Operacija srca

Cao drustvo. Nemama me ovih dana jer se ne krecem mnogo i skoro svo vreme lezim. Zato vam se i javaljam da pitam iskusnije. Da li je normalno sto posle 7 dana od izlaska iz bolnice imam velike bolove prilikom hodanja u nozi iz kije su mi vadili venu. Sekli su mi samo jednu nogu (desnu), ali kad ustanem iz kreveta i pocnem da hodam imam velike bolpve kad se oslonim na nju. Da li je to normalno (cisto sumnjam) i koliko bi to moglo da traje. Jedva odem do toaleta aq kamoli da odem napolje i da prosetam.:heart::heart::heart::heart::bye:
 
Meni je zao sto se Kaja ne javlja.Ona, kao mspopovic kaze pravu rec u pravo vreme, njene reci su melem na ranu. Bas mi je cudno sto se ne javlja. Ona je pionir ove teme. Puno je pozdravljam:heart:

Tajamašo, tek sad sam videla. Hvala na pozdravima, i ja pozdravljam sve naše sapatnike i kolege "kiborge" :per:
Znaš kako, počela sam da provodim suviše vremena na Krstarici, svašta me zanima pa dok sve isčitam prođu sati. Sad je počela prolećna frka sa poslom, a rad za računarom je skoro jedino za šta sam fizički sposobna :neutral:(mada sa jednim okom :sad2:), ali ajde, kod kuće sam - pa kad se umorim ja prestanem.
Nekako mi se učinilo i da sam postala dosadna, gnjavim i ne dam drugima da dođu do reči. Računala sam: ako nekom trebam - poslaće PP pa ću ja lako uskočiti...
Polako se već i zaboravljaju neki detalji vezani za postoperativni tok, ipak je to bilo pre godinu i po.
 
nema nikakvih promena na nozi.Samo me boli kad ustanem i oslonim se na nju.

Savo, mora da boli kad su te rasparali onoliko. Svi koje ja znam kažu da ih noga više boli od grudi. Pomogni se malo sa diklofenom i pripazi na eventualne simptome što ti ih je napomenula dr. I sad jedno moje iskustvo iz mladosti - kad sam povredio skočni zglob bolelo me je do mozga kad ustajem iz kreveta, pa sam morao da polako spustim nogu na pod i da sačekam da krv prostruji pre nego se oslonim punom težinom. Želim ti brz oporavak! :bye:
 
Kajo, drago mi je sto si se javila i drago mi je sto si vredna. Od moje operacije je proslo 4 i po meseca i osecam se zaista dobro, kao da nisam operisana. Pojavio mi se jedan problem i krenula sam u istrazivanje, da ga resim. Mozda ce mi pomoci mspopovic, posto je on operisan od iste stvari kao ja (zamena aortnog zalistka).
U januaru, na -7, prilikom setnje, uhvatila me stravicna vrtoglavica, nije mi se smracilo pred ocima i nisam ostala bez daha, samo mi se stravicno vrtelo. Odmah sam otisla kod kardiologa i svi rezultati su bili odlicni (EKG, ultrazvuk), sve je pripisano setnji po hladnoci. Ista stvar mi se desila juce, za vreme rucka. Uopste se nisam osecala lose, samo je krenulo odjednom, kao nekakav napad, vrtoglavica, sve vreme sam bila svesna i samo sam cekala kad cu pasti u nesvest. Trajalo je par sekundi i kad je proslo, sem straha, nikakve tegobe nisam imala. Usput, krvna slika mi je odlicna(Er 5,2, Hg 145....svi rezultati odlicni). Od svog lekara sam dobila informaciju da to mogu da izazovu lekovi za razblazivanje krvi, ja pijem Sintrom. Da li neko ima slicno iskustvo ili da nastavim sa istrazivanjem. Za svaki slucaj, zakazala sam pregled i kod endokrinologa.Unapred hvala, pozdrav.:D
 
Vrtoglavice imam još uvek, u početku su bile skoro svakodnevno pa se posle proredile i postale vrlo blage. Skoro svi lekovi koji se uzimaju u terapiji našeg slučaja imaju opisanu tu neprijatnost. Ali možda najviše onaj o kome smo pričali na pp. U svakom slučaju budi oprezna i ne paniči kad se desi - proći će kao što je i došlo. Za tebe je još uvek vrlo važno da pratiš vremensku prognozu. Odakle ti samo želja da šetaš na -7? :bye:
 
Vrtoglavice imam još uvek, u početku su bile skoro svakodnevno pa se posle proredile i postale vrlo blage. Skoro svi lekovi koji se uzimaju u terapiji našeg slučaja imaju opisanu tu neprijatnost. Ali možda najviše onaj o kome smo pričali na pp. U svakom slučaju budi oprezna i ne paniči kad se desi - proći će kao što je i došlo. Za tebe je još uvek vrlo važno da pratiš vremensku prognozu. Odakle ti samo želja da šetaš na -7? :bye:

Ja zimu obozavam i zamenila bih i leto i prolece i jesen za zimu. I stvarno mi nije smetala, sem taj jedan put.Hvala na savetu i ja sam posumnjala da je u pitanju taj lek, ali mi je receno da moram da ga pijem godinu dana. Sada mi je stvarno lakse, mspopovic puno, puno hvala.
 
