Odgovornost

U okvirima pravilnika?
Pozivaš me na ono što si višestruko kršio?
Čin odgovornosti je bilo da si javno prijavljen.
Ali baš kao što si napisao,
"bića koja posjeduju ultimativne moći ne odgovaraju nikome niti kakve odgovornosti imaju'.
Praksa je velika učiteljica, trebala bi da bude, ali ići glavom kroz zid i voditi unapred izgubljene bitke po drugi put već je mnogo, to nije odgovornost već slaboumnost, ludost, zanesenost prema nekom sopstvenom idealu koji vodi samo u propast, a to nije mudro..
 
Praksa je velika učiteljica, trebala bi da bude, ali ići glavom kroz zid i voditi unapred izgubljene bitke po drugi put već je mnogo, to nije odgovornost već slaboumnost, ludost, zanesenost prema nekom sopstvenom idealu koji vodi samo u propast, a to nije mudro..
Istrajavati na nepravdi, nepismenosti, gluposti, oholosti,
biti uvek uz jače, naoružane,
doprinositi sopstvenom urušavanju,
je slaboumnost, ludost, zanesenost prema tuđoj moći.
Jer žvot iza ogledala postoji samo dok se ogledalo ne slomi.

Izgubljene bitke ne znače izgubljen rat.
Lomljenje ogledala ne smeta vaspitanosti, kulturi, pismenosti, dijalogu.
Pošto me sa pozicije moći učiš šta nije mudro, red je da odgovorim:
"I u Švici i u svrba" nije mudro biti uz jačeg, nego uz boljeg.
Jači to neće doveka biti.

Neodgovornost je da učiš druge onome za šta sam nemaš hrabrosti
 
Poslednja izmena:
Haha Hakime, ova tvoja poslednja rečenica važi za tebe, upravo...:lol:
Neodgovorni kukavički dovikuju iz poslednjih redova, ispaljuju neke nebulozne ničim izazvane kritike i kad budu recimo izopšteni misle za sebe -u al sam faca, al sam im skreso, sad svi misle kako sam ja pametan i hrabar haha...a ima i onih koji su oduvek u prvim borbenim redovima, obeleženi zelenom, plavom, crvenom trakom, imaju nacrtanu metu na ledjima...:cool:
Teško ti je to za razumeti, znam...
 
Poslednja izmena:
Aj sad malo ozbiljnije..
Osnovna pitanja o odgovornosti koja filozofi istražuju su: šta osobu čini odgovornom, da li postoji veza izmedju slobode i odgovornosti i slično...
 
Na odgovornost se pozivaju ljudi koji kleče pred šalterom, pred saobraćajcem, pred službenikom obezbeđenja.
Koji kleče pred medicinskom sestrom, pred šefom, pred profesorom, konobarom, kov1d redarom.
Ljudi koji kleče. Oni su odgovorni, lepo vaspitani, a oni drugi, koji pružaju otpor, oni nisu lepo vaspitani.

Onda tuđi otpor poistovećuju sa neodgovornošću i glupošću. Želeli bi, iznutra osećaju, najviše od svega da se suprotstave, ali ne smeju.
Nisu hrabri.
Vrte film u glavi kako se treba suprotstaviti autoritetu koji to nije, ali pesnice ostaju stegnute u džepu.
Te pesnice će proraditi kada dođu kući.
Osim ako na vreme uzmu terapiju...
Haha i tebi. Šta ima?
ova tvoja poslednja rečenica važi za tebe, upravo...:lol:
Neodgovorni kukavički dovikuju iz poslednjih redova, ispaljuju neke nebulozne ničim izazvane kritike
Ako bolje pogledaš videćeš da si Ti na mojoj temi, a ne obrnuto.
Znaš?
i kad budu recimo izopšteni
Čekček, možeš li mi pojasniti ovo iznad, iza recimo?
misle za sebe -u al sam faca, al sam im skreso, sad svi misle kako sam ja pametan i hrabar haha...
Haha i tebi, rekoh već.
a ima i onih koji su oduvek u prvim borbenim redovima,
Gde su? Na ovoj temi? u kafani? Gde bre, reci mi da odem da se izljubimo.
obeleženi zelenom, plavom, crvenom trakom, imaju nacrtanu metu na ledjima...:cool:
Teško ti je to za razumeti, znam...
I tebi? Pa dobro, nećemo kvariti. :ok:

Ako pažljivo izbrojiš, od napisanih trideset postova samo 2 (dva) nisu od postavljača ili modova.
Da li je lepak za modove tema: Odgovornos
ili moj avatar?
 
