Obuka neplivača za odrasle

Hvala Šime ali bih radije da me neko ko se time bavi profesionalno obuči. Koliko je meni stvari prosto ko pasulj ne bi verovao, ali kad ne naučiš neke stvari kao mlađi (odnosno dete, nisam baš mator) malo ih je teže naučiti kao odrastao :)
PS. Ne ložim stvarno, znam da vrvi sajt od trolova ali nisam taki :)
 
a vidjeh ovo huligan...:lol:
ma znam o čemu pričaš...znao sam ja jednog lika 30+, a još uvijek ne zna da pliva,ima strah od vode valjda...
uđeš u plićak do 1m dubine, pa polako, nećeš se udaviti sigurno hehe
ili odeš na bazen, pa zamoliš nekog, šta te boli dupe...naće se neko sigurno ko će ti pokazati...
 
Da li neko zna da li postoji u NS kurs za obuku odraslih neplivača ili da to neko privatno radi? Išao sam pretprošle godine na neke privatne časove, ali sam izgubio broj od tog trenera. Sve što sam našao na netu je za decu.

tamo gde ima bazen, postoji i obuka
pozovi plivaliste i reci ce ti na informacijama kada plivacki i ronilacki klubovi imaju svoje termine
 
Ima problem covek na dva mesta...
Prvo sto neki bazeni ogranicavaju da je ucesce samo za decu...i postave plastiku u visini da deca mogu da hodaju....zato i ogranicavaju.
Nekada npr TAS nije ogranicavao pa sam vidjao po nekoliko matorih, mislim na babe i dede i neke odrasle ljude kako uce..
Ali nisam siguran da to jos uvek vazi...

Drugi problem je sto je totalno razlicit pristup ucenju deteta i odraslog...Dete je radoznalo naviklo na padanja i dizanja, a ne razume skoro nista...
Odrastao covek obrnuto...nije navikao na padanja i dizanja, a razume sve...
Ja sam naucio moju majku u 45 godina da pliva, jer je u mladosti imala traumu pa je gurnuli sa duseka kao neplivaca i pocela da se davi...imala strah i ostao je strah, ali se zato radi drugacije sa odraslima.
 
Da li neko zna da li postoji u NS kurs za obuku odraslih neplivača ili da to neko privatno radi? Išao sam pretprošle godine na neke privatne časove, ali sam izgubio broj od tog trenera. Sve što sam našao na netu je za decu.

Ишао си претпрошле године на часове пливања, а сад треба да идеш опет? Шта, за две године си заборавио да пливаш?
 

Back
Top