Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Dragi prijatelji

U Australiji je veoma vazno da imate njihovu diploma. Najlaksi nacin da se stekne jeste studirati neki od dobro respektovanih dopisnih univerziteta u Australiji sto se moze uciniti iz bilo kojeg dela sveta. Jednom kada zavrsite undergraduate course onda mozete da nabavite u Srbiji potvrdu (reference) da ste u toj struci radili nekoliko godina I to ce vam veoma olaksati da dojete u Australiju a narocito da dobijete posao jer ce te imati Australijsku diplpmu za manje od dve godine.
Znam nekoliko nasih koji su se tako veoma lepo snasli u Sidneju I Melburnu.
Evo vam jedan veoma repektovan univerzitet na kojem mozete da pohadjate dopisno studiranje:

http://www.csustudycentres.edu.au/

Nemas tu neki problem, samo odes i snadjes se. Ako ti to ne uspe onda se nisi snasao, a mozda si ostao.
 
Pošto ideš za Australiju, najbolje da se sprijateljiš sa Kengurom - on zna gde ima besplatne hrane :D
Ja bih tako uradio :D

Na primer, u Africi znaš kako nadju vodu po onoj žegi?
Napune solju drvo pa se muvaju oko drveta a majmun ih gleda iz prikrajka onako balkansko seljački.
Pa se Crnci udalje lukavo kao nisu videli majmuna i čekaju šta će selja da uradi.
Onda majmun kaže sebi - kad mogu oni mogu i ja i ode do drveta i jede onu so.
Eonda ožedni i krene ka vodi
A Crnci za njim
:D

Majmun uvek bude majmun, posle se on ljuti gadja ih jer je najprvi našao svoje
Nema veze što je uzeo tudje

Desu patriote sa Krste? :D
 
Dragi prijatelji

U Australiji je veoma vazno da imate njihovu diploma. Najlaksi nacin da se stekne jeste studirati neki od dobro respektovanih dopisnih univerziteta u Australiji sto se moze uciniti iz bilo kojeg dela sveta. Jednom kada zavrsite undergraduate course onda mozete da nabavite u Srbiji potvrdu (reference) da ste u toj struci radili nekoliko godina I to ce vam veoma olaksati da dojete u Australiju a narocito da dobijete posao jer ce te imati Australijsku diplpmu za manje od dve godine.
Znam nekoliko nasih koji su se tako veoma lepo snasli u Sidneju I Melburnu.
Evo vam jedan veoma repektovan univerzitet na kojem mozete da pohadjate dopisno studiranje:

http://www.csustudycentres.edu.au/
Koga u Australiji briga dali neko ima diplomu bilo kog univerziteta? Da nisi ti mozda pobrkao komunisticke krimi olupine kao sto su eks-ju zemlje sa Australijom? Pod jedan da bi te neki ozi zaposlio moras da imas radno iskustvo iz/u Australiji a pod dva da bi te neko zaposlio moras da znas to da radis.
 
pise da mi je potreban papir od poslodavca da sam radio kod njega odredjeni period to i to i da mi napise da mi je placao. To mi je sve malo sumnjivo jer to moze svako ko zna nekog sa firmom da nabavi?

Pricano je vec o tome. Assessment institucije nista ne proveravaju, ali to moze da uradi DIAC, tako sto u proveru dodje neko iz ambasade. Pa ti lazi i rizikuj da ti propadne 3000-4000 dolara koje je potrebno dati do podnosenja zaheva za vizu... Pored toga, oni verovatno svesno idu na to da tih 5-10 poena mogu biti lazirani, ali posto one ostale ne mozes da krivotvoris, dobijaju ne samo obrazovane vec i snalazljive kadrove.
 
Vazno je biti DOBAR MAJSTOR.

Dobri majstori su svuda u svetu cenjeni i zaradjuju dobro.

Ne moj ti molim te. Pokusavam da pomognem ljudima a ne da se zezam ovde sa tobom.

- - - - - - - - - -

Ma daj, na rang listi australijskih univerziteta ovaj se kotira pri samom dnu. A brat iz Sidneja koji je trenutno ovde u gostima kaže da je to nešto ko kod nas Megatresh.

Pa dobro niko te ne tera.
 
Koga u Australiji briga dali neko ima diplomu bilo kog univerziteta? Da nisi ti mozda pobrkao komunisticke krimi olupine kao sto su eks-ju zemlje sa Australijom? Pod jedan da bi te neki ozi zaposlio moras da imas radno iskustvo iz/u Australiji a pod dva da bi te neko zaposlio moras da znas to da radis.

Prijatelju ja nisam nista pobrkao ja ti samo kazem kako Indusi, kinezi i ostali lako ulaze u Australiju.
A zasto ne bih i nasi mladi ljudi.
 
