Оnkologija 1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uf, dobro da je tako ispalo, a mogu misliti koji sok je dozivela .
Treba se sad i od toga oporaviti.
Nisam u pravu, bude izgleda i bez CA. Dobro da posle Vesne bude jos
puno dobrih rezultata.
pozdrav
 
Pozdrav svima.
Nadam se da ste mi dobro.Vesna bas sam radosna zbog tebe.
e sad za mene,od mamine smrti sam pocela da mrsavim mnogo.[mislim obzirom na moju kilazu to je super ,super] a jedem ko ala.I izasla mi neka modrica na grudima ,ko ujed,a nije me niko ujeo,nesto skroz plavo.ja sam radila eho dojki 1 jula i bilo je sve super,nalaz uredan,tada nisam imala tu modricu.To mi stoji vec deset dana.Mene buni to u kombinaciji sa mrsavljenjem.Mislim n eplasim se sta god da bude,al ne znam dal treba da idem kod lekara i kod kog.Hvala unapred
 
Pozdrav svima.
Nadam se da ste mi dobro.Vesna bas sam radosna zbog tebe.
e sad za mene,od mamine smrti sam pocela da mrsavim mnogo.[mislim obzirom na moju kilazu to je super ,super] a jedem ko ala.I izasla mi neka modrica na grudima ,ko ujed,a nije me niko ujeo,nesto skroz plavo.ja sam radila eho dojki 1 jula i bilo je sve super,nalaz uredan,tada nisam imala tu modricu.To mi stoji vec deset dana.Mene buni to u kombinaciji sa mrsavljenjem.Mislim n eplasim se sta god da bude,al ne znam dal treba da idem kod lekara i kod kog.Hvala unapred

Naravno da ces da ides kod lekara,verovatno nije nista strasno a i bolje je da pogleda neko strucan bices i sama mirnija svakako,Dr.opste prakse za pocetak on ce vec znati kome ce te uputiti bolje nego da sad mi lupamo laicki..Pozz
 
jelena,svesna si i sama da si vec dugo pod stresom i da je telo tada slabije.Odi do lekara opste praxe,dace ti da uradis biohemijske analize krvi(treba i hormoni stitne zlezde,zbog mrsavljenja,a ona zna da poludi od stresa)-to ce ukazati da li treba u nekom pravcu posebni pregledi.
 
Ja danas idoh na kontrolu,previjali me,malo mi od jutros prokvasila rana,mada je dr.zadovoljan...sad cu previjati sama na 2.dan,a nova kontrola za 7 dana.Zadnjih dana sam nekako slabija,setih se da bih mogla da uradim nesto za svoju krvnu sliku,kupila sam maticnu borovnicu i tablete gvozdja.
Malo imam utisak da "slajfujem"u oporavku...u stvari,sve mora da prodje svoj tok,nego sam ja,kao neko dete,nestrpljiva da budem skroz dobro!
 
Vesna, svako cudo za 3 dana! Nemoj da si nestrpljiva. Bice sve super, al taj postoperativni tok moras da ispostujes. Poradi na krvnoj slici, to ci ti svakako ici u korist, i samo lagano bez zurbe. Ti se ionako dosta brzo oporavljas, s obzirom na vrstu i tezinu operacije. Uzivaj, nemoj sad da pokvaris nesto!
 
Meni je isto totema bila super, dok mi se nije smucila... Sad ne mogu ocima da je vidim. Ja posto sam redovno anemicna, moram da uvek imam nesto od preparata gvozdja. Letos sam u Grckoj uzela tablete Fero- folic i zadovoljna sam. One u sebi sadrze i folnu kiselinu i podnose se bez problema. Znam da su ranije mogle i kod nas da se nadju po apotekama, tako sam i dobila preporuku, ali kad sam ih ja trazila, rekli mi da ih vise nema. A u Grckoj sam ih placala 1,12 evra sto je stvarno smesno niska cena, s obzirom na kvalitet koji nude. Ne znam da li bi sada mogle da se nadju kod nas..
 
