OHRID

Bila sam letos u Ohridu (8-18.08.) i fenomenalno se provela. Grad je prelep, ima svasta da se vidi, cene su sasvim OK. Ako ides autobusom, cim izadjes na stanici ce te saleteti gomila ljudi koji izdaju sobe i apartmane. Tako smo mi i pronasli stan na 2 nivoa (dnevna soba + 2 spavace, kuhinja, kupatilo i terasa) za 25 EUR dnevno vrlo blizu glavne carsije. Lepse je biti u starom delu grada, ali tamo su uglavnom stare kuce i nema svaka soba kupatilo.
Telefon ovog naseg je 075/724473 Vojo
 
e ovako ja sam bio na ohridu( grad ohrid) proslog leta sa drustvom...NISAM PRETERANO odusevljen.Imao sam mnogo veca ocekivanja,konkretno kada je provod u pitanju.Mislim da je nocni zivot u bugarskoj mnogo bolji.Na Ohridu su ti svi kafici u starom gradu( gde treste srpski narodnjaci),retko koji kafic pusta neku stranu muziku i pored toga svi rade samo do 1 posle ponoci( sem vikendom kada svoje radno vreme produzavaju do 2).Ali tu su 2 kafica ,takodje u starom gradu,koja rade svakog dana do jutarnjih casova-koji ti postanu dosadni posle par veceri .I u njima je velika guzva.Imaju par diskoteka koje su van starog grada ali one nisu vredne pomene.**** su jeftinija nego kod nas,koliko se secam
Ohrid je prepun Srpskih turista.Ja sam tamo bio krajem jula 2006-te i tada je vec bilo krcato.Nije mnogo veliki.Mozes da ga obidjes pesaceci za par sati ceo(ono sto se ima videti,a to je sam centar grada i stari grad)
Nasli smo stan blizu autobuske stanice za 5E,po nocenju,ali toliko je svuda,uglavnom i bilo.Neko rece da te salicu sa svih strana za sobe,sto je vrlo tacno.Taxi prevoz je jeftin.Imaju mnogo kombija i mini buseva koji voze za 20-30 denara do plaze(zavisno od destinacije) 1E=60 denara.Sve plaze su malo udaljene od grada i ljudi uglavnom idu mini busevima do destinacija.Hoteli imaju svoje plaze( uglavnom kamenite),gde je ulaz uglavnom besplatan a lezaljke kostaju od 50-100 denara
Vecinsko stanovnistvo grada ohrida je makedonskog porekla,sto ne bi bas moglo da se kaze za Strugu koja je 15-ak km udaljena od ohrida,gde je 50% siptara( sto bitno utice na higijenu grada)
devojke njihove su debele nulee-ko kaze da su lepe,laze
sve su odevene na foru grand-show i malecne nekako
Nisu preterano ljubazni kao domacini,pogotovo u nocnim klubovima
 
Ulozio si prilicno truda u ovaj post. Dobra i prava informacija.

Osim...za ljubaznost. Ziveo sam tamo 4 meseca i mislim da su stvarno dobrodusni i ljubazni. E sad, ako si bio drzak u nocnom klubu, istu reakciju mozes ocekivati svugde. Zato su gorile i placene. Ali sam doziveo da pogledam cenovnik, narucim nesto, i kada stigne racun, ZNATNO manji nego sto sam ocekivao, na moje iznenadjenje, odgovor je POPUST ZA SRBE
Struga je isto tako prelepa, ali neka hvala, FUUUJ, ima vise Albanaca nego u Albaniji.
Ulcinj i Struga imaju vecu koncentraciju Shiptara nego u Tirani !!!

A i za devojke.....Ne znam bas....Pozdrav za Betty, koja mi je ukrala srce.
 
Ne znam kada pocinje sezona, ALI ja sam bio od Juna do Septembra, i tvrdim da se tek pred kraj ugrejalo. Ja volim hladnu vodu, ali bilo je njih koji su se samo suncali..

T V R D I M da u Maju nije moguce kupanje, osim za morzeve , pingvine, Ruse i moju malenkost. Kupao sam se pre pet godina u Dunavu 20-tog Februara, po snegu....ITD

Ako cemo vec da ulazimo u detalje, zivim na Kritu, znaci cca 1000 km juznije, pa ni tamo nije prijatno u moru u Maju. Napolju je toplo, PRETOPLO, ali more......HMM, samo za ludake kao ja.

I , jos jedan savet, nemoj uzeti smestaj u gradu, jer u gradu NEMA plaze, definitivno.

Idi dole na jug, prema Orce Nikolov. Postoji solidan prevoz, pa idi u grad kad hoces.
 
Ja sam bila polovinom maja prošle godine, bilo je odlično, ali bilo je dana kada smo se junačili i sa kratkim rukavima. :) Neki su se i kupali, ali - smrz.
 
ja sam bio od 20. do 30-og jula prosle godine.Prvog dana je voda bila mnogo hladna-nismo se kupali.Posle je bilo podnosljivije ali je def.hladnija nego more i s'ozirom da je jezerska nesvakidasnje je cista
 
Da li je neko išao kolima?

Kojim putem ići kroz Makedoniju do Ohrida?
Kakvi su im putevi, nemislim na auto put već ostali putevi?
Kako je za parkiranje?
Da li je gorivo skupo?
 
