Opljačkana kasa Patrijaršije: Blagajnik SPC ukrao milion evra gotovine

images
 
Ukradeno. Pokradjeno!!!

Krade se od onih koji imaju. Keša. Normalno.

A vi kako te? :mrgreen:

Е, свашта од тебе.. шта је 1,000 000 евра у односу на 6 000 000 верника........ стварно си пролупао.........то само значи да је
сваки шести верник дао СПЦ по један евро.....:rtfm:
 
Е, свашта од тебе.. шта је 1,000 000 евра у односу на 6 000 000 верника........ стварно си пролупао.........то само значи да је
сваки шести верник дао СПЦ по један евро.....:rtfm:

Otkud toliki vernici,pa to je skoro broj svih Srba u Srbiji.
 
Е, свашта од тебе.. шта је 1,000 000 евра у односу на 6 000 000 верника........ стварно си пролупао.........то само значи да је
сваки шести верник дао СПЦ по један евро.....:rtfm:

RUSKA POMOĆ za završetak radova na HRAMU SVETOG SAVE iznosi 40 miliona evra!

4350430834dd7ee5f7506b439228758_368x336.jpg
 
Ja uvek darujem SPC , kad god udjem u njihov hram , u skladu sa svojim mogucnostima .... a to cine i miloni drugih Srba , Rusa , i ostalih pravoslavaca ... Sta je cudno ?

nije nista čudo ,ali ja im ne dam ni prebijene banke (mislim na katoličku crkvu) a i uopće mislim da su sve vjere-crkve itd, samo dobro organizirane lopovske organizacije koje prodaju malgu ,eto :D
 
RUSKA POMOĆ za završetak radova na HRAMU SVETOG SAVE iznosi 40 miliona evra!

4350430834dd7ee5f7506b439228758_368x336.jpg

Pre nekoliko godina jedan Rus me je zamolio da ga odvezem na gradiliste jedne od najvecih pravoslavnih crkava na Bakanu i svetu - na moje ogromno iznenadjenje ispred ikone stavio je koverat sa 50 000 evra .... nije on o tome pricao nista , i bilo mu je neprijatno - ali svetenik je bio toliko iznenadjen da je naglas prokomentarisao cifru na koverti ...

U jednom primorskom Ruska firma dala je milom evra za izgradnju zvonika , rekonstrukciju hrama , konaka i bibiloteke ....

Ovo su samo dva primera koja ja znam - a gde su tu jos i nasi ljudi iz dijaspore - koji takodje velikim sumama novca podrzavaju nasu crkvu ??
 
Pre nekoliko godina jedan Rus me je zamolio da ga odvezem na gradiliste jedne od najvecih pravoslavnih crkava na Bakanu i svetu - na moje ogromno iznenadjenje ispred ikone stavio je koverat sa 50 000 evra .... nije on o tome pricao nista , i bilo mu je neprijatno - ali svetenik je bio toliko iznenadjen da je naglas prokomentarisao cifru na koverti ...

U jednom primorskom Ruska firma dala je milom evra za izgradnju zvonika , rekonstrukciju hrama , konaka i bibiloteke ....

Ovo su samo dva primera koja ja znam - a gde su tu jos i nasi ljudi iz dijaspore - koji takodje velikim sumama novca podrzavaju nasu crkvu ??

nego ne reče ti nama ko je zadnji izasao iz crkve ti ili on(mislim koverta me zanima ) :hahaha: :rotf:
 
Srpska pravoslavna crkva saopštila je da očekuje da blagajnik koji je iz Patrijaršije u Beogradu ukrao oko milion evra odgovara za lakšu krađu, adekvatno delu koje je učinio.

U zvaničnom saopštenju SPC-a navedeno je da činjenica da je krađa uočena iako je reč o zanemarljivom iznosu govori da interna popisna komisija odlično radi svoj posao i da joj ništa ne može pronaći.

- S obzirom da je prestupnik civilno lice, Sinod SPC-a će razmotriti da ubuduće blagajničke poslove obavljaju isključivo sveštena lica, poznata po poštenju i bogobojažljivosti – poručuju iz SPC-a.

Izvor iz Patrijaršije kaže da šteta jeste načinjena, ali da je dobro dok su u pitanju samo sitni prekršaji.

- Srećom, uhvatili smo ga pre nego što je uspeo da ukrade neki ozbiljan novac. Nekoliko puta se desilo da pojedinci pronevere po nekoliko stotina hiljada evra, ali takve slučajeve nismo hteli da prijavljujemo već smo ih rešavali interno. Izgrednici su otpuštani i bačena je po jedna mala anatema na njih, ali to nije nepovratan proces. Anatema može biti skinuta ukoliko pronevereni novac bude vraćen uz adekvatnu kamatu – kaže sagovornik.

Najnoviji slučaj SPC je, međutim, odlučila da obelodani jer je želela da pošalje poruku da krađa nije ispravna bez obzira koliko se novca nalazilo u nečijem sefu.

- To što u sefu stoji, recimo, 35 miliona evra i 10 miliona švajcarskih franaka, ne znači da treba ukrasti makar i jedan evro ili franak. Tako ne kaže SPC, već Božija zapovest – zaključio je izvor iz patrijaršije.



Ahahahahaahahahaahh :cepanje:
 

Back
Top