Operacija srca

Prsten ili snimak :zcepanje:
Kad smo vec tu jesi li gutala ono cudo za snimanje srca / transezofagealni ultra zvuk/ ti ili neko drugi od nasih. Treba da mi rade a posto nemam pojma kako je pitam se jel' da vodam nekog sa mnom, nemam pojma kakva cu biti posle svega? Hocu li moci na bus?
 
Doors of Perception, mnogo hvala jos jednom a i Kaji, lepo je sto nisi a jos lepse sto si javila da nisi.
Vratila se kuci, nije bilo nista strasno. Kod nas naprskaju grlo malo da utrne, nije prijatno na samom pocetku ali ako slusas uputstva prodje bez problema. Ono sto je najvaznije NALAZ JE U REDU, nema tromba! :klap::klap::klap:
 
Ma igrao preferans i nije potaman, :hahaha:bio sam dobar drugi ... Extrasistole se smiruju ... Pozvali me na Dedinje 12.02., a prekosutra idem na kontrolu vidnog polja, nešto se dešava čudno ... Uzeo sam bolovanje da se odmorim i da izbegnem viruse, da me ne vrate ... Potpuno sam miran i ravnodušan, ne očekujem neko čudo, ako uspe dobro je ... :bye:
 
Pa znaš kako je: uvek ona aktuelna muka izgleda najteža ;).
Sad kad je sve prošlo, operacija na otvorenom srcu (kako to bljak zvuči!) mi i ne deluje kao nešto strašno :zper: - teže je imati prehladu :sad2:....
 
Ma igrao preferans i nije potaman, :hahaha:bio sam dobar drugi ... Extrasistole se smiruju ... Pozvali me na Dedinje 12.02., a prekosutra idem na kontrolu vidnog polja, nešto se dešava čudno ... Uzeo sam bolovanje da se odmorim i da izbegnem viruse, da me ne vrate ... Potpuno sam miran i ravnodušan, ne očekujem neko čudo, ako uspe dobro je ... :bye:

Kako rece? Lepooooooooo!
Volim kad je neko nocobdija zbog provoda!
I sta kaze oftalmolog sta se desava?
I sta kazes ti ?, ne budi cicija, podeli, kako ja sve izvestaje om'a i kad me niko nista ne pita :rumenko:
 
Jedva čekam da me neko nešto pita, pa da podnosim zdravstveni bilten.... Dakle, preferans mi slabo ide ...
Oftalmolog ovog puta nije bio onaj prof dr nego jedna mlada doktorka koja je bila zbunjena (bar je meni delovala tako) jer mi se pre neki dan pojavila tamna mrlja i na desnom oku ... Može biti da je vaskularno, može i neurološki, a možda treba i magnetna rezonanca glave, jer, mislim, ne mora da znači, ali ipak, znate, ne vidim ja baš neke karakteristične promene na žutoj mrlji, pa da sve proverimo ... A prošli put mi za levo oko prof dr rekao da je školski primer infarkta oka ... I eto, što prosto, kad može komplikovano? Eto mi nove zanimacije, samo da završim sa ekstrasistolama. Dakle, zvao sam doktora koji će mi raditi tu elektrokonverziju, šta god to značilo, radi dodatnih objašnjenja u vezi lekova koje pijem. Kaže čovek rešićemo mi to ... Idem u petak sledeći, radiće me odmah i ako Bog da u subotu kući ... Sa normalnim srčanim ritmom ...

Sad kad je sve prošlo, operacija na otvorenom srcu (kako to bljak zvuči!) mi i ne deluje kao nešto strašno - teže je imati prehladu ...

Kajo, ovo je notorna istina, grip je najgora boljka ...
 
Dace Bog ;)
Sto se druge zanimacije tice -dobro dosao u klub - sta da ti kazem ako mi je jedna od tih vrlo strucnih dr, mr, sci i prof ( a relativno mlada i sve po preporuci ) u zavrsnoj dijagnnozi napisala: Myopia - sto ce reci kratkovida a ja dalekovida da vise od ovog ne mogu biti sa sve astigmatiznom i strabiznom. ?!? I nesto se bacam na Marfanov sindrom te prelistaj malo datu temu ako ni zbog cega ono da ne igras preferans. (bruka jedna).
E i jos nesto - MR mi ne mozemo da radimo zbog svih ovih zica, samo skener.
 
Pa nemamo žice u glavi? A pravo da ti kažem, nemam ni nameru... A da ne grešim dušu, dr je bila vrlo simpatična ... A moj drug me vodi kod nekog svog starog profe na očnu kliniku (nećeš ti meni da ideš gde ti hoćeš)... E, a ovo sa preferansom i Marfanom ništa ne kapiram... I meni je jedna dr davno htela da pripiše Marfana, tako da znam o čem se radi ... Ta mi je na ehu našla "... izraslina na srcu veličine zrna graška ...", tako da mi je moja tadašnja ordinirajuća dr kardiolog rekla ".. ne slušajte svaku glupost koju čujete...". A ako je i Šarl de Gol imao Marfana, onda što da ne ... I odo sad da odigram neku ...
 
Nekad se pitam sta ja uopste imam u glavi posle svega ovoga? Zice nemam, ali rekose da nema sanse MR da mi se radi zbog magnetnog polja koje bi pocupalo sve ove iz grudnog kosa. Uglavnom ovi sa Dedinja trazili, na klinickom i u Sv.Save rekli: no,no!
A Marfan isto daje promene na ocima a povezan je sa prsnucem aorte, mitralnim prolapsom, promenama svakakvim, ( a imam ih gomilu i onda pogledam malo po por. stablu, svi mi bre poumirali iznenada u ovim godinama, a i sin uglavnom savije glavu kad dodje do dovratka, zglobove rotiramo kako god ti padne napamet....ma, familija za primer :mrgreen: )koliko se secam tebi je bila aorta, visok si....Nek ti pogleda (opet) profa stanje retine oka.
Sve sam ovo pocela da gledam kao na igru asocijacija, otvaram polje po polje pa dokle dodjem, svaki dr gleda svoju kolonu a mene interesuje konacno resenje
Preferans moze ali samo na pobedu, kao sto sve igramo u zivotu :bye:
 

Back
Top