Poslednja izmena:
Istrajavati na nepravdi, nepismenosti, gluposti, oholosti,
biti uvek uz jače, naoružane,
doprinositi sopstvenom urušavanju,
je slaboumnost, ludost, zanesenost prema tuđoj moći.
Jer žvot iza ogledala postoji samo dok se ogledalo ne slomi.

Izgubljene bitke ne znače izgubljen rat.
Lomljenje ogledala ne smeta vaspitanosti, kulturi, pismenosti, dijalogu.
Pošto me sa pozicije moći učiš šta nije mudro, red je da odgovorim:
"I u Švici i u svrba" nije mudro biti uz jačeg, nego uz boljeg.
Jači to neće doveka biti.

Neodgovornost je da učiš druge onome za šta sam nemaš hrabrosti
FiIozofije nam se razlikuju moj hari, i to je sasvim u redu.
To što je ludost u jednom idealu ili sistemu, u drugom je mudrost, u trećem je nešto treće.. ali faktor moći važi za svaki od njih, bez toga, nije pametno niti jednu bitku voditi, a kamoli započinjati ratove.
Nije u pitanju hrabrost, nego izbor.
 
Da li je odgovorno da me na samo jednoj temi čak dvaput ne oslove sa Hari nego... hmm... drugačije?
Biće da vam je taj koga često i rado pominjete neobično drag, ili da vam iz nekog velikog razloga nedostaje. Ljudski je to.
Ako je tako, zašto ne preduzmete nešto konkretno? Možda ne znate šta?
Možda osećate odgovornost, pa ste zato kolektivno nahrupili na temu koja se tako zove?
Izvinjavam se što za sada nudim samo pitanja.
Odgovori su vam izgleda ostali kod... tog... kakogod. Da li mislite da ih još čuva?
FiIozofije nam se razlikuju moj hari, i to je sasvim u redu.
To što je ludost u jednom idealu ili sistemu, u drugom je mudrost, u trećem je nešto treće.. ali faktor moći važi za svaki od njih, bez toga, nije pametno niti jednu bitku voditi, a kamoli započinjati ratove.
Nije u pitanju hrabrost, nego izbor.
U pravu si, faktor moći je presudan.
A moć je... ŠTA?
Pravo da drugog izbaciš? Uvrediš? Obrišeš?
Ne. Nije to moć.
Moć je izgovoriti istinu.
Napisati je kao tačan podatak.

Moć je i samo je znati.

Faktor moći jeste presudan.
 
Hm.. ne znam koja su tvoja očekivanja ali mislim da su prevelika za jedan volonterski rad na nekom forumu, uz to tražiš da se tebi odgovara, mnogo pretenciozno sa tvoje strane.
Odgovornost u praksi i generalno gledajući ide uglavnom odozdo prema gore, tj. onaj gore postavlja pitanja i traži odgovore odozdo.
Dešava se i obrnuto, tipa šefe kad će da nam povećaju platu, ovaj ili će nešto da slaže, ili otvoreno da im kaže da od tog posla nema ništa, pa sad da li će se ovi organizovati za neki štrajk i sl. mrka kapa i od toga uglavnom..
Pazi, ako riba smrdi, od glave smrdi, za toliko znaš, a glava sama sebi odgovara i radi šta joj volja, jer joj se može, ako će da čisti, čistiće se od repa, nego eto tebe onomad očistiše..
Blago tebi kada ti je ovo prioritetan problem, mada umišljen, možda si u pemziji pa ti je ovo glavna zanimacija, ja npr. svoje aktuelne bitke i ratove vodim na totalno drugim poljima, u životu, ovo je usput, ukratko dobro dodje, ovde bi trebalo da treniramo, razmjenjujemo iskustva, pravimo taktiku i da imamo neku korist od prisustva. Od čega da se okoristimo sprovodeći tzv. moć i sl. mislim totalni je nonsens, e sad ako samo ti imaš "problem" ovde, zapitaj se dobro da nije možda onaj u ogledalu zapravo taj.. problem..
 
Nego da se vratimo malo oko samog termina teme..
Pošto sam već pomenuo vezu izmedju moći i odgovornosti, rekli bi sada da je onaj na nekom vrhu nečega apsolut moći?
Izgleda tako, i uglavnom je odgovor da, ali ne i uvijek, apsolutna moć se nalazi na jednoj drugoj poziciji, i uglavnom je to neka vrlo bliska i direktno vezana pozicija za onu prvu, obavezno uključuje najmoćniju ljudsku vješitnu, a nije teško pogoditi koja je to vještina..
Vještina manipulacije je apsolutno najsnažnija ljudska vještina.
Moć da se reprogramira druga svijest po svojoj volji, nije mala stvar, naprotiv, najmoćnija je!
Kralj on štrči, vidi se, izložen je odredjenom riziku, nekada je meta, trofej, ukoliko je izmanupulisan može platiti i glavom tudju volju.
Dakle, siva eminencija je apsolutno najmoćnija pozicija znana u ljudskom društvu, podredjena onoj naizgled i zvanično prvoj, taj nikome ne odgovara, jer je nevidljiv, a upravlja, njegova marioneta, onaj "prvi", ujedno je i njegov štit koji će podnijeti sve eventualne odgovornosti i stradanja.
 
