O slobodi

Обилић

Veoma poznat
Poruka
13.135
Kada zakonodavac naloži policiji da juri i kažnjava trotinetiste po ulicama, da li je to:
- Ismevanje policije
- Uređenje saobraćaja ili
- Atak na slobodu ?

Kako to doživljavate ?
 
Poslednja izmena:
Најнижи ударац на слободу кога могу да се сетим !
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...rakama-obeleze-ulice-za-voznju-trotineta.html
Еееј, да бих возио тротинет,
треба да се удружујем са другим тротинашима,
те да заједно изборимо своја права !

А слобода ?
Где да нађемо слободу од памети, реда, дисциплине, хијерархије ..?
 
Poslednja izmena:
Pa dobro Obilicu..ti dakle težiš anarhiji tj. uredjenju gde nema pameti, reda, discipline i hijerarhije a to znači da dubinski ne razumeš čoveka tj. ljudsku vrstu..
Anarhija može da rezultira jedino ubistvima, 90% muškaraca bi se pobilo medjusobno prilikom gradjenja prirodne hijerarhije jer neko je prirodno jači, veći, pametniji..medjusobno ubijanje bi bio krajnji rezultat onoga čemu ti težiš.
Što se trotinaša tiče, nismo prvi koji su uveli besplatne trotinete po ulicama već smo poslednji. Gde god u svetu je uvedena ta mogućnost vrlo brzo su je i zabranili tj. ukinuli a to pametnom čoveku mnogo govori..jednostavno, ginuli su ljudi..
 
Sloboda je u neslobodi...

Da bi bolje razumeo pojam sloboda, dopuniću..moja sloboda je u tvojoj neslobodi a tvoja sloboda je u mojoj neslobodi da ti uradim šta mi padne napamet...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro Obilicu..ti dakle težiš anarhiji tj. uredjenju gde nema pameti, reda, discipline i hijerarhije a to znači da dubinski ne razumeš čoveka tj. ljudsku vrstu..
...

Видим ја да ти не пратиш мој лик и дело.
То је штета.

Овако ја мислим:

Човек мора да има неко место где је мало распојасан.
Човек мора да има ве це где је сам.
Чак и закон предвиђа да полиција не може да упадне у нечији стан,
па и у неке установе.

Ето, набацах збрда здола, разумећеш.
 
Kada zakonodavac naloži policiji da juri i kažnjava trotinetiste po ulicama, da li je to:
- Ismevanje policije
- Uređenje saobraćaja ili
- Atak na slobodu ?

Kako to doživljavate ?
Ako nije naložio da ih samaraju pre nego izlete s trotoara na pešački ili dok voze belom srednjom linijom nije ništa uradio.... Malo li je pešaka koji ne pogledaju levo i desno, nego još trotinet 4x brže izlete na pešački i otme, ugrozi, zgazi slobodu nekog deteta ni krivog ni dužnog...
Inace, pristojnim, slobodnim ljudima slobodu ne ugrožava država, već ideologije, a najviše anarhija, monarhija i ostale filozofske izmisljotine....čim se umeša filozofija u život aktivira politiku koja zloupotrebi filozofiju i ograniči slobodu svesti, nesvestan čovek je rob koji oduzima slobodu prvom do sebe....
 
Slobode ima tačno onoliko koliko ima sposobnih i pristojnih. Pa je svako slobodan onoliko koliko je sposoban da sačuva slobode. Sposobnost je u proceni i aktiviranju one sposobnosti koja vlada u okruženju,ppa ako vlada sila, onda silom, ako vlada razum, razumom, ako vlada miloš, onda sa dva miloša i tim načinom, živiš u slobodi izbora, u skladu sa društvom i prirodom....
 
Kada zakonodavac naloži policiji da juri i kažnjava trotinetiste po ulicama, da li je to:
- Ismevanje policije
- Uređenje saobraćaja ili
- Atak na slobodu ?

Kako to doživljavate ?
Obiliću, čovjek od lika i djela ne bi trebao imati dilemu i više ponudjenih odgovora na ovako prostom primjeru.
U ovom slučaju to ima preventivnu ulogu.
Da npr. nečije dijete dok se šeta i igra po parku ne pokosi neki neiživljen klinac koji tu bukvalno juri sa istim. Pa da ih na ličnom nivou ne prevaspitavamo i učimo, bolje je ovako, preventivno...
 
Sloboda je u neslobodi...

Da bi bolje razumeo pojam sloboda, dopuniću..moja sloboda je u tvojoj neslobodi a tvoja sloboda je u mojoj neslobodi da ti uradim šta mi padne napamet...
Sigurnost je u neslobodi, u ovom slučaju i u slučaju svakog zakona bi trebalo da bude, ne tipa Mišković sutradan donosi zakon posle večere i primopredatog crnog koferčeta, da može radnje obavljati u skladu s propisi...
Nesigurnost je u slobodi, u anarhiji.
Haos je slobodan, red i harmonija su u granicama.
Ograničena sloboda koja ne ugrožava potencijalno ili direktno nekog drugog, ona koja nije zlo, a ograničena je, to je već diskutabilno.
 
U ovom slučaju to ima preventivnu ulogu.
Da npr. nečije dijete dok se šeta i igra po parku ne pokosi neki neiživljen klinac koji tu bukvalno juri sa istim. Pa da ih na ličnom nivou ne prevaspitavamo i učimo, bolje je ovako, preventivno...

Zbog tog "nečijeg deteta" bi trebalo pola sveta zaustaviti ... Ne može to tako ...
 

Back
Top