Oglasna tabla za antikvitete

pa jer ti nisi rekao da se kupuju po te vcene,zar ganisi ti kupio za 150e?a kao drugo niti si meni nasao 3 niti si mijavio gde ima i koliko su mozda si nekom drugom moje poruke i dalje stoje u sanducetu nema te tvoje,a dodji imas lugera za 250e,valter prodatza 120,drug kupio za 160,ako ne verujes dodji brate,a ima jos sto god mp38 i tako
 
pa jer ti nisi rekao da se kupuju po te vcene,zar ganisi ti kupio za 150e?a kao drugo niti si meni nasao 3 niti si mijavio gde ima i koliko su mozda si nekom drugom moje poruke i dalje stoje u sanducetu nema te tvoje,a dodji imas lugera za 250e,valter prodatza 120,drug kupio za 160,ako ne verujes dodji brate,a ima jos sto god mp38 i tako
Jeste da sam rekao da se lugeri kupuju za200-300E ja sam kupio i ti ne jednog za300KM sto je oko 150E, ali to su bile cene negde iza 2000 i u Bosni u Srbiji je uvek bila druga cena.
I negde za Novu godinu sam kod mojih saboraca nasao 3 za 300-600KM, ali si ti kada sam ti pisao gde mozes da preuzmes lugera rekao da se boji da "ne postradas" pa sam dalje digao ruke da ti trazim bilo sta i da te o bilo cemu obavestavam.
Sto si onda po forumu mjaukao da kupujes lugera pa kada sam te pitao jel to imas nameru da ga preprodas Slovencima ili Nemcima si rekao da je to "za tvoju dusi"
Izgleda da je tebi dusa trgovina.
Bas dobro da su cene kod vas u Krusevcu tako dobre, bar ce ljudi doci do predpostavljam dobrih kolekcionarskih primeraka.
Kod nas u Beogradu su neke druge cene.
Nadam se da si cuo za streljacki klub "Mus" u Novom Beogradu. U njemu se skupljaju kolekcionari, dodji sa time sto svasta imas, napravices posao. Garantujem ti da ces Valtera P38 ako je u iole pristojnom stanju prodati za 300E a ako je u boljem stanju i zavisi od proizvodjaca i za 400-500E.
A za lugera da i ne pisem lugeri su jos vise na ceni.
 
proveri da li je sastavljen iz jednog ili vishe pishtolja jer to mozhe da utiche na vrednost...ako je izcela,mozhda mozhesh i da proverish kome je pripadao,na osnovu serijskog broja,zato shto su to bili pishtolji pravljeni za oficire...mozhda dogurash cenu i do par hiljada evra...ali naravno ne preko noci...
 
proveri da li je sastavljen iz jednog ili vishe pishtolja jer to mozhe da utiche na vrednost...ako je izcela,mozhda mozhesh i da proverish kome je pripadao,na osnovu serijskog broja,zato shto su to bili pishtolji pravljeni za oficire...mozhda dogurash cenu i do par hiljada evra...ali naravno ne preko noci...
Verovatno si u pravu, samo je malo teze doci do spiskova ko je koji pistolj duzio u Vermahtu, zato sto je dosta arhive unisteno na kraju rata.
Lugera je bilo dosta i u SS-u.
Pricao mi je prijatelj iz Sarajeva da su posle rata tamo negde 96, 97 Svabe IFOR-ovci imali neke spiskove i kupovali pistolje po Sarajevu i po Bosni.
Trazili su VIS-eve, lugere i P38. Za neke su pistolje davali i po par hiljada maraka, a neke, iste marke i na izgled boje ocuvane, nisu hteli ni za 300.
Jedino ostaje problem kako doci do tih spiskova, ali u ovoj eri interneta verovatno je moguce, ali treba vremena i znaja jezika.
 
pa cemu si ti zakljucio da ja trgujem?ja i jurim licno za sebe a u bg svi misle ako ima 100god da za te pare kogu kucu napraviti,grozi mi se taj bg.iskreno.,kod vas je i stajer 1911 900e lepota,
Kako ne trgujes, pa zar nisi u proslom ili predproslom postu napisao da su kod tebe lugeri od 250-500E?
I taj stajer sto spominjes, izgleda da si zaboravio da si meni nudio stajera iz 1912 u losem stanju za cini mi se 400E
A to sto ti se grozi Beograd, to je tvoja stvar. Nemoras nikad u Beograd da dodjes, sedi lepo u svom selu i uzivaj.
Ali grozio se on tebi ili ne, u Beogradu ima najvise kolekcionara i najvise poznavaoca oruzja i ljudi koji imaju pare i kojima nije zao da daju pare za nesto sto vole.
A samim tim su i cene ne samo starog oruzja nego isvega drugog najvise u Beogradu.
 