Zanima me jedno ako neko zna nesto o tome? Trebalo bi da odputujem za australiju kod rodjaka,tamo da radim u njihovoj firmi,vizu mogu da dobijem jedino ako imam vise od 6.meseci radnog staza ili da se vodim kao ucenik ali ja nemam ni jedno,razmisljao sam posto mi je tek 19.god. a prosle godine sam zavrsio skolu,da li mogu da se upisem kao vanredni ucenik i tako da dobijem vizu?
 
Zanima me jedno ako neko zna nesto o tome? Trebalo bi da odputujem za australiju kod rodjaka,tamo da radim u njihovoj firmi,vizu mogu da dobijem jedino ako imam vise od 6.meseci radnog staza ili da se vodim kao ucenik ali ja nemam ni jedno,razmisljao sam posto mi je tek 19.god. a prosle godine sam zavrsio skolu,da li mogu da se upisem kao vanredni ucenik i tako da dobijem vizu?

Ti ovde ladno pitaš za krivično delo kako da uradiš :D LOL. Smeš da radiš jedino sa specijalnom vizom sa tim uslovima, skilled. I uskoro bi trebali da donesu zakon koji će da sprečava zapošljavanje sa strane po svaku cenu za manju platu ako ima lokalne radne snage, upravo zbog ljudi koji zloupotrebljavaju postojeći sistem. Vize imaš puno kategorija, a sa turističkom NE SMEŠ da radiš ako si mislio na tu vizu da dobiješ. Takvim zloupotrebama jedino možeš da napraviš problem nekome ko stvarno ima poštene namere, a sebi mnogo veće.

Osim toga oni će da znaju koga imaš i zašto ideš i mogu da ti daju samo na par nedelja kao što znam za slične slučajeve.
 
Oni nece da mi plate skolu,rekli mi ako zelim da odem tamo moram sam da se borim,sad pokusavam naci neki posao ali mi slabo uspeva.Razmisljao sam o skoli,srecom moj rodjak je profesor u jednoj skoli sto zelim upisati pa mi je objasnio da mogu dobiti turisticku vizu samo ne znam dali se dobija na godinu dana ili na 3-4.nedelje.Kako se ona uopste dobija,gde treba da idem?
 
Sto prvi put da ponovim, nije mi tesko, zajebi te price o ljudima koji zloupotrebljavaju sistem kojima vas sistem uci na televiziji; Sistem je tu da upotrebljava ljude a ne obrnuto :) Pusti decka da ide i da se bori, ima bekpekerskih poslova i branja poljoprivrednih proizvoda, bas da vidim kome od njih bi u pasosu nasao da ima pravo na rad. Dokle bre ta prica o Diznilendu Australija, zemlji rada reda srece i veselja?
 
Sto prvi put da ponovim, nije mi tesko, zajebi te price o ljudima koji zloupotrebljavaju sistem kojima vas sistem uci na televiziji; Sistem je tu da upotrebljava ljude a ne obrnuto :) Pusti decka da ide i da se bori, ima bekpekerskih poslova i branja poljoprivrednih proizvoda, bas da vidim kome od njih bi u pasosu nasao da ima pravo na rad. Dokle bre ta prica o Diznilendu Australija, zemlji rada reda srece i veselja?

Čoveče ako uradi nešto što može da ga dovede u sukob sa zakonom i još nekog drugog da ugrozi ne treba to da radi. Prosto. Neka se bori ne legalne metode kako može da se "bori". :D Ja sigurno neću nikog da savetujem da radi stvari koje ga stavljaju u rizik te vrste. Australija jeste jedna od par najboljih zemalja na svetu i nešto najbliže tome što si rekao. Evo skoro sam bio u Nemačkoj za Uskrs i ne može za 50 godina da pridje sad kako je u AU. :D

Bilo bi dobro kad bi kolegi gore pomogli ti rodjaci oko studiranja , ali to mnogo košta i zato neće verovatno, opet nije u redu da su mu rekli da mora da se bori na taj način. Ipak on ima 19 godina i ne razmilja baš trezveno, plus kad te zaludi Srbija onda još više ne znaš kako funkcionišu stvari, tako da bi trebali da mu pomognu. Mada uopšte me ne iznenadjuje takav stav tih rodjaka. Čak sam i pretpostavljao. :D
 
Poslednja izmena:
Oni nece da mi plate skolu,rekli mi ako zelim da odem tamo moram sam da se borim,sad pokusavam naci neki posao ali mi slabo uspeva.Razmisljao sam o skoli,srecom moj rodjak je profesor u jednoj skoli sto zelim upisati pa mi je objasnio da mogu dobiti turisticku vizu samo ne znam dali se dobija na godinu dana ili na 3-4.nedelje.Kako se ona uopste dobija,gde treba da idem?

Ako oni imaju firmu, radi kod njih i tako otplaćuj školarinu. Ne moraš da pohađaš nastavu. Kad uštediš, upiši ono što te zanima i završi to. Onda već imaš prođu... Sve o vizama imaš na http://www.immi.gov.au/, ali sa turističkom nećeš daleko dogurati. Sa studentskom vizom imaš pravo da legalno radiš (valjda) 20 sati nedeljno.
 

Back
Top