poslednje dve godine je bila na toj bazi. Dve godine sam imala nocne more. A tako mi je bilo tesko da ga ostavim, u jednom momentu sam postavljala pitanje sebi ON ili JA, zasluzio je bio najbolje a ja to nisam mogla da mu pruzim. morala sam da biram izmedju sopstvene i njegove srece. Neopisivo grozan osecaj spavati i buditi se pored nekoga ko te obozava s kim si proveo tolike godine a prema kome kome ne osecas vise nista. Nisam mogla da imam sex sa njim vise, nisam mogla da podnesem njegov dodir. Grozno.
Sreca je ne biti sa onim koga volis u odnosu na prinudu zivljenja s onim koga ne volis.
A samu sebe sam na to prinudila. Sad mi je samo zao sto mnogo ranije to nisam prekinula.
Jbt...Kad citam neke tvoje postove, cini mi se da ih ja pisem....Cak nam se i broj godina u vezi poklapa...:)
Imala sam takvo iskustvo, samo su u pitanju 3 godine mucenja....Ni sada, posle toliko vremena mi nije jasno zasto nisam prekinula ranije...
Mada posle tvoje price kontam da nisam jedina kojoj je bilo tesko da presece....
 
sojka_ptica:
To mi zvuci kao da je pitanje postavila sponzorusa? a ti to nisi ocigledno
Imam i ja takvo iskustvo, ali sam prekratila sebi muke bez mnogo razmisljanja, jer nije fer prema toj osobi, da pati..jer ona to oseca (mislim na nedostatak moje ljubavi)i ..onda kao po pravilu, sto si hladniji, to je ona bolja prema tebi.
Naravno da je na tebi da to okoncas, jer ne bi zelela da ti se desi isto to u obrnutoj varijanti,zar ne?
U svakom slucaju, prijateljstvo ce ostati, a to je najbitnije.


To je zato sto vecina ljudi gleda svet kroz materijalni okvir.Puca mi za necije pare.Ali neke druge stvari koje ti pruza su mnogo vrednije.Ne kazem da sjenka nije u pravu.Samo previse ogorceno zvuci.Kao da je u pitanju licno iskustvo.
Elem,neki ljudi su presli te krize u svojim vezama i opet otkrili ljubav jedno prema drugome.Jer ti tezis da tog nekog zavolis i uzvratis mu emocijama,kao sto i zasluzuje.Ima i sebicnosti.Ali nije samo sebicnost.
Ako cemo vec o tome,ljubav je sebicno osecanje,ne volis nekog zbog njega,vec zbog sebe.
 
uf bwe..
To su bash teske reci, i sebicnost mi ne ide uz ljubav, nikako ,jer je to losa emocija, a ljubav je najplemenitija moguca emocija.
Znam sta si u stvari htela da kazes, ali se ne slazem sa tim da mozes svesno da kontrolises koga ces da volis, ali stvarno.(kao zena muskarca) jer u vezi ipak treba da postoji strast.
Tema je cini mi se malo drugacija..ali koliko ja znam srce odlucuje o tome ,a ne mozak i svest.
 
teresa:
Jbt...Kad citam neke tvoje postove, cini mi se da ih ja pisem....Cak nam se i broj godina u vezi poklapa...:)
Imala sam takvo iskustvo, samo su u pitanju 3 godine mucenja....Ni sada, posle toliko vremena mi nije jasno zasto nisam prekinula ranije...
Mada posle tvoje price kontam da nisam jedina kojoj je bilo tesko da presece....

:) Pozz Teresa
Ma samo nek smo mi to resile. Kad pomislim da sam mogla da se udam za njega i dobijem decu s njim i zaebem se za ceo zivot...
 
Za mene je ljubav samo stvar osecanja, hemije i instikta.Na primer ako mi se za nekog stvara osecaj: gadljivosti, nezadovoljstva, i takve stvari pomesane ja onda nikad ne mogu da budem sa njim bez obzira na duznost i zahvalnost, a ako mi neko izazove osecanje zadovoljstva kad sam sa njim, onda mogu da budem sa njim bez obzira na sva moralna nacela na ovome svetu, vrlo sam razmazena, ne mogu da trpim ni najmanje da trpe moja osecanja zbog duznosti, zahvalnosti i drugim moralnih normi.
 
elenabg:
Najgori osecaj na svetu, silovanje samog sebe. U to se pretvorila moja sedmogodisnja veza. Cak poslednje dve godine je bila na toj bazi. Dve godine sam imala nocne more. A tako mi je bilo tesko da ga ostavim, u jednom momentu sam postavljala pitanje sebi ON ili JA, zasluzio je bio najbolje a ja to nisam mogla da mu pruzim. morala sam da biram izmedju sopstvene i njegove srece. Neopisivo grozan osecaj spavati i buditi se pored nekoga ko te obozava s kim si proveo tolike godine a prema kome kome ne osecas vise nista. Nisam mogla da imam sex sa njim vise, nisam mogla da podnesem njegov dodir. Grozno.
Sreca je ne biti sa onim koga volis u odnosu na prinudu zivljenja s onim koga ne volis.
A samu sebe sam na to prinudila. Sad mi je samo zao sto mnogo ranije to nisam prekinula.


Mislim da je dobro sto si prekinula i ostavila nekog koga ocito nisi u stanju da volis. Jedino nisam sigurna da te on toliko obozava (nemoj da zavaravas sebe) i budi mirna...mogu da se kladim da ce u nekom najkracemo mogucem roku naci novi predmet obozavanja. Uostalom videces....
 
@ Lujka

Ma to bilo pre 4 godine. Ali jos mi je muka kad se setim. Mnogo gadan osecaj. A on se narednih godinu dana trudio da me vrati, uprkos svemu, a onda nasao neku i posle 3 meseca se ozenio. A sad, tacnije od jesenas mi se ponovo javlja- vec se razveo. Samo ne znam sta sad hoce.
 
elenabg:
@ Lujka

Ma to bilo pre 4 godine. Ali jos mi je muka kad se setim. Mnogo gadan osecaj. A on se narednih godinu dana trudio da me vrati, uprkos svemu, a onda nasao neku i posle 3 meseca se ozenio. A sad, tacnije od jesenas mi se ponovo javlja- vec se razveo. Samo ne znam sta sad hoce.


Nepouzdan i nesiguran lik...bolje sto si ga ostavila.
Nikako nemoj sad da dozvolis smaranje...iz mog iskustva tome nema kraja a bogami ni svrhe.
Elena bas si pozitivan lik, stvarno to mislim
 

Back
Top