Isao sam kolima prosle godine do Ohrida ali ne i do jezera. Kako udjes u MK imas table tako da nemozes da promasis i da si daleko bilo corav a autoput im je ko staklo dobar. samo nemoj da zaboravis da se vozi sa upaljenim svetlima i danju jer sam ja zamalo najebao a nigde nema table da pise da upalis. Za parkiranje u gradu Ohridu nije problem a za jezero neznam i gorivo sam sipao kod nas tako da neznam tamo. Mozda sam ti bio imalo od koristi.Pozdrav !
 
Cekaj bre malo Jerotije... Ohrid je grad tik uz jezero, pa kako to da jezero nisi video?? Ne razumem...

Ide se putem BG-SK, granicnim prelazom Presevo preko Kumanova... onda ide Gostivar, Tetovo i tako do Ohrida. A ima jos jedan put, mislim da je kraci i bolji, a to je Skopje-Karachevo-Ohrid. Onaj put preko Bitole ne preporucujem jer je los i vodi preko nekih planinchuga. Cena goriva je valjda ista kao i u Srbiji.... U gradu ima mesta za parkiranje, a i svaki hotel ima parking za svoje goste tako da ne vidim razlog za brigu.
Poz.
 
Zdravo

Moram vam se pridružiti na temi o Ohridu.Ohrid je fantastičan samo niko ne spominje one male zelene zmijice u jezeru.Zmije su zelene dugačke oko 30 cm a boje se one više vas nego vi njih.Brzo jih se navikneš,ja sam čak pokušavao da koju ulovim ali nema šanse.
Neču da pravim antireklamu ali one jednostavno tamo jesu i tačka.Sutra ču slati par fotografija jer je neko izrazio želju.Na Ohridu sam bio u avgustu 2004 godine,spavali smo za 5 eura u privat sobama,hrana ,piče,sladoled,Ohridski biseri sve to po vrlo povoljnim cenama(u usporedbi sa Slovenijom) .Putevi su dobri,narod je fantastičan ,svugdje vrlo ljubazni,zanimljiva je i okolina jedino Struga ni se nije baš svidjela previše...
Što se parkinga tiče nisam baš obračao veliku pažnju jer sam bio sa motorom i nema problema za parking.
Za sutra obečavam fotografije
 
sto se tice Ohrida ja tamo letujem vec 20.tak godina a sada imam 24:)i mislim da je super i da je provod super narocito poslednjih godina kada su unapredili turizam a i sredili puteve i plaze...znaci moj savet...Ohrid obavezno!!!!!Pozdrav
 
Vise puta sam bila, kao dijete sa roditeljima, pa na ekskurziji u srednjoj skoli,poslije sa momkom,utisci su uvijek bili prelijepi, Medjutim,zadnji put sam bila davne 1988-rado bih opet.
 
Jelena-bimba:p:
Cekaj bre malo Jerotije... Ohrid je grad tik uz jezero, pa kako to da jezero nisi video?? Ne razumem...

Ide se putem BG-SK, granicnim prelazom Presevo preko Kumanova... onda ide Gostivar, Tetovo i tako do Ohrida. A ima jos jedan put, mislim da je kraci i bolji, a to je Skopje-Karachevo-Ohrid. Onaj put preko Bitole ne preporucujem jer je los i vodi preko nekih planinchuga. Cena goriva je valjda ista kao i u Srbiji.... U gradu ima mesta za parkiranje, a i svaki hotel ima parking za svoje goste tako da ne vidim razlog za brigu.
Poz.
Video sam jezero ali samo sa glavnog puta a nisam prilazio. Cak sam i bio u Albanskoj mrezi Vodafone. Nisam imao vremena jer sam vozio neke ljude i odmah sam se vratio zqa Beograd. Pozz
 
Jelena-bimba:p:
Cekaj bre malo Jerotije... Ohrid je grad tik uz jezero, pa kako to da jezero nisi video?? Ne razumem...

Ide se putem BG-SK, granicnim prelazom Presevo preko Kumanova... onda ide Gostivar, Tetovo i tako do Ohrida. A ima jos jedan put, mislim da je kraci i bolji, a to je Skopje-Karachevo-Ohrid. Onaj put preko Bitole ne preporucujem jer je los i vodi preko nekih planinchuga. Cena goriva je valjda ista kao i u Srbiji.... U gradu ima mesta za parkiranje, a i svaki hotel ima parking za svoje goste tako da ne vidim razlog za brigu.
Poz.
Zaebi tu relaciju!U Tetovu su 99,9 % Shiptari! :(
 
HRC:
Zdravo

Moram vam se pridružiti na temi o Ohridu.Ohrid je fantastičan samo niko ne spominje one male zelene zmijice u jezeru.Zmije su zelene dugačke oko 30 cm a boje se one više vas nego vi njih.Brzo jih se navikneš,ja sam čak pokušavao da koju ulovim ali nema šanse.
Neču da pravim antireklamu ali one jednostavno tamo jesu i tačka.Sutra ču slati par fotografija jer je neko izrazio želju.Na Ohridu sam bio u avgustu 2004 godine,spavali smo za 5 eura u privat sobama,hrana ,piče,sladoled,Ohridski biseri sve to po vrlo povoljnim cenama(u usporedbi sa Slovenijom) .Putevi su dobri,narod je fantastičan ,svugdje vrlo ljubazni,zanimljiva je i okolina jedino Struga ni se nije baš svidjela previše...
Što se parkinga tiče nisam baš obračao veliku pažnju jer sam bio sa motorom i nema problema za parking.
Za sutra obečavam fotografije
Ajd bre daj te fotografije! :)
 
Ma dole su neki drugi siptari. Ima ih milion ali me niko nije ni popreko pogledao iako imam solidan auto i BG tablice. Mozda su mislili da je BG Bugarska ha ha ha
 

Back
Top