Verovatno si u pravu, samo je malo teze doci do spiskova ko je koji pistolj duzio u Vermahtu, zato sto je dosta arhive unisteno na kraju rata.
Lugera je bilo dosta i u SS-u.
Pricao mi je prijatelj iz Sarajeva da su posle rata tamo negde 96, 97 Svabe IFOR-ovci imali neke spiskove i kupovali pistolje po Sarajevu i po Bosni.
Trazili su VIS-eve, lugere i P38. Za neke su pistolje davali i po par hiljada maraka, a neke, iste marke i na izgled boje ocuvane, nisu hteli ni za 300.
Jedino ostaje problem kako doci do tih spiskova, ali u ovoj eri interneta verovatno je moguce, ali treba vremena i znaja jezika.

naravno.znam jer ja (tj brat) imam jedan kod kuce,ostavio nam pokojni deda kome je to bio trofej iz II rata,i radi kao singerica...perfektan pishtolj!da izrada nije bila skupa,i dalje bi da proizvodili.
dakle,treba doci do podataka...mozhe i da se postavi oglas u nemachkim novinama,javice se neko sigurno!
 
naravno.znam jer ja (tj brat) imam jedan kod kuce,ostavio nam pokojni deda kome je to bio trofej iz II rata,i radi kao singerica...perfektan pishtolj!da izrada nije bila skupa,i dalje bi da proizvodili.
dakle,treba doci do podataka...mozhe i da se postavi oglas u nemachkim novinama,javice se neko sigurno!
Sto se skupoce izrade tice si potpuno u pravu. Ja sam se jedan period zivota profesionalno bavio puskasrtom i puno mi je stokojekakvog oruzja ptroslo kroz ruke, a obisao sam i nekoliko velikih fabrika u evropskim zemljama koje se bave izradom oruzja, izmedju ostalog i pistolaja, i dobro znam koliko si u pravu.
Kao najbolja ilistracija kvaliteta izrade lugera moze da posluzi podatak da majstori na sklapanju oruzja nisu imali turpije, samo sabere, grecace za skidanje srha, pucne ako je negde ostala posle masinske obrade i smirgl papir.
Sklapanje lugera su vrsili samo stari iskusni majstori, a masinska obrada pojedinih delova je imala jako puno operacija i zahtevala je puno specijalnih alata.
Od svih vojnih pistolja koji su radjeni u velikom serijama, samo je svajcarski SIG ne
SIG- Sauer on je dosao mnogo kasnije, imao masinsku obradu delova na tom nivou.
Zato je, kao sto si i napisao proizvodnja lugera prestala u 1934 godini kada ratna industrija Nacisticke Nemacke vise sebi nije mogla da priusti taj luksuz.
 
naravno.znam jer ja (tj brat) imam jedan kod kuce,ostavio nam pokojni deda kome je to bio trofej iz II rata,i radi kao singerica...perfektan pishtolj!da izrada nije bila skupa,i dalje bi da proizvodili.
dakle,treba doci do podataka...mozhe i da se postavi oglas u nemachkim novinama,javice se neko sigurno!
najbolju cenu bilo gde u inostranstvu ces dobiti kad popunis one obrasce koje sam postavio pa onda na osnovu njih dobijes papir o verodostojnosti,(na osnovu tih podataka i uvida u oruzje verodostojnost izdaje aukcijska kuca) tada mozes da ucestvujes po aukcijama,veliki broj lugera na nasem podrucju nebi ispunilo taj uslov jer su sklapani od razlicitih lugera i serija, onda prebrunirani sa pozlacenim komandama itd da ne gnjavim
 
najbolju cenu bilo gde u inostranstvu ces dobiti kad popunis one obrasce koje sam postavio pa onda na osnovu njih dobijes papir o verodostojnosti,(na osnovu tih podataka i uvida u oruzje verodostojnost izdaje aukcijska kuca) tada mozes da ucestvujes po aukcijama,veliki broj lugera na nasem podrucju nebi ispunilo taj uslov jer su sklapani od razlicitih lugera i serija, onda prebrunirani sa pozlacenim komandama itd da ne gnjavim

Generalno si u pravu, ali se dobro secam da su jedan mauser C96 i jedan luger negde pocetkom 80-ih godina postigli enormne cene. Luger je otisaao za oko 8000DM a mauser za 15000DM. Oba su bila naknadno smimkana, bogato tausirana zlatom sa drskama od slonovace sa dubkom gravurom.
Ali kada je u pitabnju standardno oruzje nema sminkanja, nema mesanja delova sa vise oruzja, sve snizava cenu, ako aukciska kuca uopste i prihvati da tako nasminkano oruzje prihvati na aukciju.
 
znam...odlichan je i Bolo Mauser,a meni se lichno najvishe od tih pishtolja svidja Walter P38...
u sushtini,nemci kad neshto prave,prave kako treba,mada imam i komplimente za Cheshku Zbrojovku...i ona pravi odlichno oruzhje!
Ako govorimo samo o kvalitetu izrade, onda je luger ispred i valtera i mausera.
A sto se tice Zbrojovke, na koju mislis? Onu od pre WW2 ili ovu posle?
 
Sve priznajem samo nemoj da se ljutis.;)
Da ti mozda nekad nije naleteo koji?
Ja sam negde krajem 70-ih u Parizu propustio jedan. Kupio sam secivo katane iz stare ere japanskog maca pa nisam vise imao para i za njega.

nikad nisam imao priliku ,u prici sa jednim puskarom,kolekcionarom cene su velike i ako imas para onda aukcija kod baterfly & baterfly specijalizirani za staro oruzje (ipak evropa je majka za staro oruzje po cenama)
 
nikad nisam imao priliku ,u prici sa jednim puskarom,kolekcionarom cene su velike i ako imas para onda aukcija kod baterfly & baterfly specijalizirani za staro oruzje (ipak evropa je majka za staro oruzje po cenama)
Ja sam na zalost propustio tu priliku iz vec navedenog razloga. A mozda i bolje jer su mi kolekciju u kojoj bi se nasao opljackali u ratu 1992 u Sarajevu pa bi on zavrsio ko zna gde.
 

Back
Top