Postoje bića koja žive bez savesti.
Da, vidimo da postoje.
Bez savesti znači i bez osećaja odgovornosti.
Ta bića su terminatori.
U svakom društvu zauzimaju pozicije moći.
Manje sposobni zauzimaju pozicije sile.

Ponekad na kratko odlože oružje da bi se, kao lovci, prbližili ljudima. Koriste duge besmislene rečenice, intelektualnu onaniju, da ne bi napisali ono što misle. Ne nude rešenja, čak ni izgovore. Govore: "to je tako", i uklapaju se.
Nalik biciklisti - dole gaze, gore se klanjaju.

Ne osećaju druge ljude, nisu ista vrsta.
"Recimo izopšteni" su oni koje prepoznaju kao pretnju.

Veći su fenomen ljudi koji im se pridružuju i pokušavaju da postanu kao oni. Ljudi ne mogu biti kao oni, ljudi osećaju odgovornos ma koliko je potiskivali. Jednom mora doći do razdvajanja.

Neće njih ni jedan post ni jedna tema promeniti.
Za promenu je potreban naslov ove teme: odgovornost.
Vidite li je?
 
Nego da se vratimo malo oko samog termina teme..
Pošto sam već pomenuo vezu izmedju moći i odgovornosti, rekli bi sada da je onaj na nekom vrhu nečega apsolut moći?
Izgleda tako, i uglavnom je odgovor da, ali ne i uvijek, apsolutna moć se nalazi na jednoj drugoj poziciji, i uglavnom je to neka vrlo bliska i direktno vezana pozicija za onu prvu, obavezno uključuje najmoćniju ljudsku vješitnu, a nije teško pogoditi koja je to vještina..
Vještina manipulacije je apsolutno najsnažnija ljudska vještina.
Moć da se reprogramira druga svijest po svojoj volji, nije mala stvar, naprotiv, najmoćnija je!
Kralj on štrči, vidi se, izložen je odredjenom riziku, nekada je meta, trofej, ukoliko je izmanupulisan može platiti i glavom tudju volju.
Dakle, siva eminencija je apsolutno najmoćnija pozicija znana u ljudskom društvu, podredjena onoj naizgled i zvanično prvoj, taj nikome ne odgovara, jer je nevidljiv, a upravlja, njegova marioneta, onaj "prvi", ujedno je i njegov štit koji će podnijeti sve eventualne odgovornosti i stradanja.
Kao što rekoh, postoje ljudi koji svoju odgovornost rado i lako prebacuju na "apsolut".
Ako pažljivo pogledaš, nije mene "apsolut" na temi nazvao pijanicom, neandertlcem, čovekom koji toljagom bije žene...

Odgovornost "apsoluta" je van i tvojih misaonih procesa. "Apsolut" ima komandnu odgovornost,
ali on ne udara nisko, sa uživanjem i apetitom.
To rade ljudi bez odgovornosti, bića iz prethodnog posta.
 
Perspektive su nam različite, ima slučajeva kada te neko vidi zaista kakav jesi, a, nekada pogrešno, to je klimavo polje čestih grešaka.
Pa možda nekada i većina pogriješi, a nekada je u pravu.. ko će ga znati. Tako su ravnozemljaši spaljivali one druge onomad, pa nikom ništa..

Savjest na osnovu nekog uspostavjenog morala, ponekad se preskače, a samim tim i odgovornost, jer život nije zaebancija, na forumu za zaebanciju dobiješ ban i sl. nebitne posledice, a u životu možeš da završiš na ulici, ostaneš gladan, da te napuste svi, da platiš nešto životom ili nekom teškom mukom. A pošto život servira svakakve situacije ujedno prilike i neprilike, nekada krajnje ekstremne u vidu groma iz vedra neba stavlja te pred svršen čin i kaže ti "biraj, ili, ili", ili ćeš ostati dosledan i stradati po svom moralu i idealu, ili ćeš preživjeti i nastaviti sa okrnjenim integritetom, dostojanstvom, moralom itd. šta je pametnije, neka filozofi filozofiraju o tome...

Dodao bih da, pošto čovjek spada u promenjivu kategoriju, samim tim postoji mogućnost i za promjenu morala u samom njemu, otud i termin "fleksibilni moral", ali to ne znači samo loše, već čovjek može i da se dodatno oplemeni.
 