Tanja i Dano ima vesti
Bila sam u uzasnoj guzvi i oko babe i oko posla...Baka po izlasku iz bolnice je uzasno kasljala lekari su rekli da je bronhitis.Medjutim bilo joj je lose tako da je sada u bolnici na Bezanijskoj kosi.Pojavila joj se i voda u plucima.Medjutm juce i danas joj je bolje.Izbacila je vodu nisu je punktirali.Na srecu nju nije rana toliko bolela pored tolikog kaslja.Njen hirurg iz KBC je obisao mnogo je zavoleo i pozitivan je.Jos uvek je borba..Rane joj lepo zarastaju,Veliki pozdrav
 
Pozz raja, kako ide?
Moram vas pitati kako ide povratak fizickim aktivnostima nakon operacije. Nisam dobio konkretna uputstva sem setnje i da nakon nekoliko mjeseci (ovisno od osobe do osobe) vraca se normalnom zivotu. Na netu sam pronasao dosta materijala vezanog za temu, ali volim cuti iz prve ruke. Meni se 12-og navrsava 2 mjeseca od operacije, osjecam se odlicno; osim sto imam problema s peckanjem dok mokrim. Svi nalazi su mi ok, pretpostavljaju da je su me malo kateterom ostetili.
Nego, tajamasha, nisam procitao da si spomenula kakvu valvulu si stavila, prirodnu ili vjestacku. Posto sam procitao da sintrom treba da pijes samo godinu? Ukoliko si odabrala prirodnu, jel mozes da mi navedes razlog?

Hvala puno, i ukoliko netko hoce da razgovara ili ima pitanje o operaciji, neka me doda na msn: d3athcode@hotmail.com
 
Weakest Link, pogresno si razumeo moje pisanje. Ugradjen mi je vestacki zalistak, a ne radi se o sintromu, nego o jednom drugom leku, koji nije bitan za tebe. U pitanju je lek o kome smo razmenjivali iskustvo mspopovic i ja.
Samo napred i sve najbolje, pozdrav.
 
Weakest_Link, mnogo mi je drago da ide na bolje. Vidiš kako sve dolazi na svoje mesto, samo polako i bez nervoze. Molim te napiši mi ko te je operisao, razumeo sam da si to uradio u Sarajevu. To je grad moje prve mladosti - možda je hirurg neko s kim sam išao u školu ili se družio (iako malo verovatno).
Što se tiče peckanja, ako nije nešto izraženo, probaj da piješ čaj od brusnice i da pojedeš dnevno desetak zrna suve brusnice. Mislim da sam dovoljno mator da mogu da dam ovakav savet (svašta sam do sada odvežbao, kako sam negde napisao "nemam samo vodu u kolenu"). E sad, postoji nešto što je najvažnije - obavezno prokontroliši INR posle par dana čaja (možda utiče, iako je malo verovatno). I naravno, obavesti svog lekara, pa ako on kaže da ideš kod specijaliste, a ti odmah idi, ne čekaj jer za nas nema lusuza da se ne obraća paznja ni na banalne infekcije! Eto tako, pozdrav pa se javi! :bye:
 
Tajamasha, ja sam onaj "naš lek" izbacio posle dva dana. Moja muka sa aritmijom ,koja traje davno pre operacije, nastavlja se, a taj lek nije za to, pa ne vidim razloga da ga pijem i da se zbog toga odričem vožnje kola. Danas sam bio kod novog (vrlo poznatog)kardiologa, koji mi je argumentovano izneo svoje viđenje za rešenje mog problema i potpuno promenio terapiju. Ali to nije poenta ove priče, već je to da mi je rekao za našeg hirurga "on je jedan od retkih kome i njegove kolege skidaju kapu". Tako da znaš da nas je operisao velemajstor! :bye:
 
mspopovic, ja odlicno znam da me je operisao najbolji medju najboljima. Dr.Micovic nije odlican samo kao kardiohirurg, nego i kao covek, njegov odnos prema pacijentima je, kao kad gledate kanadsku TV na kablovskoj, Reality TV. Za sve ima razumevanja, obilazi svoje pacijente svaki dan, i danju i nocu, i nedeljom i praznikom.
Sto se onog "naseg" leka tice, on deluje tek posle 10 dana. Sa onako malom dozom, mogu se voziti kola. Meni prija, ali naravno, original.
 
Postovanje i veliki pozz svima.Molila bih vas da mi neko od vas napise nesto vise o koksaki virusu B grupe.Nalaz je potvrdjen na institutu za imunologiju-TORLAK.jedinu terapiju koju koristim je presolol i to po cetvrtinu dnevno.pritisak mi u jako kratkim vremenskim intervalima drasticno varira.npr: sa 149/98/111 na 100/60/96 .jos da napomenem da su mi srcani otkucaji uvek preko 90 a dostizu i do 125 bez ikakvog fizickog napora .Brzo se umaram i vise nemam snage za normalno funkcionisanje.Imam 44 god idijagnozu vec 5god.Presolol nepijem redovno zbog gore navedenog varirajuceg pritiska,da li je to greska.HVALA VAM UNAPRED.
 
Naravno, lek je dobar onoliko koliko onaj koji ga pije ima korist - koja mora biti veća od štete koju izaziva (ovo parafraziram jednog od kardiologa sa Dedinja). Ali, zamisli samo tu vrtoglavicu koju si opisala, kao doživljaj za volanom - negde na putu, u gužvi, sa saputnicima. Za mene, kao nekoga ko vozi skoro 30 godina to je nedopustivo. Original ili ne, isto je u ovom kontekstu. Samo me je život naučio da ako mi lekar ne kaže sve o leku (a ja obično postavljam puno pitanja), onda pažljivo pročitam uputstvo. Nemoj me pogrešno razumeti, ja sam samo shvatio da to nije lek za aritmiju, a pokušao sam da objasnim čoveku koji mi ga je propisao da je za mene strah od smrti jedno, a želja za kvalitetom života nešto sasvim drugo. Ostalo je stvar izbora. :bye:
 

Back
Top