Obaveštenja, predlozi, primedbe ...

Ja predlažem da izbacite ovu mačketinu iz kuće!
686-nechmetyzla.jpg
 
A kakve konkretno beneficije vas interesuju?
Ja mogu da predlozim udruzenje ali ne razumem ovaj poslednji deo prve recenice.

Buduci clan nekog udruzenja za zastitu zivotinja davace novcanu clanarinu, zatim svoj rad, vreme, mnogo truda sto je svakom udruzenju za ZZ od znacaja. Za to svoje ulaganje, od udruzenja dobija samo clansku kartu ?

Ne bih predlagala sta bi sve mogle da budu beneficije clanova, jer je to u domenu rada bilo kog udruzenja. Da sam angazovana kao savetnik, saradnik, asistent i sl, razgovarali bi smo poslovno.

Nadam se da je pitanje sada jasnije. Mislim da bi dalje pojednostavljivanje za prosecno intelegentnog coveka bilo preterano.
 
ja bih npr volela da udruzenje u kome sam(kada bih bila u nekom) moze da zbrine neku zivotinju za koju je stvarno hitno da se zbrine....
a ne ko orka...zovem ih za divlje shtence a oni meni kazu uhvati ih i chuvaj ih kod sebe ako mozes....pfff...pa da mogu ne bih zvala njih,zar ne?
 
Buduci clan nekog udruzenja za zastitu zivotinja davace novcanu clanarinu, zatim svoj rad, vreme, mnogo truda sto je svakom udruzenju za ZZ od znacaja. Za to svoje ulaganje, od udruzenja dobija samo clansku kartu ?

Ne bih predlagala sta bi sve mogle da budu beneficije clanova, jer je to u domenu rada bilo kog udruzenja. Da sam angazovana kao savetnik, saradnik, asistent i sl, razgovarali bi smo poslovno.

Nadam se da je pitanje sada jasnije. Mislim da bi dalje pojednostavljivanje za prosecno intelegentnog coveka bilo preterano.

Nema potrebe za vredjanjem, ja sam pitam sta je to sto vas zanima - mogucnost udomljavanja zivotinja koje nadjete, novcana pomoc, plata, markica za gsp...? Koliko ja znam clanarina se malo gde placa, necu da kazem nigde jer ne znam bas sva udruzenja, a ljudi uglavnom pristupaju iz zelje da pomognu zivotinjama a ne iz licne koristi, te su mi zato pitanja ovakvog tipa strana, s obzirom da niko do sada nije poceo pricu sa zivotinjama sa pitanjem - a sta ja imam od toga.:confused:
 
ja bih npr volela da udruzenje u kome sam(kada bih bila u nekom) moze da zbrine neku zivotinju za koju je stvarno hitno da se zbrine....
a ne ko orka...zovem ih za divlje shtence a oni meni kazu uhvati ih i chuvaj ih kod sebe ako mozes....pfff...pa da mogu ne bih zvala njih,zar ne?

Slazem se, ali ne znam da li takvo udruzenje postoji kod nas, na opstu zalost svih koji se trude oko zivotinja.

Ni ja nemam to iskustvo (pozitivno), a probleme slicne tvojima - da.
 
Nema potrebe za vredjanjem, ja sam pitam sta je to sto vas zanima - mogucnost udomljavanja zivotinja koje nadjete, novcana pomoc, plata, markica za gsp...? Koliko ja znam clanarina se malo gde placa, necu da kazem nigde jer ne znam bas sva udruzenja, a ljudi uglavnom pristupaju iz zelje da pomognu zivotinjama a ne iz licne koristi, te su mi zato pitanja ovakvog tipa strana, s obzirom da niko do sada nije poceo pricu sa zivotinjama sa pitanjem - a sta ja imam od toga.:confused:

Izvini, ako je zvucalo uvredljivo. Jasno mi je kako deluje ono sto pitam, ali mozda neko treba da postavi i takvo pitanje.

Pretpostavljam da vecina ovde ulaze mnogo u borbu da spasi sto vise zivotinja. To radimo solo. Ako se vec uclanjujemo u neko DZZZ, to treba da bude boljitak za drustvo, zivotinje i nas rad.

Za ORCU znam da je naplacivala clanarinu (nemam nista protiv), neka druga udruzenja, u osnivanju, predvidjala su daleko vece clanarine od ORCE, a posto se sve u ovoj zemlji naplacuje, a mi moramo "zaraditi" za sebe, kucu, porodicu i zivotinje koje volimo, nacin razmisljanja koji sam iznela, mislim da nije cudan.

Ako ne zaradim ovog meseca dovoljno - necu pomoci nikom. Ako svoje vreme, snagu, ljubav, novac ulazem u bica koja volim u ime nekog drugog, a za to nemam nikakvu olaksicu (to ne mora da bude samo gotovina, naravno) u radu sa zivotinjama, gde je smisao takvog rada ?

Moze li neko od nas da samo ljubavlju izleci ili nahrani nekog ? Ja moram da jedem hranu, a kad sam bolesna moram kod lekara i u apoteku gde kupujem lekove, kao sto moram i da boravim negde, bila zdrava ili bolesna.
 
Keti, razumem ja tebe, štaviše, sećam se kao bivši volonter u Orki da se svojevremeno Brajan kako-već iz WSPA čudio i davao loše prognoze po pitanju činjenice da Orka funkcioniše isključivo na volonterskoj osnovi i od donacija. U redu je to što bi svi mi želeli da za taj svoj trud tamo dobijemo recimo mogućnost da hitno zbrinemo neku životinju ako samo udruženje ima za to mogućnosti (a Orka ih nikad nije imala, koliko je meni poznato) ali zar se tamo ne pristupa prvenstveno radi lične moralne satisfakcije?! Misli globalno, deluj lokalno! ;)
 
Keti, razumem ja tebe, štaviše, sećam se kao bivši volonter u Orki da se svojevremeno Brajan kako-već iz WSPA čudio i davao loše prognoze po pitanju činjenice da Orka funkcioniše isključivo na volonterskoj osnovi i od donacija. U redu je to što bi svi mi želeli da za taj svoj trud tamo dobijemo recimo mogućnost da hitno zbrinemo neku životinju ako samo udruženje ima za to mogućnosti (a Orka ih nikad nije imala, koliko je meni poznato) ali zar se tamo ne pristupa prvenstveno radi lične moralne satisfakcije?! Misli globalno, deluj lokalno! ;)

U pravu si :). Muka je kad ti treba neodlozna pomoc jer sam/sama ne mozes, a toga nigde... Tu onda ni moralu nije lako, jer vidis da mozes samo da sednes i places:sad2:.
 
Pozz.Pokusavam da pomognem nekome.
Poznanik je naisao u gradu na niciju zivotinju. Nije pitoma. Ima zdravstvenih problema.
Kome moze da se javi radi hvatanja zivotinje, preuzimanja, izlecenja i smestaja do udomljenja ?
Pretpostavljam da je mislio na zvanicnu instituciju, ne na pojedince.
On sam to ne moze da izvede. Vec brine o dosta napustenih zivotinja, aovoj se ni ne moze lako prici..
 
Poslednja izmena:

Back
Top