Obeležavanje 290 godina bitke na Vezircu.

Mikowiny:
btw
Vidimo se 5-og na Vezircu?!?!

inace 4 i 6 radimo akciju (Asocijacija, Zeleni, Klub putnika VCV) ciscenja podzemlja i nadzemlja "zaboravljenih" delova tvrdjave.
sibni mi mail redakcije na PM pa da ti posaljem zvanican dopis.
Normalno da se NE VIDIMO !!!
Ja poštujem razne entuzijaste iz te oblasti ( svojevremeno sam se, sa Bruknerom i ja motao po Vinči !!! ), ali ti sada već debelo PRETERUJEŠ !!!
 
DOKONI UM:
Jel ide iz pravca FJUTOGA ?

Onda ne vidim razlog da se ne pravi OMV pumpa na mestu SINAGOGE... yebi ga jeste lepa sinagoga ali preča je pumpa uz auto put...
A i islamska opština na Futoškom putu bi bila idealno mesto za ... ***** li ga ... SHELL pumpu ili naplatnu rampu ...

:-)


A kako drugacije???? :D:D:D:D Sve je to tradicija mislim te sinagoge ali jbg moramo da pratimo trendove ako hocemo u Jevropu! ;)



A na mesti islamske zajednice.... PA po urbanistickom planu ti treba da bude PECENJARA sa ISKLJUCIVO SVINJETINOM :lol: :lol: Za gladne Auto-Putnike namernike!! :lol:
 
DOKONI UM:
Hajde preciyiraj nam svima šta se tačno dešava 05.avgusta gore :arrow:
НАЈАВА ДОГАЂАЈА
5. август 2006.
Обележавање 290. година битке на Везирцу
- Пре 290. година, 5. августа 1716. године, аустријска војска под командом Принца Еугена Савојског поразила је отоманске трупе предвођене великим везиром Дамад Али-пашом.

- Поводом обележавања годишњице, први пут у новијој историји, у организацији Месне заједнице Петроварадин и Музеја града Новог Сада , 4. и 5. августа одржће се низ културних догађања у присуству највиших званичника православне и католичке цркве, локалне власти, војске Републике Србије, и амбасаде Републике Аустрије.
Принц Еуген Савојски
(1663-1736)

- У петак 4. августа , у 19 часова, одржаће се предавање у Музеју града Новог Сада, на Петроварадинској тврђави, на којем ће говорити академик Славко Гавриловић.
- У суботу 5. августа , у 11 часова, биће одржана свечана миса у цркви Марије Снежне Госпе на Текијама.
- У 12 часова предвиђена је посета Везирцу.
- У 13 часова предвиђен је обилазак тематске изложбе посвећене овој бици у Музеју града Новог Сада на Петроварадинској тврђави.
 
Imam samo jedno pitanje : ZAŠTO nije pozvana ili je odbila da u tome učestvuje Ambasada Turske ???

Čuo sam za jednu priču o ponudi da Ambasada Turske plati uređenje prilaza i ONE kapele u Srem. karlovcima ali pod uslovom da...
Inače tu je i tada izmišljen diplomatski termin OKRUGLI STO (niko nije u pročelju) za one koji nisu znali ...
 
DOKONI UM:
Imam samo jedno pitanje : ZAŠTO nije pozvana ili je odbila da u tome učestvuje Ambasada Turske ???

Čuo sam za jednu priču o ponudi da Ambasada Turske plati uređenje prilaza i ONE kapele u Srem. karlovcima ali pod uslovom da...
Inače tu je i tada izmišljen diplomatski termin OKRUGLI STO (niko nije u pročelju) za one koji nisu znali ...

pitao sam orgabizatore. i oni su razmisljali ali... mozda sledece put??!

HEMI odrasti
 

Back
Top