Vesna, resice se vec nekako i krvna slika. Probaj sa Revita Fe, makar idi na njihov sajt. Mnogima dobro dosla, a nije hemija.
A sad ajde molim te malo tvoje struke, ako imas volje. Moje prijateljice saha ima 33 godine, 19. 10, bice u osmom mesecu trudnoce. Prvo dete, ali pre dva dana , kao da joj je pukao vodenjak ili sta to vec zna biti. Uglavnom, odveli je u bolnicu i misle da ce je , vec sutra , morati poroditi. Znaju da je 19. 10. osmi mesec po nekom sistemu racunanja, meni to sve spansko selo. Ima li razloga za veliku brigu.Stalno joj to nesto curka.
Nije tema, ali .... ti bas dobro dodjes, pa treba malo i da radis
Pozdrav svima
 
Pa ako joj curi plodova voda to se moze,uz antibiotike, tolerisati par dana,a onda se mora zavrsiti jer moze doci do zescih infekcija.U toj starosti trudnoce radi se carski rez jer se smatra da su strukture glavice preosetljive za vaginalni porodjaj.
A ja uzela Ferum Sandoz,znam da to nase trudnice dobro podnose.Podnose lepo i Tothemu,ali ja sam je odavno probala kad je dete pilo pa mi je bila loseg ukusa...Videcemo kako cu podnositi,ovi danasnji preparati su bolje odradjeni.Nekada,kad sam bila trudna,kad god bih uzela tablete gvozdja povracala bih satima...
Malo cu poraditi na sebi,necu gunjdjati kad telo trazi odmor...Doslo mi veliko dete pa ce mi vreme lepo teci!:D
 
Evo i ja se javljam,pratim vas intenzivno vec neko vrijeme,zapravo od kada sam iznenada saznala da imam tumor.Sve je pocelo iznenada,prije nekih 40 dana kada sam po prvi put u zivotu osjetila bol u desnoj dojci,neposredno ispod bradavice.Kako se nije smanjivala otisla sam na pregled,utvrdjena je upala,cak nadjena i neka bakterija,primala sam antibiotike 8 dana,bol je skoro potpuno prestala ali je ostala odredjena otvrdlina.Samoinicijativno sam uradila UZV-pokazao 3 ciste,BI RADS DD2 LD2.Uradim ja onda i mamografiju-ovoga puta BI RADS DD3 i preporuka za konsultaciju hirurga.Upadnem na onkoloski konzilijum-dijagnoza Tu retroareolaris gl. Mammae 1 dex!Konsultovala sam drugog hirurga i dobila 10 dana th Penicilin 2 puta dnevno (upravo zavrsila),onda 10 dana pauze pa novi pregled sa eventualnom ciljanom mamografijom.Htjela sam pitati gdje je u Beogradu najbolje uraditi ciljanu mamografiju dojke? Veliki pozdrav od mene!
 
Pasica, zao mi je sto moras sve ovo prolaziti, ali kako vidis
sve se izdrzi uz ove hrabre zene sa Foruma.
J a na zalost nemam informaciju koja tebi treba, ali nacice se neko...

Vesna, porodili su je veceras, beba preko 2 kg., iako pre reda , decko i nemamo vise nikakvih informacija., jeli carski rez ili ...
Valjda bude dobro, samo treba docekati jutro i dobru vest.
Uzivaj sa svojom porodicom.
Valjda je normalno nekada i da nisi u elementu, pa sta si sve prosla,dojadi ....
Sutra bude bolje i opet cemo uzivati citajuci kako ti je dobro .
Drgacije sa tobom nece moci.
Pozzz
 