Perspektive su nam različite,
Da li je to razlog što je neko od nas obrisan?
Različitost?
Skupi hrabrost pa nazovi to pravim imenom.
ima slučajeva kada te neko vidi zaista kakav jesi, a, nekada pogrešno, to je klimavo polje čestih grešaka.
Pa možda nekada i većina pogriješi, a nekada je u pravu.. ko će ga znati. Tako su ravnozemljaši spaljivali one druge onomad, pa nikom ništa..

Savjest na osnovu nekog uspostavjenog morala, ponekad se preskače, a samim tim i odgovornost, jer život nije zaebancija, na forumu za zaebanciju dobiješ ban i sl. nebitne posledice, a u životu možeš da završiš na ulici, ostaneš gladan, da te napuste svi, da platiš nešto životom ili nekom teškom mukom. A pošto život servira svakakve situacije ujedno prilike i neprilike, nekada krajnje ekstremne u vidu groma iz vedra neba stavlja te pred svršen čin i kaže ti "biraj, ili, ili", ili ćeš ostati dosledan i stradati po svom moralu i idealu, ili ćeš preživjeti i nastaviti sa okrnjenim integritetom, dostojanstvom, moralom itd. šta je pametnije, neka filozofi filozofiraju o tome...

Dodao bih da, pošto čovjek spada u promenjivu kategoriju, samim tim postoji mogućnost i za promjenu morala u samom njemu, otud i termin "fleksibilni moral", ali to ne znači samo loše, već čovjek može i da se dodatno oplemeni.
Ako ovde tražiš društvo za "fleksibilnu moralnu" onaniju, moraćeš sam, kao i za svaku drugu.
 
Postoji nešto što se zove ideal. Ideal je uvek nedostižan, ali je važan kao putokaz, daleki cilj ka kojem treba ići.
Taj cilj, nedostižni ideal, vodi i vlast i mase u željenom i dobrom smeru.

Može se živeti i bez odgovornosti i bez ideala, videli smo, ali ne dugo i ne dobro. Život bez ideala, cilja, smisla, je valjanje u blatu.

Oni koji unapred prihvataju da je "reala ljudska predatorska priroda", da je reala kanibalizam, životinjski nagoni,
proživeće vek grizući i ugnjetavajući bolje od sebe.

Problem je kada se takav dočepa vlasti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hm.. ne znam koja su tvoja očekivanja ali mislim da su prevelika za jedan volonterski rad na nekom forumu
Ako išta znači evo ja te oslobađam obaveze.
Smatraj se slobodnim, oslobođenim, neobaveznim.
Ne moraš više ni da me nazivaš pijancem, neandertalcem, čovekom koji toljagom bije žene... sVrbinom.
Ne moraš više ni da brišeš moje postove.
Ne moraš ni drugima da govoriš "eh kada biste samo znali šta je u njegovim obrisanim porukama"...
EEvo,ja te oslobađam te teške obaveze.
 
Ma čuo sam ja za te neke ideale, nego nemamo mi vremena te velike da dostižemo u nekom makro okruženju, mrka kapa od toga, samo može da se strada i sutra svi da te zaborave, titula neznanog junaka.. tako da mikro klima je jedina stvar koja može da se kontroliše i to donekle, a na ovu makro se adaptiramo, iskustvo me je učilo tome, a ti hari kako god hoćeš.. kad si medju vukovima ne treba da budeš vuk, već medved.. ovce mogu samo da stradaju... pa sad svako svoju ulogu neka bira. Svaka nacija ima svoje svrbe i srbe, rvate i hrvate, nemce i švabe itd. znaš valjda i sam, nemoj to da te muči mnogo, opusti se harije, pravimo trijažu za sve ljude na dobre i zle, nacionalost nije bitna, pa onda dalje redom..
Ne brišem ti poruke, npr. one neke stare su ti brisane od strane onih nad popom pop koji i nisu bili u prepiskama, ali to je znak da vrijedno rade svoj posao, neki oblik gestapa/udbe treba da je prisutan..
 
Vidim,
Dobro je vama, udobno postojite bez odgovornosti.
Propadanje je ono na šta ste navikli. Ne baš navikli - prava reč je utrnuli.
Osmeh koji gledate u sebi sličnima nije pravi, iako liči na osmeh taj osmeh je običan grč.
Zato,
ne bih vas više zadržavao.
Ono što će vas stići je daleko strašnije od mojih reči, od reči koje su vam toliko smetale.
Kako se kaže suprotnos od odgovornos (a da nije ne-odgovornos, nego konkretnije i iskrenije, jedinstvena reč)?

Šteta. Moglo je da uspe.
Koga pozovete na žurku - takva vam bude žurka. 🍌
 
Poslednja izmena:
IMG_1149.JPG
 

Back
Top