Evo i ja se javljam,pratim vas intenzivno vec neko vrijeme,zapravo od kada sam iznenada saznala da imam tumor.Sve je pocelo iznenada,prije nekih 40 dana kada sam po prvi put u zivotu osjetila bol u desnoj dojci,neposredno ispod bradavice.Kako se nije smanjivala otisla sam na pregled,utvrdjena je upala,cak nadjena i neka bakterija,primala sam antibiotike 8 dana,bol je skoro potpuno prestala ali je ostala odredjena otvrdlina.Samoinicijativno sam uradila UZV-pokazao 3 ciste,BI RADS DD2 LD2.Uradim ja onda i mamografiju-ovoga puta BI RADS DD3 i preporuka za konsultaciju hirurga.Upadnem na onkoloski konzilijum-dijagnoza Tu retroareolaris gl. Mammae 1 dex!Konsultovala sam drugog hirurga i dobila 10 dana th Penicilin 2 puta dnevno (upravo zavrsila),onda 10 dana pauze pa novi pregled sa eventualnom ciljanom mamografijom.Htjela sam pitati gdje je u Beogradu najbolje uraditi ciljanu mamografiju dojke? Veliki pozdrav od mene!
Pasica,ne znam gde zivis i koliko si upoznata,evo koliko ja znam mamografiju sa uputom mozes uraditi na onkoloskom institutu klinickog centra,ja licno sam radila i dalje radim sve kontrole u kbc Zemun,meni je dijagnozu na osnovu ultrazvuka dojke sto je posle i mamografija potvrdila,postavio dr.Vasilski i od tada samo i jedino njemu verujem,odlican je radiolog dijagnosticar.Po privatnim ordinacijama nisam isla pa ne znam puno o njima,nisam imala razloga da ih posecujem jer sam nakon prvog i jedinog pregleda kod dr.Vasilskog,10 dana posle,operisana u kbc Bezanijska kosa i to je to. Ako tebi odgovara Zemun ja ti toplo preporucujem dr.Vasilskog,odlican je lekar,pozz..
 
Mom tati ce mnogo vise trebati psihicke snage, ali mislim da kad tu psihicku barijeru bude preskocio, da ce i sve ostalo ici brze. Naime, kuci je, dobro se oseca, ali mi zvuci kao da ne veruje da ce sve biti u redu. Mama kaze da lepo jede, da je raspolozen, ali mu ni ovo vreme ne ide na ruku. Ja se i dalje nadam da ce on pronaci snagu u sebi i prevazici i ovu prepreku.
Svima vama zelim potpun oporavak!
 
Hvala,idem danas kod lekara.
Vesna ako imas problema sa krvnom slikom.
Moja mama je bez obzira na sve imala super krvnu sliku.A gvozdje,leukociti,eritrocitii sva ta cuda su joj super bili od sibirske aronije.Ne moze ona da ucini mnogo u smislu da ozdravi coveka ,al je za krvnu sliku ekstra.Majka od mog decka je pocela da je pije i za 15 dana kolko traje jedno pakovanje se preporodila zena,a i lepog je ukusa,moze uz tothemu ,uz sve zive proizvode moze.Stvarno je super proizvod.
 
Pile, kako prolazi vreme i tata se oporavlja, videces da ce i on psihicki bolje da se oseca. Treba mu malo vremena da se privikne na celu situaciju i na dijagnozu. Videces, bice ok. Daj mu malo vremena. Kako bese? Jel on sa operacijom zavrsio pricu, ili ima i terapije?
 
Hitno mi treba pomoc nekog od vas! Treba mi za oca citostatik 5-FLUOROURACIL, proiyvodi ga EBEWE PHARMA, nema ga u Srbiji, ne moze preko apoteka da se naruci, lekar kaze da ga ima u Makedoniji i Bugarskoj. Ali mozda ga ima i u RS, Hrvatskoj... Da li bi neko mogao da se raspita za mene i da li bi mogao da mi nabavi? PLEASE!!! Treba mi 13 ampula od 250mg ili ako su ampule od 500mg, onda 7 komada. Hvala svima unapred!
 
Pa ne znam sta je u pitanju. Lekar je rekao da ga nema vec duze vreme i da menjaju dobavljaca, koji je u postupku dobijanja papira. A kad sam zvala predstavnistvo kazu da ne moze vise da se uvozi. A toliko je jeftin.. Jedna ampula u Skoplju od 500mg je 1,5 evra.
Hvala ti puno! Bas sam se ufrkisala kako cu da nadjem i ceo dan zivkam i vrtim telefone. A ciji su ovo brojevi telefona? Neko predstavnistvo, apoteka?
Hvala ti! Ko zna, kako je sve kilavo verovatno cu opet morati da narucujem za sledeci ciklus, pa je dobro da imam jos neki kontakt.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top